;
تفریح و سرگرمی

خطای دید: کله اسب مربوط به کدوم اسبه، اسب سمت چپ یا راست!؟

آزمون خطای دید با اسب: تصاویر معمایی یا توهمات نوری همیشه چیزی بیشتر از آنچه ما با چشم می بینیم، هستند. درک آنها می تواند آسان یا سخت باشد، اما همیشه یک سورپرایز برای ما دارد و آن جنبه سرگرم کننده آنهاست. آن هم به این دلیل است که توهم نوری ذهن ما را بیشتر از چشمان ما آزمایش می کند.

خطای دید، یک توهم بصری است که توسط سیستم بینایی ایجاد می‌شود. این خطاهای دید اشکال زیادی دارند. طبقه بندی آنها دشوار است زیرا علت اصلی اغلب مشخص نیست، اما طبقه بندی پیشنهاد شده توسط ریچارد گرگوری می تواند مفید باشد. بر این اساس، سه طبقه بندی اصلی برای خطای دید وجود دارد: توهمات جسمانی، فیزیولوژیکی و شناختی و در هر کدام چهار قسمت دارد: ابهامات، تحریفات، پارادوکس‌ها و داستان‌ها. درآزمون خطای دید با اسب با چشمک همراه باشید. به نظر شما سر اسبی که در تصویر می بینید برای تنه اسب سمت راست است یا چپ!؟

بیشتر بخوانید:خجالتی هستی یا نه! | اولین چیزی که در تصویر می بینی این مسئله را اثبات می کند؟

آزمون خطای دید با اسب

ذهن ما ابزار شگفت انگیزی است. آنها می توانند چیزهای بسیار متفاوتی را ببینند و درک کنند. علاوه بر این، آیا می‌دانستید که هر فردی سطح ادراک منحصر به فرد خود را دارد؟ به همین دلیل است که برخی از ما در دیدن واقعیت های توهم نوری بسیار خوب هستیم.

آیا می خواهید ببینید که توانایی های شما در مقایسه با دیگران در چه جایگاهی قرار می گیرد؟ پس، این پازل توهم نوری برای شما مناسب است. مطمئناً برای مدتی بهترین تمرین برای ذهن و چشم شما خواهد بود!

توهم نوری امروزی نیز یک پازل است.. دلهره آور به نظر می رسد؟ خوب، دلهره نداشته باش! به این فکر کنید که چقدر شانس خوبی برای اثبات هوش و بینش خود دارید.

آیا برای آزمایش خود و دیدن تصویر آماده هستید؟

به تصویر زیر دقت کنید:

شاید بپسندید: حکایت پادشاه و دختر خارکن!

آزمون خطای دید با اسب

شاید بپسندید: اگه تیزبین هستی زنی که متأهله را شناسایی کن!

.

.

.

.

شاید بپسندید: یک شیر کوهی در کمین گوزن جنگلی است، آیا می توانید آن را شناسایی کنید!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید:حکایت جالب و شنیدنی تاجر و چهار همسرش

پاسخ آزمون خطای دید با اسب

ممکن است در نگاه اول عالی به نظر برسد، اما نگاهی دوباره بیندازید! آیا چیزی گیج کننده در سر اسب ها می بینید؟ خب، این چالش است: آیا می توانید بفهمید که آن سر متعلق به کدام اسب است؟

برایتان جالب خواهد بود: چابکی ذهنی‌ات رو با پیدا کردن عدد 219 اثبات کن! | فقط 5 ثانیه وقت داری!

.

.

 

 

 

شاید بپسندید: تست شخصیت شناسی: با انتخاب یک برگ، قدرت درونی خود را کشف کنید!

اگرچه هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد، اگر می‌خواهید رقابتی باشید، می‌توانید زمان‌بندی خود را امتحان کنید.

.

احتمالاً بپسندید: نقطه ضعف ات چیه!؟ یکی از دسته گل ها را انتخاب کن تا بهت بگم!

موفق شدید آن را تشخیص دهید؟ ما می دانیم که شما توانایی حل توهم نوری را دارید. فقط یک اشاره:جواب در جزئیات است.

بنابراین، آیا برای پاسخ آماده هستید؟

پاسخ آزمون خطای دید با اسب: اینجاست: اسب B پاسخ صحیح است. اگر دقت کنید رنگ یال اسب B و سر اسب یکی است. یال اسب A رنگ کاملاً متفاوتی دارد!

شاید بپسندید: فقط تیزبینا میتونن اشتباه تصویر مزرعه زیبا را در یک نگاه پیدا کنن!

پاسخ آزمون خطای دید با اسب

احتمالا بپسندید: عکس کودک درون تان چه شکلیه؟ براساس ماه تولدتان عکس کودک درون تان را ببینید!

پس حتما شما موفق شدید آن را تشخیص دهید. در نظرات به ما اطلاع دهید. همچنین، اگر از آن لذت بردید، به دوستان و خانواده خود اجازه دهید این پازل تصویری را امتحان کنند.

امیدوارم از آزمون خطای دید با اسب استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: حکایت بهلول، مرد غریب و عطار نابکار!

 

 

 

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

اگه زبر و زرنگی، سریع بگو کی دست همه جاسوسا رو در ناشی گری از پشت بسته!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید:اولین چیزی که در تصویر می بینی نگاه شما به محیط زیست رو منعکس می کنه!  

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: کدام زوج یک قاتل فراری را در خانه خود مخفی کرده اند!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: کدوم معلم ماهی گندیده را درون کیف خانم مدیر گذاشته!؟ | فقط باهوشا میتونن معلم شیطون رو پیدا کنن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: دانش آموز بی ادبی که لباس خانم معلم رو کثیف کرده، شناسایی کن!

شاید برایتان جالب باشد

چیستان: کدام حیوان است که یک سبک موسیقی در نام آن هست!؟

هوش و نبوغ خودت رو با حل معادله (2-5)2÷12 ارزیابی کن!

اگه دقت ات بالا بشه تو یه نگاه خرس قطبی رو میون یخ های قطبی تشخیص میدی!

تست شخصیت: با انتخاب یکی از گل ها، نگاهت به زندگی رو مشخص می کنه!

معمای ریاضی: جواب  30 تقسیم بر نیم و به اضافه 10 چند می شود!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا