;
تفریح و سرگرمی

چشمان تیزبین داشته باشی 25 حیوان مخفی تصویر را در 1 دقیقه پیدا می کنی!

آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر: مهارت های شمارش خود را با چالش “چند حیوان می بینید!؟” امتحان کنید! ببینید با چه سرعتی می توانید آن را کامل کنید. شما در صورتی که قدرت تمرکز  و دقت عالی داشته باشید می توانید تمام حیوانات تصویر را در کمتر از 1 دقیقه شناسایی کنید. با مجله خبری چشمک و آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر همراه باشید.

این چالش تصویری که با عناوین مختلفی همچون بازی تصویری، بازی فکری تصویری و … در شبکه های اجتماعی بارها همرسانی شده اشت، به خوبی چابکی ذهنی و توانایی شما در تشخیص جزئیات را آزمایش می کند.وظیفه شما به عنوان شرکت کننده در این آزمون، شناسایی و شمارش تعداد حیوانات در تصویر در کمتر از 1 دقیقه است. به این ترتیب آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر یک تمرین عالی برای مغز است زیرا تفکر سریع و دقت را تشویق می کند.

شاید بپسندید:تیزبین ها تو یه نگاه دزد پنگوئن رو شناسایی می کنند!

آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر

همان گونه که بارها در آزمون ها و معماهای تصویری مجله خبری چشمک اشاره کرده ایم، چالش‌های تصویری همانند آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر برای مدت ها و حتی قرن ها در جهت بهبود فرآیندهای شناختی و تحریک ذهن مورد استفاده قرار گرفته‌اند. شما حتما با تصاویر توهم نوری متعددی از قرون 18 و 19 برخورد داشته اید. به هر صورت اگر می خواهید مغز خود را تمرین دهید با آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر مجله خبری چشمک همراه شوید.

برای بار آخر باید اشاره کنیم که آزمون های تصویری برای بهبود حافظه بصری، توجه، ادراک، آگاهی فضایی و حتی مهارت های حل مسئله شناخته شده اند.آنها نه تنها سرگرم کننده هستند، بلکه به تیزتر شدن ذهن ما نیز کمک می کنند. این چالش نیز از این قاعده مستثنی نیست. به تمرکز، دقت و کمی شانس نیاز است تا تمام حیوانات در تصویر را در زمان تعیین شده مشاهده کنید. آیا برای این چالش هیجان انگیز و محرک آماده هستید؟

آیا مهارت شمارش حیوانات در این تصاویر را دارید؟ توانایی های شمارش خود را در 1 دقیقه یا کمتر آزمایش کنید! اگر فکر می‌کنید می‌توانید بر چالش تسلط داشته باشید، مرحله به مرحله پیش بروید و ببینید آیا می‌توانید همه آنها را ببینید. در این بازی فکری، ماموریت شما این است که همه حیوانات را به سرعت پیدا کنید.

شاید بپسندید: کدامیک از این سه نفر دکتر نیست و یک خون آشام است، چرا!؟

آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر

شاید بپسندید:آیا احساساتی و عاطفی هستی، کافیه بگی در نگاه اول در تصویر چه دیدی!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: تست هوش: کدام یک از تساوی های زیر نادرست است!؟

 

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت شاه و دو غلام زرخریدش!

پاسخ آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر

آیا توانستید حیوانات موجود در تصویر را یکی یکی بشمارید، تعداد مواردی را که مشاهده کرده‌اید پیگیری کنید یا از هر روش دیگری که برای شما مناسب‌تر است استفاده کنید. وقتی نوبت به آزمایش‌های تصویری مانند شمارش حیوانات در 1 دقیقه یا کمتر می‌رسد، موفقیت به مهارت‌های تمرکز و مشاهده بستگی دارد. مهم است که فرد تمرکز داشته باشد و بتواند از هرگونه مزاحمتی در طول آزمایش جلوگیری کند. اگر هر یک از این مهارت ها کم باشد، ممکن است نتوانند همه آنها را در بازه زمانی مورد نیاز تشخیص دهند.

شاید بپسندید: درخت گیلاسی که در این تست انتخاب می کنید، شخصیت آرام یا هیجانی شما را آشکار می کند!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: حکایت ضرب المثل از ریش به سبیل پیوند زدن!

 

 

 

.

 

شاید بپسندید: دانش آموز بی ادبی که لباس خانم معلم رو کثیف کرده، شناسایی کن!

پاسخ آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر: اگر هنوز به دنبال یافتن حیوانات تصویر هستید باید گفت که زمان شما به پایان رسیده است. این حیوانات عبارت بودند از:

1. عقاب 2. فیل 3. روباه 4. جوجه تیغی 5. مار زنگی 6. ایگوانا 7. ملخ 8. ستاره دریایی 9. دلفین 10. حلزون 11. تنبل 12. تمساح 13. توکان 14. اسب رابی 116. لاک پشت 18. ببر 19. خفاش 20. اورانگوتان 21. طاووس 22. نهنگ 23. کانگورو 24. خرس 25. صدف.

شاید بپسندید: فقط یه زبل نابغه در یک نگاه، خوکچه رو بین مرغ ها تشخیص میده!

پاسخ آزمون شناخت تعداد حیوانات تصویر

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

امیدوارم از آزمون شناسایی دزد پنگوئن استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: چیستان: چیزی است که هم در آشپزخانه وجود دارد هم اتومبیل!

 

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید:با حل معمای قتل مرد تصویر اثبات کن که لیاقت استخدام شدن در FBI داری!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: داستان کوتاه و شنیدنی کلوچه های خانم!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید:اگه شکلک بامزه متفاوت رو تو 5 ثانیه پیدا کنی بعدش به قدرت چشمات شک نکن!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

جمع گرایی یا فردگرایی!؟ | به عکس نگاه کن و بگو چی اول نظرت رو جلب کرد!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید:فقط 1 چوب کبریت را حرکت دهید تا در هر دو طرف، مجموع اعداد یکی شود!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید:اگه بتونی عدد گمشده را در یک نگاه پیدا کنی، آخر باهوشایی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

با پیدا کردن جغد درختی ثابت کن که چشات مثل شاهین تیزه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: معنی خط عشق کف دست شما، چه می گوید!؟ | تست شخصیت با خطوط کف دست

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: کدومیکی تظاهر می کند زن است!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: تنها 12 درصد از افراد موفق به اصلاح معادله غلط با حرکت دادن 2 چوب کبریت می شوند!

شاید برایتان جالب باشد

 تست قدرت دید: آیا می توانی تمام پروانه های تصویر را در 11 ثانیه شناسایی کنی!؟

حکایت سلمان کر و شعبان کر از مثنوی معنوی

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که مدام راه می رود و مدام سرش به سنگ می خورد؟

چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

در صورتی که قدرت دیدت بالا باشه در 10 ثانیه 5 تفاوت دو پنگوئن را پیدا می کنی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا