;
خانواده و زناشوییزندگی

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست:  ۱۵ نشانه که مردی به دنبال رابطه بلندمدت نیست!

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست: ما آدم‌ها انتظارات متفاوتی از رابطه‌های مان داریم. یکی در پی روابط کوتاه‌مدت است، یکی کاملا هدفمندانه وارد رابطه عاطفی می‌شود و دیگری همه‌چیز را به‌ دست زمان می‌سپارد. این یعنی امکان دارد حتی بعد از مدت‌ها معاشرت، طرف مقابل به‌اندازه ما درگیر رابطه نشده باشد. این‌جور مواقع هم می‌توانید رک‌ و راست از خودش بپرسید و هم با دقت به رفتارش چیزهایی را حدس بزنید. در ادامه مطلب خانواده و زناشویی، چند نکته مهم را در این باره مطرح می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: مردان با چه زنانی ازدواج نمی‌کنند: زنانی با این ۱۰ ویژگی مناسب ازدواج نیستند!

۱.از هرگونه صحبتی درباره رابطه طفره می‌رود

اگر مدتی است که با مردی صحبت یا معاشرت می‌کنید و او مدام از صحبت درباره رابطه طفره می‌رود، خب حتما تمایلی ندارد. چنین فردی از مکالمات شفاف و واضح اجتناب می‌کند، چون رابطه مبهم و غیرانحصاری را ترجیح می‌دهد.

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، اگر هر بار که می‌خواهید مسائل بینتان را روشن کنید با سرزنش به شما احساس گناه می‌دهد، واضح است که نمی‌خواهد مسئولیت نیازهای عاطفی شما را بر عهده بگیرد و انتظارات‌تان را برآورده کند. یادتان باشد که شما وظیفه ندارید به‌تنهایی مسیر و مقصد رابطه را تعیین کنید! اگر شریکتان به این موضوع فکر نمی‌کند، حتما علاقه‌ای به دانستن سرانجام کار ندارد.

شاید بپسندید: فحاشی کودکان: با فحاشی و بد زبانی کودک مان چه کنیم + ۷ راهکار موثر

۲. خواسته‌ها و انتظاراتش از رابطه شفاف نیست

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، حتی وقتی شما سعی می‌کنید درباره رابطه‌تان با او صحبت کنید، رک‌و‌راست نمی‌گوید چه می‌خواهد و با چنین جملاتی بهانه می‌آورد:

بیا کمی یواش‌تر پیش بریم؛

الان سرم خیلی شلوغ‌پلوغه؛

بذار ببینیم چی پیش می‌آد.

البته شاید هم راست بگوید و واقعا در چنین شرایطی باشد. البته در این صورت انتظار می‌رود به بهترشدن اوضاع در آینده اشاره کند، مثلا به جدی‌شدن رابطه در آینده نه‌چندان دور امیدوار باشد.

اگر کسی به شروع رابطه جدی و بلندمدت علاقه‌مند باشد، وقتی در این رابطه از او سؤالی می‌کنید، مشتاق است درباره این مسئله صحبت کند. پس اگر از اعلام آمادگی برای این تعهد بلندمدت فرار می‌کند، بدانید که این مرد علاقه‌ای به پیشبرد رابطه ندارد. همه ما وقتی می‌دانیم قرار نیست طرف مقابل از پاسخمان خوشش بیاید، از شفافیت فرار می‌کنیم.

احتمالاً بپسندید: راه های جذب خواستگار خوب: با استفاده از این ۱۰ روش به زودی خواستگاران زیادی را جذب می کنید!

۳. بیشتر روابط قبلی او کوتاه یا تعریف‌نشده بوده‌اند

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، تاریخچه روابط افراد لزوما نشان‌دهنده خواسته‌ها و تمایلاتشان نیست، اما اگر تمام روابط گذشته فرد کوتاه‌مدت و بی‌هدف بوده‌‌اند و حالا هم درباره آینده رابطه‌اش با شما شفاف نیست، یعنی این فرد فعلا تمایلی به تغییر سبک زندگی‌اش ندارد.

شاید بپسندید: چرا مردان تمایل دارند با زن بزرگ تر از خود وارد رابطه عاشقانه شوند + ۸ دلیل جالب

۴. با دیگران در ارتباط است

به‌لطف اپلیکیشن‌های دوست‌یابی و شبکه‌های اجتماعی، این روزها بسیاری از افراد چند رابطه‌ را هم‌زمان پیش می‌برند تا فرد ایدئال خود را پیدا کنند. بنابراین جوانب احتیاط را رعایت کنید و بابت هر رابطه‌ای حساس نشوید. اما اگر طرف مقابل بعد از گذشت چند هفته یا چند ماه از شروع رابطه هنوز دنبال برقراری روابط عاطفی با افراد دیگر است، خوب حتما شما فرد ایدئالش نیستید!

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، اگر مطمئن نیستید، کارآگاه‌بازی را کنار بگذارید و از خودش سؤال کنید. بپرسید هنوز در برنامه‌های دوست‌یابی فعالیت می‌کند یا اگر فرد بهتری پیدا کند، با او وارد رابطه می‌شود یا نه.

اجتمالاً بپسندید: خواسته های زن مدرن از مرد: ۱۰ چیزی که زنان امروزی از مردان می خواهند!

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست

۵. برنامه‌ریزی بلندمدت نمی‌کند

حاضر نیست برای چند ماه بعد برنامه‌ریزی کند و زمانی که درباره آینده صحبت می‌کند، هیچ اشاره‌ای به حضور شما نمی‌کند. فراموش نکنید کسی که به رابطه با شما علاقه‌مند باشد، از قرارددن شما در برنامه‌های بلندمدتش ابایی ندارد.

احتمالاً بپسندید: به دست آوردن قلب مرد: با این ۹ ترفند جدید قلب مغرور ترین مردا رو هم به دست می یاری!

۶. علاقه‌ای به معاشرت با دوستان یا خانواده شما ندارد

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، اگر از معاشرت با نزدیکان شما اجتناب می‌کند، دورهمی‌ها را لغو می‌کند یا به نظر نمی‌رسد علاقه‌ای به برقراری ارتباط با نزدیک‌ترین و عزیزترین افراد زندگی شما داشته باشد، باید کمی به او شک کنید. چنین فردی قصد ندارد روی رابطه‌اش با شما سرمایه‌گذاری کند یا صرفا به‌چشم رابطه‌ای کوتاه‌مدت به آن نگاه می‌کند.

احتمالاً بپسندید: چرا شوهرم حرفاشو بهم نمیگه +  ۶ راه حل ساده و موثر!

۷.مدام پیامک می‌فرستد و اهل قرار ملاقات نیست

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، اینکه فردی بلد باشد چطور پیام بفرستد، لزوما به این معنی نیست که دوست دارد با شما وارد رابطه شود. اتفاقا اگر می‌بینید کسی تلفن همراهتان را منفجر می‌کند، اما در زندگی واقعی خبری از او نیست، می‌شود حدس زد که ایجاد رابطه واقعی با شما برای این فرد اولویت ندارد. پیش‌قدم شوید و او را به ملاقات حضوری دعوت کنید. اگر می‌بینید طفره می‌رود، قرار را به بعد موکول می‌کند یا نمی‌تواند برای شما وقت بگذارد، احتمالا علاقه‌ای به دیدن شما ندارد.

برایتان جالب خواهد بود: محبوب بودن: ۷ رفتاری که باعث می‌شود همیشه محبوب باشید و دیگران بیشتر به شما احترام بگذارد!

۸.فقط وقتی کنارش هستید، علاقه‌مند به نظر می‌رسد

اگر فقط هنگام معاشرت‌های حضوری علاقه‌مند و مشتاق به‌ نظر می‌رسد و خارج از این قرارها کاملا ناپدید می‌شود، هوشیار باشید. برخی از افراد زمانی که روبه‌روی ما می‌نشینند کاملا می‌دانند چطور جذاب به‌ نظر برسند و ابراز محبت کنند و شما باید بدانید که این خصلت بیشتر تابعی از شخصیت آنهاست و ربط چندانی به علاقه‌مندبودن آنها ندارد. اگر کسی واقعا به شما علاقه‌مند باشد، سعی می‌کند با شما تماس بگیرد، مرتب با شما صحبت کند، بفهمد روزتان را چطور می‌گذرانید یا حداقل به پیام‌های شما پاسخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید: اشتباهات در زندگی زناشویی: این ۵  اشتباه در زندگی زناشویی ممکن است به طلاق منجر شود!

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست

احتمالاً بپسندید: شاد کردن شوهر: ۱۵ ترفند جالب برای شاد کردن شوهر

۹.یک روز پیام‌هایش گرم است و روز دیگر سرد

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، اگر احساس می‌کنید طناب ارتباط شما مدام شل و سفت می‌شود، یعنی یک روز موبایلتان را بمباران می‌کند و روز دیگر هیچ خبری از او ندارید، باید بدانید که برقراری رابطه با شما اولویت این مرد نیست. به پیام‌هایش دقت کنید؛ اگر معمولا پاسخ‌های یک‌کلمه‌ای می‌دهد، هرگز مکالمه را شروع نمی‌کند یا هرگز سؤالی نمی‌پرسد، احتمالا علاقه‌ای به ادامه صحبت و برقراری ارتباط عمیق‌ با شما ندارد.

۱۰.برای آشنایی بیشتر با شما تلاشی نمی‌کند

درباره زندگی شخصی یا دنیای درونتان از شما سؤال می‌پرسد؟ فکر می‌کنید به شغل و اهداف شغلی شما، هنرتان، دوستان و خانواده‌تان، زخم‌ها و ضربه‌هایی که خورده‌اید علاقه‌مند است؟ یا هر وقت درباره این مسائل صحبت می‌کنید، سری تکان می‌دهد و بحث را عوض می‌کند؟ اگر این‌طور برداشت می‌کنید که «این مرد هیچ علاقه‌ای به گفت‌وگوی عمیق‌ با من ندارد»، این احتمال را در نظر بگیرید که واقعا نمی‌خواهد شما را بیشتر بشناسد! حتی فراموش‌کردن جزئیات مهم زندگی شما می‌تواند نشانه‌ای از بی‌علاقگی او باشد.

شاید بپسندید: عادت های اشتباه زنان: ۱۴ عادت اشتباه زنان که زیبایی و جوانی شان را نابود می کند!

۱۱. اجازه نمی‌دهد او را بیشتر بشناسید

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، به این دقت کنید که این مرد چقدر اتفاقات مختلف را با شما در میان می‌گذارد. درباره احساساتش با شما صحبت می‌کند؟ درباره زندگی شخصی‌اش، رؤیاها و آرزوهایش، ترس‌ها و دردهای گذشته‌اش حرف می‌زند؟ اگر احساس می‌کنید دیوارهای دفاعی ذهنش پایین نمی‌آیند و گارد خود را باز نمی‌کند، بدانید نمی‌خواهد بیش‌ از‌ حد به شما نزدیک شود.

۱۳.چندان مهربان نیست

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، مهربانی از شروط اصلی جدی‌شدن روابط است، یعنی اگر مردی از ابراز احساسات خودش اجتناب می‌کند، به شما چیز زیادی نمی‌گوید و هیچ کار عاشقانه‌ای برایتان نمی‌کند، در شبکه‌های اجتماعی او دیده نمی‌شوید، درباره شما با کسی صحبت نمی‌کند و حتی از گرفتن دست‌تان، بوسیدنتان و هر نوع ابراز علاقه در جمع اجتناب می‌کند، احتمالا دنبال رابطه‌ای جدی نیست.

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست

۱۴. شما را در اولویت قرار نمی‌دهد

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، به‌نظرتان عجیب نیست که معمولا برنامه‌هایش با شما را لغو می‌کند تا دوستانش را ببیند یا پروژه‌های عقب‌مانده‌اش را انجام دهد؟ انگار اصلا برای شما وقت ندارد؟ همیشه آن‌قدر مشغول است که به برنامه‌هایش با شما نمی‌رسد، اما مرتب به دیدار عزیزانش می‌رود و برای آنها وقت می‌گذارد؟ اگر فراموش کرده‌اید، بگذارید یادآوری کنیم که آدم‌ها برای تمام چیزهایی که برایشان مهم باشد وقت می‌گذارند.

۱۵. برای پیشرفت رابطه تلاش نمی‌کند

این مرد به دنبال رابطه بلند مدت نیست، اگر احساس می‌کنید حرکات عاشقانه، برنامه‌ریزی برای قرار ملاقات و هرگونه تلاش‌ برای عمیق‌کردن رابطه فقط از سوی شماست، به‌ خودتان بیایید. رابطه خیابانی دوطرفه است، یعنی اگر فرد مقابل با شما همکاری نمی‌کند و همگام با شما پیش نمی‌آید، لابد نمی‌خواهد رابطه‌تان پیشرفت کند! فردی که دنبال رابطه جدی باشد، مدام می‌خواهد با شما در ارتباط باشد، چون از دیدنتان لذت می‌برد و دوست دارد در این راستا بکوشد.

بیشتر بخوانید: دلیل شکست رابطه عاطفی: ۱۰  دلیلی که باعث شکست خوردن رابطه عاطفی می‌شود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا