;
خانواده و زناشوییزندگی

ازدواج با زن زیبا دوام داره یا نه + معایب و مزایا

ازدواج با زن زیبا: در ازدواج های امروزی چهره و ظاهر اهمیت زیادی دارد، زیرا بدون دیدن چهره نمی توان ازدواج نمود .گرچه زیبایی ظاهر و تناسب اندام را در انتخاب همسر نمی توان نادیده گرفت، اما نباید به عنوان بزرگ ترین هدف و معیار و ملاک ازدواج محسوب شود، به طوری که دیگر معیارها را تحت الشعاع قرار دهد،در قدم اول زن و مرد قبل از شناخت شخصیت و روحیه دیگران ، ظاهر هم را می پسندند اما آنچه در ازدواج بسیار مهم است ، خصوصیات اخلاقی است چرا که ظواهر بعد از گذشت مدتی عادی می شوند.

شاید بپسندید: فراموش کردن خاطرات بد با ۱۱ روش عملی و ساده!

ازدواج با زن زیبا

زیبایی از نظر افراد با یکدیگر متفاوت است زیرا برحسب سلیقه افراد زیبایی تعریف می شود و در واقع حکایت معروف علفی است که باید به دهان بز شیرین بیاید! اما واقعا زیبایی چهره در زندگی چقدر مهم است ؟ در این بخش از خانواده و زناشویی درباره اهمیت زیبایی در ازدواج برای شما توضیح خواهیم داد

بیشتر بخوانید: زوج های موفق این 5 ویژگی را دارند!؟

اهمیت زیبایی در ازدواج

همانطور که گفتیم، زیبایی برحسب سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت است اما معیارهای زیبایی در همه جا یکسان است مثلا همه افراد کسانی را زیبا می دانند که دارای چشمان درشت، صورت معصوم و بچگانه، صورت متناسب و… هستند. انسان های زیبا به سمت هم بیشتر جذب می شوند و پس از ازدواج زندگی خوبی را سپری می کنند.

بهتر است بدانید که زیبایی ظاهری نقش و اهمیت زیادی در دوام ازدواج دارد . در انتخاب همسر نمی توان زیبایی ظاهر و تناسب اندام را بی اهمیت بدانیم اما زیبایی ظاهر بزرگ ترین معیاربرای ازدواج نیست. هنگام انتخاب همسر باید زیبایی ظاهری و زیبایی باطنی را با هم در نظر گرفت . اگر زیبایی های ظاهری هر زوج را بین عدد یک تا 10 در نظر بگیریم. عدد 10 نشان دهنده بهترین و کامل ترین ظاهر می باشد زیبایی خانم ها در یک سوم زوج ها بیشتر بوده و یک سوم در برخی از زوجین زیبایی مرد بیشتر است و در باقی زوجین زیبایی ظاهری آنها تقریبا برابر است.

بیشتر بخوانید: جذب شدن مرد به زن: ۱۰ رفتار زنانه که دل هر مردی رو می بره!

ازدواج با زن زیبا

بیشتر بخوانید: اینطوری هم شام بخور، هم لاغر شو + ۴ راز لاغری آسان!

وقتی زنان از مردان زیباترند

در زوج هایی که خانم زیباتر است، هر دو طرف از زندگیشان راضی ترهستند و احتمال شکست کمتر است. مردی که از ظاهر پایین تری نسبت به همسر خود برخوردار است، چون همسر او بیش از انتظارش است، تلاش زیادی برای تداوم رابطه می کند.

ازدواج با زن زیبا، اما در صورتی که زن بسیار زیبا باشد طوری که همه مردم مجذوب زیبایی او شوند ، احتمالا ازدواج با این زنان به دلایلی که اکثر زوجین می دانند ، دوام کمتری خواهد داشت .

شاید بپسندید: ۱۱ راز زنی که شوهرش واسش میمیره!

وقتی زیبایی مردان بیش از زنان است

مردانی که زیباتر از همسرشان هستند، ممکن است در زندگی احساس نارضایتی بیشتری نمایند و احساس خوبی به زندگی زناشویی خود نداشته باشند. حتی برخی از این مردان در زندگی دچار مشکل می شوند .اگر زیبایی ظاهر زن ها کمتر از همسرشان باشد، اینگونه همسر آنها تعهد کمتری نسبت به زندگی دارد و این مسئله موجب کمتر شدن عمر ازدواج آنها می شود .

شاید بپسندید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

وقتی زیبایی وارد ملاک های ازدواج مردان می شود

ازدواج با زن زیبا، مردها در ازدواج به ظاهر زیبای همسرخود توجه می کنند تا این زیبایی از طریق وراثت به فرزندانشان نیز برسد و آنها کودکانی سالم و زیبا داشته باشند.

بیشتر بخوانید: جذب شدن مرد به زن: هر مردی جذب این ۵ ویژگی یک زن می شود!

ازدواج با زن زیبا

آیا برای خانم ها نیز زیبایی ملاک ازدواج است ؟

تحقیقات نشان می دهد که اغلب خانم ها هنگام انتخاب همسر به ظاهر او توجه نمیکنند . اغلب خانم ها دوست دارند همسری انتخاب نمایند که معتمد بوده و از آنها حمایت کند و بتواند مسئولیت یک زندگی را بر عهده بگیرد .

ازدواج با زن زیبا، تنها توجه داشتن به ملاک زیبایی ظاهری در ازدواج عاقلانه نیست.چرا که افراد بسیاری وجود دارند که از ظاهر بسیار زیبایی برخوردارند اما خشونت کلامی و رفتاری آنها به گونه ای است که نمی توان حتی مدت کوتاهی با آنها همصحبت شد.

شاید بپسندید: متولدین این ماه ها عاشقان و دلباخته های زیادی دارند!

چه ازدواجی موفق است؟

ازدواج با زن زیبا،  بر اساس تحقیقات انجام شده اگر افراد هنگام انتخاب زوج، افرادی را که از نظر زیبایی شبیه خودشان است را انتخاب کنند، زندگی آنها داوام بیشتری خواهد داشت . در یک ازدواج موفق یا باید زن زیباتر باشد یا مرد و زن از نظر زیبایی در یک حد باشند.

بیشتر بخوانید: حکایت راز ازدواج پادشاه و دختر چوپان | داستان پادشاهی که عاشق دختر چوپان می شود!

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

احتمالا بپسندید: خجالت و کمرویی: با ۵ راهکار ساده از شرش خلاص شو!

شاید جالب باشد: چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند + ۱۰ دلیل جالب که نمی دانستید!

احتمالا بپسندید: کاهش وزن و از بین بردن چربی شکم با ۲۰ روش سالم و ساده تا عید نوروز!

شاید بپسندید: دعای باز شدن بخت دختر + موثرترین سوره جذب خواستگار فوری!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. انقدر افراد رو از ازدواج با افراد بسیار زیبا نترسونید.
    همون طوری که اخلاق همه با هم متفاوته و هر گردی گردو نیست، هر کسی که خیلی زیباست لزوما غیر متعهد، خیانتکار، چشم چران و… نیست.
    زندگی برای این افراد به اندازه ی کافی دردسر درست میکنه، شما که ادعای روانشناسی علمی دارید دیگه چرا انقدر غیر کارشناسانه با این مسئله برخورد میکنید؟!
    میدونید همین حرف شماها باعث شده همسرها نتونن به همدیگه اعتماد کنن؟!
    بس که هرجایی گفته شده اونایی که خیلی زیبان مال مردمن و از این خزعبلات، زندگی این افراد از حالت عادی خارج شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =

دکمه بازگشت به بالا