;
خانواده و زناشوییزندگی

ازدواج ناموفق: ۹ پرچم قرمز یک رابطه غم انگیز و ناموفق را بشناسید!

ازدواج ناموفق: بله، ممکن است در ازدواج خود احساس ناراحتی کنید بدون اینکه بدانید ازدواج یا رابطه ناموفق چیست. شما و همسرتان برای برقراری ارتباط با هم مشکل دارید، یا شاید دیگر با او احساس خوشبختی نمی کنید و حتی به فکر طلاق هستید. می خواهیم اول در مورد ازدواج ناخوشایند برای تان بگوییم؟ گاهی قابل پیش بینی است، گاهی اوقات نه. برخی علائم در یک یا هر دو شریک وجود دارد و در برخی موارد این علائم محسوس نیست.

آنچه یک ازدواج سعادتمند را تشکیل می دهد هرگز به یک مورد محدود نمی شود. همین طور آنچه یک ازدواج ناخوشایند را تشکیل می دهد نیز هرگز به یک مورد، محدود نمی شود. در واقع، ازدواج ناموفق معمولاً نتیجه انباشته شدن اشتباهات کوچک است. ناراحتی های کوچک، ناامیدی ها، تلخی ها، آسیب ها، سوء ارتباط – همه اینها می تواند زمینه ساز باشد.

ازدواج ناموفق، یکی از موهبت های ازدواج  این است که به ما کمک می کند در یک محیط پایدار و حمایت کننده رشد و تکامل پیدا کنیم. افرادی که در روابط ناراضی قرار دارند نیز اغلب از عزت نفس پایین برخوردار هستند. در این مطلب بخش خانواده و زناشویی ۹ پرچم قرمز یک رابطه ناموفق بررسی شده است.

بیشتر بخوانید: عشق زن به مرد: ۹ نشانه که شما عاشق یک مرد بالغ شده اید نه یک پسر بچه لوس!

۹ پرچم قرمز یک رابطه غم انگیز و ناموفق را بشناسید

 

۱.اهداف زندگی شما بسیار از هم فاصله دارند

ازدواج ناموفق، زمانی یک ازدواج از هم فاصله می گیرد که خواسته های همدیگر برای هم مهم نباشد. زیرا ازدواج برپایه ارزش قائل شدن به خواسته ها و درک استوار است. زمانی که این دو مورد نادیده گرفته شود رابطه معنی واقعی خود را از دست می دهد.

برایتان جالب خواهد بود: تنفر مردان از زنان قوی: چرا برخی از مردان از زنان قوی متنفرند + ۵ دلیل عجیبی که نمی دانستید!

ازدواج ناموفق

۲.ارتباطات شما دو نفر تیره است یا اصلا وجود ندارد

به هر طریقی، همه چیز به ارتباط برمی گردد. هر طور که رفتار کنیم دوباره همان به ما بر می گردد. یعنی فیدبک های که دریافت می کنیم نتیجه رفتار خود ما است. ویژگی هایی مانند مسئولیت پذیری و ارتباطات سالم نیز برای داشتن ارتباط موثر ضروری هستند. هنگامی که زوج نسبت به نحوه ارتباط خود سهل انگاری می کنند، زمینه برای فرسایش ازدواج فراهم می شود.

احتمالاً بپسندید: میل جنسی زنان: میل جنسی زنان چگونه است و در چه سنی به اوج خود می رسد؟

۳.احساس شنیده شدن ندارید به همین دلیل شما نیز نمی خواهید گوش دهید

ازدواج ناموفق، همه ما تفاوت بین شنیدن صدای ما در سطح گوش دادن و شنیدن ما را در سطح قلب می دانیم. گوش دادن فعال یعنی تعهدی از عشق، گسترش نکات مثبت است که حمایتی برای صمیمیت واقعی و رشد یک رابطه اساسی به حساب می آید. اگر می خواهید شنیده شوید، باید کار گوش دادن را انجام دهید. گوش نکردن یا احساس نکردن شنیده شدن قلبی پایه های یک ازدواج را ازبین می برد.

احتمالاً بپسندید: تست فوق العاده جالب و جذاب شوهر شناسی + امتیاز شوهر خوب

۴.انتقادات زیادی وجود دارد

ازدواج ناموفق، تحقیر مداوم و قضاوت های بیجا نشانه ازدواج در منطقه خطرناک است. انتقاد (در مقابل بازخورد سازنده) از عشق نمی آید. به جای ساختن خراب می شود. ضمنا بیان آن یعنی رنجش یا نارضایتی و ناامیدی از همسرتان و حتی ازدواج تان.

بیشتر بخوانید: عشق اول: چرا زنان هیچ وقت نمی توانند عشق اول خود را فراموش کنند؟

ازدواج ناموفق

۵.افزایش مصرف الکل

مصرف زیاد، فزاینده یا اعتیادآور الکل می تواند به سرعت ازدواج را از بین ببرد، به خصوص اگر یکی از زوج ها زیاد مشروب بنوشد و دیگری ننوشد. آزار کلامی و فیزیکی اغلب با استفاده از الکل و مواد مخدر برای فرار از درد عاطفی شروع می شود. زمانی که الکل از یک لذت متوسط ​​به یک عصا اجتنابی تبدیل می شود، همیشه نشان دهنده پرچم قرمز است.

۶.در مورد زندگی بدون همسرتان خیال پردازی می کنید

ازدواج ناموفق، وقتی از رویاپردازی در مورد آینده خود به عنوان یک زوج دست کشیدید و شروع به خیال پردازی در مورد زندگی مجردی یا با شخص دیگری کردید، زمان آن فرا رسیده است که باید مکث کنید. خیال پردازی در مورد زندگی بدون همسرتان اغلب نشان دهنده مشکل جدی در رابطه زناشویی شما است.

احتمالاً بپسندید: چرا مردها نمی گویند دوستت دارم؟ + دلایل و راهکارهایی برای درک ابراز علاقه عملی آنها!

۷.صمیمیت جنسی شما کاهش می یابد

ازدواج ناموفق، این واقعاً یک علامت جدی است. زیرا صمیمیت جنسی باعث تداوم و نشاط در زندگی مشترک می شود. مشکلات جدی زمانی به وجود می آید که یک یا هر دو طرف از نظر جنسی خود را کنار بکشند و تمایل به این رابطه نداشته باشند.

ازدواج ناموفق

۸.شما خارج از ازدواج خود “همسر عاطفی” دارید

ازدواج ناموفق، برای احساس شنیده شدن و تایید شدن در سطح قلبی، ممکن است به فرد دیگری غیر از همسر خود مراجعه کنید. مخصوصا زمانی که بدانید از سوی فرد سوم درک می شوید و او به شما گوش می دهد. همچنین هنگامی که با او هستید احساس مهم بودن و قدردانی می کنید.

۹.شما با هم وقت نمی گذرانید

ازدواج ناموفق، زمان، تنها کالای واقعی است که همیشه در دسترس داریم و انتخاب تقسیم آن با شخص دیگری یعنی ارزش مند دانستن آن شخص و آن رابطه. وقتی از گذراندن وقت باهم و از لذت بردن از زمان باهم دست بردارید یعنی دیگر برای همدیگر ارزش قائل نیستید.

بیشتر بخوانید: مجرد ماندن زنان: چرا بسیاری از زنان موفق و زیبا مجرد بودن را ترجیح می دهند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یازده =

دکمه بازگشت به بالا