;
تفریح و سرگرمی

اگه ریاضی ات خوبه با حرکت دادن 2 چوب کبریت معادله را اصلاح کن!

بازی فکری با جابجایی چوب کبریت: آیا می توانید این بازی فکری را در کمتر از 5 ثانیه حل کنید. در صورتی که موفق شوید شما از ضریب هوشی بالا برخوردار هستید. آیا آماده اید تا مهارت های ریاضی خود را امتحان کنید؟ ببینید چقدر سریع می توانید این معمای ریاضی 2 حرکتی چوب کبریت را حل کنید و نبوغ خود را ثابت کنید! بیا، امتحانش کن و به ما نشان بده چه مقدار نبوغ ریاضی داری! با مجله خبری چشمک و بازی فکری با جابجایی چوب کبریت همراه شوید.

تست‌های آی‌کیو، پازل‌ها و بازی‌های فکری قرن‌هاست که وجود داشته‌اند و راهی برای به چالش کشیدن ذهن‌مان فراهم می‌کنند و ما را وادار می‌کنند خارج از چارچوب فکر کنیم. امروزه، آنها مثل همیشه محبوب هستند، به خصوص در شبکه های اجتماعی. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم یک بازی فکری روز را به شما ارائه دهیم. معادله شروع 5×4=15 است، اما چیزی در این معادله اشتباه است. آیا می توانید آن را در کمتر از 5 ثانیه بفهمید؟ اگر چنین است، می دانید که در مسیر درستی برای کسب نمره IQ بالا قرار دارید!

شاید بپسندید: حکایت زن زیبا و قاضی هوس باز !

بازی فکری با جابجایی چوب کبریت

مغز همانند جسم نیازمند تمرین و ورزش کردن است. بر همین اساس لازم است که مغز خود را با پازل های مختلف تست کنید و تمرین دهید. بر همین اساس از شما دعوت می کنیم با این بازی فکری ذهن خود را به چالش بکشید. برای تکمیل این پازل، باید با دقت نگاه کنید و تمرکز کنید.

برای حل معادله روز خارج از جعبه فکر کنید. تنها قانون این است که شما فقط می توانید دو چوب کبریت را حرکت دهید. آیا برای چالش آماده ای؟ تکمیل یک پازل به چیزی بیش از توانایی فیزیکی نیاز دارد، بلکه به چابکی ذهنی و خلاقیت نیز نیاز دارد. ما باید به دقت نگاه کنیم و روی کار در دستمان تمرکز کنیم. این مانند یک بازی کوچک فکری است که از ما می‌خواهد خارج از چارچوب فکر کنیم تا راه‌حل مناسبی پیدا کنیم. با هر چالش، ما باید از مهارت های تحلیلی خود برای یافتن پاسخی که در درون پازل پنهان است استفاده کنیم.

شاید بپسندید:یکی از این افراد بخاطر بیماری به زودی می میره، فقط باهوشا متوجه میشن!؟

بازی فکری با جابجایی چوب کبریت

 شاید بپسندید: اگر تمام اعداد تصویر را تشخیص بدی، چشمات مثل چشم عقابه و مشکلی نداره!!

.

.

.

.

شاید بپسندید: چشات تیز باشه توستر متفاوت را در یک نگاه شناسایی می کنی!

 

.

.

احتمالاً بپسندید: تست قدرت دید: اگه تیزبینی بگو که سگ مخفی کجاست!؟

پاسخ بازی فکری با جابجایی چوب کبریت

آیا پاسخ را پیدا کرده اید که کدام دو چوب کبریت را در کمتر از 5 ثانیه حرکت دهید؟ بیایید دریابیم که آیا موفق به حل معما در صفحه شده اید یا خیر!

شاید بپسندید: فقط 10 درصد افراد در 15 ثانیه تفاوت های دو تصویر سنجاب را پیدا کردند!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: کدوم یکی از این 3 نفر داره ادای یه نقاش رو در میاره!؟

پاسخ بازی فکری با جابجایی چوب کبریت: این چالش ها یک راه عالی برای تمرین مغز و داشتن چند لحظه سرگرمی است. هدف این است که در کوتاه ترین زمان ممکن حرکات درست را انجام دهید. ما یک تصویر زیر را برای کمک به شما در راه حل قرار داده ایم. جواب 4×4=16 است.

شاید بپسندید: درونگرایی یا برون گرا!؟ | اگه نمی دونی فقط بگو تا نگاه اول چی دیدی تا بهت بگم!

پاسخ بازی فکری با جابجایی چوب کبریت

امیدوارم از بازی فکری با جابجایی چوب کبریت استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید:در یک نگاه معادله 5+6=0 را اصلاح کنید | خیلی ها موفق نشدند!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: یکی از چترها را انتخاب کن تا متوجه بشی که ذاتاً آدم تک رو هستی یا علاقمند کار تیمی!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: تست تمرکز: تفاوت های دو تصویر سگ قهوه ای را در 10 ثانیه پیدا کن!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:اورانگوتان و بچه اش یه دوربین عکاسی رو مخفی کردند، دوربین کجاست!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: ضریب هوشی‌ات مثل هرکول پوآرو باشه، صاحب قایق تفریحی رو پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:تست هوش: در صورت ادغام شدن 2 قطعه، نتیجه کدام گزینه است!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:اول چی دیدی تا بگم که کدام ویژگی ات را برای موفقیت باید تقویت کنی!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

با دلیل منطقی بگو کدومیکی از این آدما، بالا خونه اش رو اجاره داده!؟

اگه چشات عقابی باشه در 20 ثانیه تفاوت های دو تصویر کف دریا را پیدا می کنی!

 تست قدرت تمرکز: آیا می توانید خطای این تصویر را در کمتر از 5 ثانیه پیدا کنید؟

چیستان: یک واژه بگوئید که همه حروف در آن باشد!؟

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا