;
تفریح و سرگرمی

یکی از جاده ها را انتخاب کن تا بگم در مسائل مختلف راحت تصمیم میگیری یا نه!؟

تست شخصیت متکی به انتخاب جاده: آیا تصمیم گیرنده ماهری هستید؟ راه مورد نظر خود را در میان تصاویر تست شخصیت متکی به انتخاب جاده انتخاب کنید تا متوجه شوید!

آیا کنجکاو هستید که بدانید تصمیم گیرنده ماهری هستید یا خیر؟ تست شخصیت متکی به انتخاب جاده که پاسخ را سریع و آسان ارائه می دهد  را انجام دهید و بدانید! مسیری را دنبال کنید تا مهارت های تصمیم گیری خود را کشف کنید و بینش خود را به دست آورید. همین حالا شروع کنید و نقاط قوت و ضعف خود را کشف کنید! با مجله خبری چشمک و تست شخصیت متکی به انتخاب جاده همراه شوید.

بیشتر بخوانید: اگه بتونی دو پرنده مخفی تصویر رو پیدا کنی دقت و تمرکزت عالیه!؟

تست شخصیت متکی به انتخاب جاده

آیا خود را یک تصمیم گیرنده عالی می دانید؟ آیا شما کسی هستید که دوستانتان برای مشاوره و بینش مفید به آن مراجعه می کنند؟ اگر چنین است، پس تست شخصیت متکی به انتخاب جاده به شما فرصتی می دهد تا مهارت های تصمیم گیری خود را کشف کنید. آزمون از شما می‌خواهد که یکی از این 4 جاده را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:داستان شنیدنی ابن سیرین و زن هوس باز!

تست شخصیت متکی به انتخاب جاده

شاید بپسندید: کدامیک از این سه نفر دکتر نیست و یک خون آشام است، چرا!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: تست هوش: کدام یک از تساوی های زیر نادرست است!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت سلمان کر و شعبان کر از مثنوی معنوی

تفسیر تست شخصیت متکی به انتخاب جاده

انتخاب شما چیزهای زیادی را در مورد شما آشکار می کند و به شما این فرصت را می دهد که درک بهتری از فرآیند تصمیم گیری خود داشته باشید و بتوانید زمینه هایی را که می توانید در آنها پیشرفت کنید شناسایی کنید. بنابراین، اگر آماده‌اید بفهمید که چه نوع تصمیم‌گیری در موضعات و مسائل مختلف هستید!؟

تست شخصیت متکی به انتخاب جاده

احتمالاً بپسندید:چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: حکایت جالب و شنیدنی حکم نا حق از مثنوی مولانا | حکایت مردی که از پس گردنی زدن پول در آورد!

تفسیر تست شخصیت متکی به انتخاب جاده

جاده A:

افرادی که جاده A را در تست شخصیت متکی به انتخاب جاده انتخاب می کنند یک ویژگی شخصیتی تعیین کننده را نشان می دهند. آنها تعهدی تزلزل ناپذیر به تصمیمات خود دارند، با اطمینان به آنها متعهد می شوند و در مسیر انتخابی خود ثابت قدم می مانند. به این ترتیب، آنها قادر به تصمیم گیری سریع و کارآمد هستند و شجاعت ایستادن در کنار آنها را حتی در صورت مواجهه با مخالفت دارند.

شاید بپسندید: حکایت شاه و دو غلام زرخریدش!

جاده B:

کسانی که جاده B را انتخاب می کنند معمولاً در تصمیم گیری مرددتر هستند. آنها رویکرد سنجیده تری را اتخاذ می کنند و همه نتایج ممکن را قبل از رسیدن به نتیجه در نظر می گیرند. این تمایل گاهی اوقات می تواند آنها را به سمت محتاط بودن بیش از حد سوق دهد، زیرا ممکن است از ترس گرفتن تصمیم اشتباه از ریسک کردن یا کشف احتمالات جدید بترسند.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل از ریش به سبیل پیوند زدن!

جاده C:

کسانی که جاده C را انتخاب می کنند یک ویژگی شخصیتی قاطعانه را در فرآیندهای تصمیم گیری خود نشان می دهند. آنها قادرند بدون فکر کردن یا حدس زدن خود تصمیمات محکمی بگیرند. این قاطعیت به آنها اجازه می دهد تا بر روی اهداف خود متمرکز بمانند و علیرغم موانع احتمالی که ممکن است پیش بیاید، به تصمیمات خود متعهد بمانند.

شاید بپسندید: حکایت مرد دباغ در بازار عطر فروشان!

جاده D:

افرادی که جاده D را انتخاب می کنند اغلب به عنوان افراد غیرقطعی شناخته می شوند. آنها ممکن است به دلیل تردیدها یا نظرات متضاد با ایده متعهد شدن به یک مسیر عمل مبارزه کنند. به این ترتیب، آنها اغلب زمانی که زمان تصمیم گیری فرا می رسد احساس غرق شدن می کنند که منجر به تردید یا تعلل بالقوه می شود.

شما می توانید تست شخصیت متکی به انتخاب جاده را به عنوان یک هدیه به دوستان خود نیز ارائه دهید. به این ترتیب لحظاتی آنان را شاد و سرگرم نمائید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

 آزمون خطای دید: آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید:اگه شکلک بامزه متفاوت رو تو 5 ثانیه پیدا کنی بعدش به قدرت چشمات شک نکن!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

جمع گرایی یا فردگرایی!؟ | به عکس نگاه کن و بگو چی اول نظرت رو جلب کرد!؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید:فقط 1 چوب کبریت را حرکت دهید تا در هر دو طرف، مجموع اعداد یکی شود!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

اگه هرکول پوآرو هستی بگو که کی راننده بخت برگشته رو کشته!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: معنی خط عشق کف دست شما، چه می گوید!؟ | تست شخصیت با خطوط کف دست

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: یکی از اسب های دریایی را انتخاب کن تا استعدادت رو کشف کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: دقت و تمرکز خوب باشه، خرگوش رو میون موش ها پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: ضریب هوشی خود را با مجموع عددی سگ های بامزه ارزیابی کن!| فقط نابغه ها موفق می شوند!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: آدم عملگرا هستی یا گوشه گیر و منزوی، یکی از سایه ها را انتخاب کن تا بفهمی!

شاید برایتان جالب باشد

اگه دقت ات بالا بشه تو یه نگاه خرس قطبی رو میون یخ های قطبی تشخیص میدی!

بگو کدوم فصل متولد شدی تا بهت بگم دقیقا چه جور آدمی هستی!

شاید بپسندید:اگه بتونی عدد گمشده را در یک نگاه پیدا کنی، آخر باهوشایی!

اگر تفاوت های تصویر جری را در 10 ثانیه پیدا کنی، معلوم میشه چشای تیز مثل عقاب داری!

حکایت بی عقل و با عقل از سری داستان های آموزنده مثنوی معنوی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا