;
خانواده و زناشوییزندگی

مشکلات مالی قبل از ازدواج: قبل از ازدواج در مورد مشکلات مالی مون حرف بزنیم یا نه؟

مشکلات مالی قبل از ازدواج: یکی از مسائلی که زوجین بر سر آن در زندگی مشترک بحث و جدل زیادی دارند، مسائل مالی است. قبل از ازدواج و در خواستگاری مطرح کردن مسائل مالی اغلب به عهده بزرگ تر هاست و صحبت درباره چنین مسائلی برای جوانان سخت است اما اگر از همان ابتدا درباره این مسائل خودتان با یکدیگر صحبت کنید و سنگهای خود را وا بکنید مطمئنا آینده مالی بهتر خواهید داشت و با برنامه ریزی اصولی پیش خواهید رفت .در این مطلب بخش خانواده و زندگی به بررسی این موضوع و اهمیت آن بررسی شده است.

بیشتر بخوانید: 7 مهمترین عامل که باعث می شود کسی عاشق تان شود!

۱.نهایت صداقت را به کار بگیرید

داشتن بدهی معمولا سبب خجالت کشیدن شما از اطرافیان می شود به همین خاطر نمی توانید درباره آن شفاف صحبت کنید اما پنهان کردن واقعیت و حرف نزدن درباره بدهی ها عواقب بدتر و احساس گناه در قبال فردی که به خواستگاریش رفته اید، دارد بنابراین اگر بدهی دارید، صادقانه موضوع را در میان بگذارید.

مشکلات مالی قبل از ازدواج، هنگامی که به خواستگاری می روید و از مسایل مالی مانند آنچه «دارید» و آنچه «بدهکارید» با فرد مورد علاقه تان صحبت کنید تا او در جریان همه چیز قرار گیرد و از آینده تصویر روشن تری برای خود بسازد . شما نمی توانید تا آخر عمرتان بدهی خود را پنهان کنید و بالاخره مسائل آشکار می شود و فقط شرمساری برای شما می ماند.

احتمالا بپسندید: مرد دوزنه و کلاهبرداری از نامزد پولدارش + جشنی که به جهنم تبدیل شد

مشکلات مالی قبل از ازدواج

۲.همدلی ایجاد کنید

اگر با شریک زندگی آینده تان درباره مسائل مالی وبدهی صحبت کنید او احساسی خواهد شد و برای برطرف کردن مشکل احساس مشارکت می کند . پس برای گفتگو درباره پول، مسایل مالی و توانمندی ها یا ناتوانی های مادی تان کنار وقت بگذارید وفقط از شریک زندگیتان طلب همدلی کنید و هیچگاه مسئولیت بدهی ها یا ناتوانی های مالی تان را به دوش او نیندازید.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

۳.سوالات مهم بپرسید

مشکلات مالی قبل از ازدواج برای دانستن مسایل و رویکرد مالی یکدیگر سوالات زیر را از هم بپرسید:

درباره پول یا بدهی رویکرد والدین شما چه بوده است؟

آیا در گذشته اتفاقات خاصی افتاده که دیدگاه ات را درباره پول تغییر داده باشد؟

رویکردها و دیدگاه تو درباره پول چیست و برای بهبود آن چه می کنی؟

ترس و امید اصلی تو درباره آینده مالی مشترکمان چیست؟

هر دو طرف باید به این سوالات پاسخ صادقانه و شفافی دهند تا طرف مقابل بتواند تصویرکه در ذهن شماست، دریابد. این تصویر سازی و مشخص شدن برنامه مالی آینده شما برای طرف مقابل سبب می شود او نیز در جهت اهداف مشترک با شما حرکت کند و هم سو گردد. همچنین زمان گفت و گو درباره پول یا بدهی، خطر مشاجره کاهش می یابد.

احتمالاً بپسندید: صدا زدن همسر: شوهرت را در جمع چگونه صدا بزنید؟

۴.توافق کنید

اگر دید گاه هایتان درباره پول و مسائل مالی متفاوت بود با بحث منطقی در نهایت به نتیجه ای برسید که هر دو طرف را راضی کندو اگر هم نظر بودید که چه بهتر.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

مشکلات مالی قبل از ازدواج

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

۵.برنامه ریزی کنید

مشکلات مالی قبل از ازدواج، کلید هر نوع پیشرفت برنامه ریزی است بنابراین لازم است که برای تامین مالی زندگی آینده، تامین هزینه های ازدواج و پر کردن بدهی ها برنامه ریزی کنید. همه هزینه های عروسی و زندگی آینده تان را حساب کنید و نسبت به پرداخت آنها با توجه به درآمد و توانایی مالی خانواده اقدام نمایید.

با فهمیدن حداقل و حداکثر بازپرداخت ماهانه، امکان قرض یا وام گرفتن، میزان ثابت و بی تغییر درآمدتان و مدت زمان بازگرداندن بدهی هایتان دقت برنامه ریزی شما افزایش می یابد.

هنگام برنامه ریزی هدف های مشترک خودتان مانند خرید خودرو یا خانه را از یاد نبرید. اگر بدهی داشته باشید تامین این نیازها دشوار خواهد شد و به برنامه ریزی دقیق و دقت عمل زیادی نیاز دارد.

شاید بپسندید: قاتل خاموش زندگی مشترک: زندگی مشترک امروزی این طوری متلاشی میشه!

۶.الگوی پس انداز داشته باشید

مشکلات مالی قبل از ازدواج، پس اندازهر چند ناچیزداشته باشید و 20 تا 30 درصد از درآمد ثابت خانواده را پس انداز کنید و بعد از حذف خرج های ثابت از در آمد مقداری پول برای روز مبادا کنار بگذارید.

بیشتر بخوانید

دعوا با همسر: وقتی با همسرت دعوا می کنی، این چیزها رو جدی نگیر!

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا