;
خانواده و زناشوییزندگی

شوخی های زشت زن و شوهری: آقای شوهر دیگه این شوخی ها رو با خانمت نکن!

شوخی های زشت زن و شوهری: شوخی و خنده نقش مهمی در تحکیم زندگی مشترک داشته و سبب صمیمی شدن روابط بین زوجین خواهد شد. این روزها که زن و مرد به دلیل مشغله فراوان روز سختی را می گذرانند، کمی شوخی و خنده به زندگی بی روح و کسل کننده آنها جذابیت فراوانی می بخشد البته نباید شوخی با همسر را با تمسخر، طعنه و تحقیر اشتباه بگیرید.

اگر اهل شوخی و خنده هستید، دور شوخی هایی که در این بخش از خانواده و زناشویی را خط بکشید زیرا این شوخی های رایج مردان ممکن است برای زندگی مشترک خطر جدی تلقی شود. آقایان محترم شوخی های فیزیکی و لفظی نا به جای زیر را که در جمع دوستانه انجام می دهید را هرگز وارد زندگی مشترک نکنید. برخی از این شوخی ها عبارتند از:

بیشتر بخوانید: یک شوهر قوی بساز + راه های جالب بالابردن اعتماد به نفس همسر!

۱.از توجدا خواهم شد

شوخی های زشت زن و شوهری، گاهی خانم ها برای سنجیدن عشق و علاقه خود سوالات عجیبی می پرسند، جواب شما بسیار مهم ونشان دهنده میزان علاقه شماست. در این مواقع نباید شوخی را وارد گفتگویتان نمایید زیرا اینگونه همسر شما از لحاظ احساسی آسیب خواهد دید مثلا اگر او از شما پرسید:“اگه یکماه آشپزی نکنم چیکار می کنی؟” بدترین جواب این است که بگویید :”خب طلاقت میدم!” بعد هم غش غش بخندید و بعد از ناراحتی همسرتان او را بی جنبه و حرف خود را شوخی بخوانید.کلمه طلاق عرش الهی را میلرزاند پس به راحتی و برای شوخی آن رابه زبان نرانید.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

۲.زن دوم میگیرم

وقتی تا نیمه وقت برای آسایش خانوادتان تلاش میکنید و دیرهنگام به منزل باز میگردید در جواب نگرانی های خانواده نگویید:پیش زن دوم بودم. این جمله هم تلاش هایتان را هدرمیدهد و هم شوخی جالبی نیست ؛شما برای آرامش بیشتر خانواده تلاش میکنید، ولی با یک جمله آرامشی که دارید را هم از بین میبرید.

شوخی های زشت زن و شوهری، اگر برای شوخی و خنده به فرزندانتان میگویید که (میخوام برات یه مامان خوشگل تر بیارم )تبعات آن را در نظر بگیرید و خود را جای همسرتان بگذارید، اگر این شوخی همسرتان باشما بود شما تا هفته ها با همسرتان درتنش بودید و به او شک داشتید، پس اگر او ناراحت شد، اورا بی جنبه یا شکاک نخوانید،قبول کنید که او احساسات قوی دارد واین حرف آرامش او را بهم میزند و این تیشه ای است که به ریشه زندگیتان میزنید.

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

شوخی های زشت زن و شوهری

۳.اینبار مرگم حتمی است

وقتی در اثر یک بیماری یا عارضه کوچک میگویید من دارم میمیرم ،وصیت من به شما این است که…شما خانواده تان رادچار اضطراب از دست دادنتان میکنید و تا مدت ها خانوادتان به اتفاقاتی که بعداز مرگ شمابرای آنها رخ میدهد فکر میکنند.

بیشتر بخوانید: دعوا با همسر: وقتی با همسرت دعوا می کنی، این چیزها رو جدی نگیر!

۴.ملاقاتم میای کمپوت هم بیار

شوخی های زشت زن و شوهری، برنامه های مالی شما یکی از مواردی هست که دراستحکام پایه های زندگی شما نقش اساسی دارد. اگر درصورت برگشت خوردن یک چک برای آرام کردن جو خانواده از شوخی استفاده میکنید و می گویید:( بازداشتگاه ملاقاتم میای کمپوت هم بیار) این شوخی نه تنها از غم ها نمی کاهد بلکه بسیار زشت و زننده است هم برای همسرتان هم برای فرزندانتان چون باعث میشود که آنها دچار تشویش شوند.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

۵.چقدر تو نابغه ای

اگر شما از نقض شخصیتی،ظاهری ومالی یک فرد که سعی در فراموش یا پنهان کردن ویا مقابله کردن آن را دارد برای خندیدن دیگران یا خودتان سواستفاده می کنید و به نوعی دیگران را مسخره می کنید، باید بدانید که با این کار شخصیت خودتان را به نمایش می گذارید. افراد مسخره کننده ضعف ها ونقص های شخصیتی خود را با بزرگ کردن مشکلات دیگران پوشش می دهند.

شوخی های زشت زن و شوهری، حالا اگرشما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید همسرتان را سورژه خنده دیگران کنید و او را آی کیو،نابغه ویا احمق خطاب میکنید باید بگوییم که اگر چه قصد شما شوخی است اما این کار همسرتان را بسیار ناراحت و عصبی می کند و باعث می شود او دیگر به شما اعتماد نکند. برخی آقایان نیز با مسخره کردن و خندیدن سعی در حل مشکلات می کنند مثلا به جای اینکه با همسرشان حرف بزنند با مسخره کردن و خنده ایرادات را بیان می کنند ولی آقایان عزیز شوخی و مسخره کردن راه خوبی برای بهبود کیفیت سطح زندگی شما نیست.

۶.حرف خانواده ات رو نزن که…

شوخی های زشت زن و شوهری، هرچقدر که همسرتان با خانواده اش مشکل داشته باشد،حتی اگر مشکلاتش را نزد شما بازگو کرد، شما حق شوخی با خانواده همسرتان را ندارید،آنها هم خون وهم ریشه هستند ومشکلاتشان به راحتی حل میکنند اما دلگیری همسرتان ازشما ازبین نمی رود.

مثلاخانم میگوید: بهتره از پدرم بخوایم که بهمون کمک کنه تا مشکل مالیمون حل بشه.

آقا: بابای تو هنوز قسط پول جهیزیتو کامل نداده چی میگی؟

خانم: باز خوبه بابای من همین جهیزیه رو داد بابای تو چیکار کرد؟

شوخی های زشت زن و شوهری، عزیزان به هیچ عنوان چه از لحاظ مالی چه از لحاظ شخصیتی به خانواده همسرتان مخصوصا بزرگ تر هایشان توهین نکنید زیرا هم خودتان از چشم همسرتان می افتید هم تربیت همسرتان را زیر سئوال میبرید،انها وظیفه ایی در قبال تامین شما ندارند هرچیزی که هست از باب لطف وعطوفت است.

شاید بپسندید: قاتل خاموش زندگی مشترک: زندگی مشترک امروزی این طوری متلاشی میشه!

شوخی های زشت زن و شوهری

۷.برخورد های بدنی درقالب شوخی

شوخی هایی که در جمع دوستانه انجام میدهید شوخی هایی است که از نظر همجنسان خودتان نشانه عشق و علاقه و رفاقت پایدار است .ولی زنان دارای احساسات بسیار قوی هستند پس چه درجمع چه در خلوت از شوخی هایی مثل هول دادن ،کتک زدن و…خوداری کنید.

شوخی های زشت زن و شوهری، مثلا شما میتوانید در کمر دوستتان بیل را بکوبید وساعت ها بخندید وباآب سرتاپای دوستتان را خیس کنید اما اگر همسرتان را خیس کنید اصلا جلوه خنده داری ندارد و باعث ناراحتی میشود.

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

۸.شوخی لفظی وفحش

در میان زن و شوهر باید صمیمیتی باشد که در هیچ رابطه ایی نیست تابتوانند مشکلاتشان،احساساتشان و تمام احوالاتشان را بدون ترس از قضاوت شدن برای هم بگویند. اما این به این معنی نیست که شما حریم بینتان را به بهانه شوخی و خنده بشکنیدو همسرتان را ناراحت کنید منظور ما از فحش هرگونه بی احترامی وهرکلمه ایی است که توهین تلقی شود.

شما با کلماتی مثل بدبخت،بیچاره ،برو بابا و…به همسرتان احساس ضعف میدهید درحالی که شما باید به همسرتان احساس قدرت بدهید. در آخر از شما خواهش میکنیم که این الفاظ را به کارنبرید شاید همسرتان عادت کرده باشد و سکوت کند اما او حتما ناراحت خواهد شد و این کار شما باعث متلاشی شدن رابطه شما میشود.

بیشتر بخوانید: تحقیر کردن همسر: خبر نداری اما با این رفتارت همسرت تحقیر میشه!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا