;
خانواده و زناشوییزندگی

۱۴ دروغ در مورد زندگی مشترک که نباید باور کنید!

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک: دروغ و دروغ گویی امری طبیعی در زندگی برخی انسان ها است، اما برخی از این دروغ ها به عنوان یک راه برای فریب خود شما استفاده می شوند که باید آنها را شناخته و از خود دور کنید.

حفظ و داشتن یک رابطه امری پیچیده است و بارها شده است تا برای ماندن در کنار یکدیگر به خودمان دروغ می گوییم تا نشان دهیم عالی هستیم. در این مطلب بخش خانواده و زناشویی به معرفی برخی از این دروغ ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: مردان از نظر جنسی از این ۶ ویژگی فیزیکی زنان خوششان می آید؟

۱.مهم نیست دیگران چه فکری می کنند

این که با یک فرد در شرف ازدواج هستیم، بخش مهمی از یک تجربه انسانی محسوب می شود و به این معنی است که زندگی عشقی ما می تواند روی وجهه اجتماعی ما نیز تاثیر گذار باشد. علاوه بر این ، اکثر مردم در این مورد که اطراف نزدیکشان در مورد آن ها وعشق و هیجناتشان چه فکری می کنند، حساس هستند و به این موضوع اهمیت می دهند.

نباید بیش از حد درگیر نظرات و افکار دیگران در مورد مسئله ی مهم ازدواج شوید اما حتما از نزدیک ترین اطرافیان خود یعنی اعضای خانواده تان نظرخواهی کنید تا شاید درتصمیم گیری بهتر عمل کنید.

۲.یک رابطه با عشق در نگاه اول ایجاد می شود

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک، این داستان های افسانه ای به مردم این مفهوم را فهمانده است که در واقع روابط چه هستند و چگونه تشکیل می شوند اما برای بیشتر افراد ، عشق طی تعامل و کسب اعتماد طرفین در طول زمان حاصل می شود نه فقط به یک نگاه.

احتمالاً بپسندید: علل مجرد ماندن دختران: دختران با این ۷ ویژگی‌ مجرد می‌مانند!

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک

۳.همیشه باید با یکدیگر باشید

آیا می توان تصور کرد که زندگی و زمان شخصی مان به پای شریک زندگی مان متصل شده باشد؟ مسلما تصور آن ناممکن است زیرا ما رشد می کنیم و تکامل میابیم پس زمانی را مخصوص خودمان نیاز داریم . فراموش نکنید که لازم است زمانی که احتیاج به تنهایی داریم صراحتا آن را بیان کنیم و از همسر خود این نیاز را درمیان بگذاریم.

۴.شریک زندگیم تغییر خواهد کرد

براساس نظر محققان، خصوصیات و ویژگی های یک فرد منحصر به خودش می باشد اما می تواند با انجام اموری کوچک آن را تغییر و یا عادت های بد را ازبین ببرد اما این امر زمان زیادی را می طلبد پس اگر قصد تغییر کامل و صد در صدی شریک زندگی تان را دارید نه تنها وقت خود را تلف می کنید بلکه خود را نیز از زندگی محروم خواهید کرد اما فراموش نکنید که توان تغییر او در حد قابل قبول را خواهید داشت.

احتمالاً بپسندید: باید و نبایدهای مهم شب اول عروسی که هر خانم و آقایی باید بدانند!

۵.روابط دشوار نیستند

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک، ممکن است با این دروغ آشناییت داشته باشید زیرا اگر با یک مشاور حرفه ای نیز صحبت کنید به شما خواهد گفت که روابط دشوار نیستند فقط در این زمینه تلاش زیادی لازم است.

۶.نباید به افکار منفی اهمیت داد

ما همیشه می گوییم که افکار منفی را از خود دور کنید و ه آنها توجهی نداشته باشید اما زمانی شرایط به شکلی تغییر می کند که منطق و عقل هم این افکارمنفی را تایید می کنند پس اگر نیرویی به شما بگوید که شریک زندگی تان در رابطه مشکلی دارد پس حتما چنین است.

شما می توانید با صحبت کردن این افکار را رفع کنید و سوالاتی که در ذهن دارید به بهترین شکل پاسخ دهید. نگرانی ها را از بین ببرید و زمانتان را وقف این نیروهای منفی نکنید.

احتمالاً بپسندید: متولدین کدام ماه‌ها برونگراترین و درونگراترین آدم‌ها هستند؟

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک

۷.گاهی دروغ گفتن مشکلی ندارد

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک، برخی معتقدند دروغ گفتن در زندگی مشترک مشکلی ندارد ، در حالی که برخی دیگر این امر را نهی می کنند. علم روان شناسی امروزه می گوید در رابطه با این موضوع اوایل روابط و قبل از ازدواج با شریک زندگی تان صحبت کنید زیرا اگر شما دروغ بگویید شریک زندگی تان نیز دروغ خواهد گفت و همین امر به مرور زمان زندگی را متزلزل خواهد کرد.

۸.متاهل بودن بهتر از تنها بودن است

این جمله هرگز درست نبوده است زیرا ناراضی بودن در تنهایی بهتر از ناراضی بودن در یک رابطه است. برای رهایی از تنهایی مجردی عجله نکنید و بدون داشتن اطمینان و ایمان به درخواست ازدواج فرد مقابل پاسخ مثبت ندهید چرا که اگر انتخاب شما اشتباه باشد باید زمان دیگری را هم صرف تلاش برای بازگشت به دوران تنهایی خود کنید.

۹.چون مرا دوست دارد پس هرطور بخواهم رفتار می کنم

اکثر اوقات افراد در روابط با شریک زندگی شان بدتر از غریبه ها رفتار می کنند و می گویند چون همسرم مرا دوست دارد پس می توانم هرگونه که بخواهم رفتار کنم اما دقیقا این امر خلاف چیزی است که برای حفظ رابطه و عشق به آن نیاز دارید.

۱۰.به دنبال شریک زندگی ایده آل هستید

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک، در حقیقت در یک رابطه احترام، شفقت، صمیمیت و علاقه است که سبب می شود شریک زندگی مطلوب شما واقع شود زیرا در واقع این امور وظیفه طرفین می باشد پس اگر دوست دارید شریک زندگی تان ایده آل باشد بهتر است ابتدا خودتان را تبدیل به یک ایده آل کنید و بعد از او انتظار داشته باشید.

۱۱.من بهتر از شریک زندگی ام هستم

در حقیقت چنین نیست زیرا با فکر کردن به این موضوع سبب می شوید تا شریک زندگی تان برای همیشه برایتان بد بنظر برسد و این گونه هیچ گاه او را دوست نخواهید داشت و زندگی برایتان رنگ و بوی آنچه انتظار داشته اید را نخواهد داشت.

۱۲.بچه دار شدن الزامی است

کودکان برای بعضی زوجین سبب ایجاد مسئولیت فکری و شغلی می شوند پس مراقبت و داشتن کودک نیاز به آمادگی طرفین دارد. دلیلی ندارد هنگامی که در یک رابطه هستید مرحله بعدی فرزند آوری باشد.

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک، این زندگی مختص شما و شریک زندگی تان است پس اگر رضایت ندارید وارد مرحله بعدی نشوید و یا حداقل آن را به تاخیر بیندازید تا زمانی که نه تمام اختلافات بلکه اصلی ترین انها را رفع نکرده اید اقدام به فرزنداوری نکنید.

دروغ هایی در مورد زندگی مشترک

۱۳.آنچه من می خواهم را باید شریک زندگی ام بداند

بسیاری از افراد از شریک زندگی شان انتظار دارند تا ذهن خوان واقعی باشد. در حقیقت این امر اشتباه است و آسیب زیادی به روابط می زند پس باید نیازهایتان را به شریک زندگی تان بگویید. این امر جسارت می خواهد اما باید بدانید که بیان صریح از سوتفاهمات پیشگیری می کند پس با او در میان بگذارید هرآنچه میخواهید را.

۱۴.لازم نیست مدام به شریک زندگی بگویم دوستش دارم

هیچ چیز مهم تر از گفتن حقیقت نیست. باید این عادت را داشته باشید که هر نوع احساس قدردانی را بروز دهید زیرا سبب می شود یک رابطه شاد داشته باشید حتی اگر جمله ای ساده مانند این که :شام چقدر خوشمزه بود و یا چقدر لبخندت را دوست دارم باشد.

بیشتر بخوانید: افراد دارای این ویژگی ها هرگز نباید با هم ازدواج کنند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا