;
تفریح و سرگرمی

شما طعمه ها را در تصویر می بینید، اما آیا می‌توانید شکارچی را هم ببینید؟

آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان: رشته کوههای هیمالیا یکی از مکان هایی که دارای تنوع گیاهی و جانوری بسیار خاص است. در این میان پلنگ برفی از جمله حیواناتی است که همواره مورد توجه عکاسان و زیست شناسان قرار می گیرند. به باور بسیاری شکوه و عظمت کوه هیمالیا با پلنگ های برفی دو چندان شده است. این حیوان پادشاه کوه ها شناخته می شود. پلنگ برفی می تواند شش برابر طول بدن خود بپرد و به آسانی از شیب های تند و مناظر ناهموار عبور کند. این حیوان برای شکار از دو ابزار استتار و سرعت به نحو احسن استفاده می کند. پلنگ برفی هنگام شکار طعمه، کاملاً خود را استتار کند.

به این ترتیب شما در آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان با یک شکارچی روبرو هستید که برای شکار طعمه، خود را در میان صخره ها استتار کرده است. ایا می توانید آن را پیدا کنید؟

چگونه در این پازل بصری چالش برانگیز عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

دکتر آرفناکیس از موسسه فناوری ایلینویز توضیح می‌دهد: «ناهمسانگردی انتشار بالاتر در بیماران مسن که فعالیت‌های شناختی مکرر دارند، نشان می‌دهد که این افراد دارای ویژگی‌های مغزی شبیه به افراد جوان‌تر هستند». بنابراین فعال نگه داشتن مغز خود با پازل هایی مانند این ممکن است به جوان نگه داشتن مغز شما بدون توجه به سن شما کمک کند. با مجله خبری چشمک و آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان باشید.

شاید بپسندید: اگر به این سوال هوش تصویری پاسخ دهید، ضریب هوشی ات بالای 120 هست!

آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان

تصویر بالا مجله خبری چشمک مربوط به یک پلنگ برفی است که در حال تعقیب چند بز کوهی  است. این عکس در پناهگاه حیات وحش کیبر در اسپیتی، هیماچال پرادش است. پناهگاه حیات وحش سرد بیابانی که در کرانه‌های رودخانه اسپیتی قرار دارد، به‌خاطر مشاهده پلنگ برفی‌اش محبوب است. منطقه کوهستانی پناهگاه و جمعیت طعمه هایی مانند گوسفندهای آبی هیمالیا، این منطقه را به خانه ای عالی برای پلنگ های برفی تبدیل کرده است. بهترین زمان برای بازدید پلنگ ها، بین ماه های می و جولای است، زمانی که هوا سرد اما مطبوع، بدون بارش برف سنگین و مسدود شدن جاده ها است.

آیا شما می توانید این پلنگ برفی را در کمتر از  10 ثانیه مشاهده کنید. مسئولان حیات وحش این پناهگاه، معتقدند که شناسایی این پلنگ ها در زمانی که در حال استتار و شکار طعمه هستند بسیار سخت است. تنها یک چشم تیزبین می تواند این پلنگ ها را شناسایی کند. شما نیز به این عکس نگاه کنید. آیا توانستید در کمتر از ده ثانیه پلنگ در حال استتار و شکار را در تصویر شناسایی کنید. اگر توانستید این حیوان را پیدا کنید، قطعا از قدرت دید، دقت و تمرکز بسیار خوبی برخوردار هستید! با هم عکس آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان را مرور می کنیم.

شاید بپسندید: داستان کوتاه الو اطلاعات: داستانی شنیدنی که رکوردار خوانش در دنیای مجازی است!

آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان

شاید بپسندید: با پیدا کردن مقدار عددی هر کیک، معادله آخر را حل کن!| ریاضی‌ات چقدر خوبه!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چشات تیز و عقابی باشه تو یه نگاه همه بزهای کوهی تصویر رو شناسایی می کنی!

 

.

.

.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل زخم زبان از زخم شمشیر بدتر است!

پاسخ آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان

احتمالا شما توانسته باشید که این پلنگ برفی را در تصویر پیدا کنید. اگر هنوز نتوانستید این پلنگ را پیدا کنید اشکالی ندارد. با دیدن پلنگ برفی شما خواهید گفت که این پلنگ کاملا در تصویر مشخص است!

بیشتر بخوانید: اگه فکر می کنی تیز و زبلی، گربه رو میون دسته جغدها پیدا کن!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل نه سیخ بسوزد نه کباب!

پلنگ برفی در اینجا در حال کمین است و منتظر فرصتی است تا به طعمه خود نزدیکتر و او را شکار کند.

شاید بپسندید: اگر بینایی ات مشکلی نداشته باشه تو یه نگاه حرف O را میان Q ها پیدا می کنی!

پاسخ آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان

شاید بپسندید:چشات تیزه مثل عقاب، پس چهره مخفی تصویر اسب رو تو 5 ثانیه پیدا کن!

استتار در طبیعت

استتار در طبیعت در حقیقت روشی است که برای پنهان شدن از دیدرس دیگران انجام می دهیم. ما انسان ها روش های استتار از طبیعت را از حیوانات آموختیم. در حیات وحش بسیاری از حیوانات برای نجات جان خود از دست شکارچی ها، استتار می کنند یا به نوعی خود را در میان محیط زیستشان مخفی و از دیدها نهان می کنند. حیوانات برای استتار شیوه ها و روش های گوناگونی استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: اگه فکر می کنی تیز و زبلی، گربه رو میون دسته جغدها پیدا کن!

آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان

سیاری از این شیوه ها هم اکنون توسط انسان نیز به دلایل مختلف استفاده می شود. می توانید به یادگیری آن ها به اطلاعات خود اضافه نمایید با این حال تنها با خواندن یک مطلب نمی توانید در روش های استتار در طبیعت ماهرانه عمل کنید. برای این کار، باید بسیار تمرین نمایید. حتی حیوانات نیز، به سختی کار استتار را انجام می دهند و برای آن، بسیار تلاش می کنند تا استتارشان به خوبی انجام گیرد.

شاید بپسندید:  اگه تو یه نگاه گربه دختر گردشگر رو پیدا کنی، چشات مثل عقابه!

استتار چیست؟

استتار در لغت نامه ی دهخدا به معنای در پرده پنهان گردیدن و پوشیدگی و نهان کردن می باشد و نوعی پنهان شدن از طریق ایجاد همرنگی و هم شکلی با محیط اطراف می باشد. استتار در طبیعت به وفور توسط حیوانات دیده میشود و انسان برای دفاع از جان خود از این روش استفاده میکند تا طبیعت گردی بهتر و موفق تری را پیش رو داشته باشد.

شاید بپسندید: در میان حیوانات موجود یک حیوان از یک جهت با بقیه ارتباطی ندارد، با دلیل منطقی بگو کدام حیوان!؟

مزایای استتار در طبیعت

مزایای استتار در طبیعت

در حالت کلی می توان گفت، استتار در طبیعت در مرحله ی اول برای حفاظت از جان در برابر حیوانات و همچنین حملات نظامی صورت می گیرد. اما همیشه حفاظت از جان دلیل این کار نیست، بلکه شکار حیوانات و پرندگان و همچنین شکار سوژه های عکاسی در طبیعت نیز می توانند از جمله مزایای استتار به شمار آیند که به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

شاید بپسندید: تست قدرت دید با عدد 36: آیا می توانید عدد 36 را در کمتر از 8 ثانیه پیدا کنید؟

استتار کروکدیل ها

آیا این چالش تصویری را دوست داشتید؟ شاید برای شما خیلی راحت بود؟امیدوارم از آزمون دقت ذهن با پلنگ برفی کوهستان و آزمون ذهن امروز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: اگه تو نگاه اول اشکال تصویر رو بگی تیزبین و نابغه ای!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل بند را آب دادن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل حرف مرد یکی است!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:با پیدا کردن تفاوت های دو تصویر معلم و دانش آموز، توانائی هات رو ارزیابی کن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید:  داستان زیبا و عاشقانه پستچی!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

 اگه چشات مثل عقاب تیز باشه، گیره مویی که همرنگ موکت هست رو پیدا می کنی!

داستان دختر زیبای باهوش و مرد حیله گر عیاش!

اگه اشتباه تصویر کلاس را پیدا کنی، در باهوشی دست هرکول پوآرو رو از پشت بستی!

قدرت تمرکزت رو با پیدا کردن 16 چهره انسان و حیوان مخفی شده، ارزیابی کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =

دکمه بازگشت به بالا