;
تفریح و سرگرمی

با انتخاب یک گل تشخیص بفهمید که آیا آدم منظم و دقیق هستی یا بی خیال!؟

تست شخصیت منظم بودن: آیا شما فردی سازمان یافته هستید؟ با انتخاب یک گل، خود واقعی خود را کشف کنید! آیا تا به حال احساس می کنید که دائماً ردیابی چیزها را از دست می دهید؟ انجام این تست شخصیت می تواند حقیقت و خود واقعی شما را آشکار کند! با انتخاب یک گل، متوجه خواهید شد که واقعا چقدر منظم هستید. پس چرا چند دقیقه وقت نگذارید تا بفهمید واقعاً چه کسی هستید؟ با مجله خبری چشمک و تست شخصیت منظم بودن همراه باشید.

شاید بپسندید: داستان جالب کشاورز فقیر و بد بیار!

تست شخصیت منظم بودن

انجام تست شخصیت می تواند به شما کمک کند تا خود واقعی خود را کشف کنید، و این تست ممکن است تنها چیزی باشد که به شما کمک کند. این تست شخصیت از شما می خواهد که بین انواع مختلف گل یکی را انتخاب کنید تا شخصیت شما را آشکار کند. در پایان آزمون، درک بهتری از خود خواهید داشت و می توانید بر اساس شخصیت واقعی خود تصمیم بگیرید.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که ورزشکاران برای شکستنش جایزه می گیرند!؟

تست شخصیت منظم بودن

شاید بپسندید: تست هوش: با کمک دو تکه چوبی که شاه آرتور در جزیره دارد به او کمک کنید که از آنجا فرار کند!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: آیا می توانی مقدار عددی نوشیدنی ها را در کمتر از 10 ثانیه پیدا کنید!؟ تعداد کمی موفق می شوند!

 

 

 

 

.

.

احتمالاً بپسندید: چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

جواب تست شخصیت منظم بودن

اکنون تفسیر مربوط به انتخاب خود را مورد مطالعه قرار دهید.

شاید بپسندید: داستان شنیدنی ابن سیرین و زن هوس باز!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:وقتی غمگینی با توجه به شخصیت ات بهترین کار چیه!؟ اگه نمی دونی فقط بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

تفسیر تست شخصیت منظم بودن

گل A:

انتخاب گل A را می توان نشانه ای از شخصیت سازمان یافته دانست. افرادی که این گل را انتخاب می کنند، تمایل دارند در رویکرد خود روشمند و سیستماتیک باشند.

آنها از برنامه ریزی و سازماندهی لذت می برند و اغلب برای هر چیزی که زندگی به سرشان بیاورد به خوبی آماده هستند. آنها وقت خود را صرف بررسی همه گزینه ها قبل از تصمیم گیری با استفاده از منطق و دلیل می کنند.

حس نظم و انضباط قوی دارند و تا زمانی که کار به پایان برسد به برنامه های خود پایبند هستند. آنها همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود کارایی و اثربخشی در کار خود هستند.

شاید بپسندید: در صورتی که قدرت دیدت بالا باشه در 10 ثانیه 5 تفاوت دو پنگوئن را پیدا می کنی!

گل B:

انتخاب گل B حاکی از شخصیت نامرتب است. افرادی که این گل را می چینند، آرام تر هستند و ترجیح می دهند به جای برنامه ریزی از قبل، با جریان حرکت کنند.

آنها ممکن است وظایف زیادی را به طور همزمان انجام دهند که منجر به بی نظمی و سردرگمی شود. همچنین ممکن است تمرکز روی یک کار برای مدت طولانی و پرش از پروژه ای به پروژه دیگر بدون تکمیل هیچ یک از آنها دشوار باشد.

اگرچه ممکن است متفکرانی خلاق باشند، اما در نهایت فاقد ساختار و نظم لازم برای موفقیت هستند.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن عدد مناسب به جای علامت سوال، ضریب هوشی خودت را ارزیابی کن!

گل C:

انتخاب گل C یک شخصیت سیستماتیک را نشان می دهد. افرادی که این گل را می چینند، افرادی با انگیزه و مصمم هستند که اهمیت پیروی از یک سیستم یا رویه را درک می کنند.

آنها جزئیات گرا هستند و درک می کنند که هر مرحله از فرآیند برای موفقیت کلی پروژه ضروری است. آنها مهارت های حل مسئله بسیار خوبی دارند و برای یافتن راه حل های کارآمد برای چالش هایی که با آن روبرو هستند تلاش می کنند.

آنها سازماندهی شده اند و می دانند چگونه وظایف خود را اولویت بندی کنند تا بهره وری خود را به حداکثر برسانند.

احتمالاً بپسندید:  5 تفاوت موجود میان دو تصویر اسب را در 15 ثانیه پیدا کنید!؟

گل D:

انتخاب گل D نشان دهنده شخصیت نامرتب است. افرادی که این گل را انتخاب می کنند ممکن است با سازماندهی خود مشکل داشته باشند و اغلب کارها را به هم ریخته یا ناتمام می گذارند.

برای آنها ممکن است تمرکز روی یک کار برای مدت طولانی مشکل باشد، در عوض ترجیح می دهند بدون انجام درست کاری از یک کار به کار دیگر حرکت کنند. این افراد همچنین می توانند فراموشکار باشند و به راحتی حواسشان پرت شود که آنها را به جای بهره وری به سمت مسیرهای اهمال کاری سوق می دهد.

شاید بپسندید: یکی از اسب های دریایی را انتخاب کن تا استعدادت رو کشف کنی!

گل E:

انتخاب گل E نشان دهنده شخصیتی روشمند است. افرادی که این گل را می چینند، متفکرانی عملی هستند که اهمیت سازماندهی را برای انجام کارها به نحو احسن درک می کنند. آنها مهارت های حل مسئله بسیار خوبی دارند، وظایف پیچیده را به مراحل ساده تر تقسیم می کنند تا به سرعت راه حل پیدا کنند.

این افراد وظایف را بر اساس اهمیت اولویت‌بندی می‌کنند و قبل از اینکه به کار بعدی بروند، روی تکمیل یک کار تمرکز می‌کنند. این به آنها کمک می‌کند در عین اجتناب از فرسودگی، بهره‌ور بمانند.

امیدوارم از تست شخصیت منظم بودن استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

 تیز و زبل باشی تو 5 ثانیه عدد 89 رو پیدا می کنی!

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

یکی از این سه خانم فیس و افاده ای باردار نیست، کدومه!؟

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید:   اگه تو یه نگاه گربه سیاهگوش تصویر را پیدا کردی چشات مثل شاهین تیزه!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: فقط یه نابغه ریاضی میتونه مجموع ارزش عددی حیوونا را تو 15 ثانیه پیدا کنه!؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: حکایت وزیر نادان دهقان دانا، مرد فقیری که راز پادشاه را فهمید!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید:چیستان: کدام حیوانی است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

بیشتر بخوانید: اگر لاک پشت را بین دایناسورها پیدا کنی، دقت و تمرکزت بالاست!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: چقدر خودت یا اطرافیانت رو می شناسی، با انتخاب یکی از این پرنده ها نکات جالبی رو می فهمی!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل توبه گرگ مرگ است!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: اگه ریاضی ات خوبه، ارزش عددی هر نوشیدنی را در تصویر پیدا کن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چیستان: من یک حیوان آبزی هستم؛ قسمت دوم اسم من نام یک ساز است، من چه هستم!؟

شاید برایتان جالب باشد

 یکی از آدم رباها همسر مرد اسیره، به نظر شما کدومیکی است!؟

یکی از دروازه ها را که دوست داری باز کنی انتخاب کن تا از پتانسیل های بالقوه خودت باخبر بشی!

آیا زن سمت راستی واقعا از فروشگاه هندونه دزدیده!؟

چیستان: کدوم شهره که اگر حرف اولش رو برداریم اسم شکل هندسی میشه و اگه حرف دومش را برداریم پایتخت ایتالیا میشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا