;
خانواده و زناشوییزندگی

ابراز نکردن عشق به همسر: چرا نمی توانم به همسرم ابراز عشق کنم؟

ابراز نکردن عشق به همسر: برای دوام ازدواج مهم ترین و اساسی ترین چیز عشق بین زن و شوهر است. اما خود عشق هم برای دوام آوردن، نیاز به ابراز شدن دارد. در واقع ابراز عشق و علاقه به همسر می تواند زندگی مشترک را مستحکم و صمیمی تر بسازد. برای این که رابطه زوج ها با هم سرد نشود، باید همانند روزهای اول ازدواج ابراز عشق صورت بگیرد.

وقتی به کسی ابراز عشق می کنید و می گویید « دوستت دارم »، بدترین اتفاق این است که او در مقابل شما هیچ واکنشی نشان ندهد و برای شما ابراز عشق نکند. البته ابراز عشق کردن نیاز به مهارت دارد و برخی از افراد از مهارت کافی برای ابراز علاقه به همسر خود برخوردار نیستند و همیشه ابراز احساسات برای آنها کار دشواری است .

دشواری در ابراز عشق از سوی همسران دلایل زیادی دارد که در این بخش از خانواده و زناشویی، برخی از این دلایل را برسی می کنیم و سپس به چگونگی ابراز عشق برای این دسته از افراد می پردازیم.

بیشتر بخوانید: همسر خوب: ۱۰ بهترین ویژگی یک زن خوب و برازنده در زندگی

۴ دلیل مهم ابراز عشق نکردن به همسر

۱. باور های نادرست

ابراز نکردن عشق به همسر، در جامعه ما باورهای نادرستی وجود دارد که جلوی ابراز عشق نمودن ما را می گیرد و متاسفانه این باورها بسیار ریشه دار هستند. نمونه اول باورهایی غلطی هستند که ریشه در فرهنگ عمومی جامعه دارند مانند این که مرد به این دلیل ابراز احساسات نمی کند که فکی می کند همسرش در آینده از رفتار او سوء استفاده خواهد کرد .

ابراز نکردن عشق به همسر، نمونه دوم باورهای غلطی هستند که ریشه در دوران کودکی فرد دارند مثلا در این مورد فرد در کودکی از سوی والدین خود طرد شده و به او هیچ گونه توجهی نشده است بنابراین فرد در زندگی مشترک دوست ندارد احساساتش را بروز دهد تا آسیب نبیند.

۲. بی توجهی همسر

برخی از افراد به این دلیل از ابراز عشق خودداری می کنند که همسرشان ذوقشان را کور کرده است.احتمالا آنها در زندگی مشترک به همسر خود ابراز عشق نموده اند اما با بی توجهی یا توجه منفی همسرشان روبرو شده اند و به همین دلیل ابراز محبت آنها نسبت به همسرشان رفته رفته کاهش یافته و کمرنگ شده است تا جایی که دیگر به ابراز علاقه نمی پردازند.

احتمالاً بپسندید: نشانه های علاقه مردان: ۸ نشانه واضح که مردی شما را دوست دارد

ابراز نکردن عشق به همسر

۳.نداشتن مهارت کافی در ابراز احساسات

ابراز نکردن عشق به همسر، یکی از شایع ترین دلایلی که بسیاری از زنان و مردان نمی توانند در ابراز عشق نمودن موفق باشند این است که آنها از مهارت کافی برای ابراز کردن احساسات شان برخوردار نیستند.

۴.عملکرد عاشقانه به جای ابراز کردن عشق

ابراز عشق برخی از افراد به صورت کلامی نیست و به صورت رفتار و عمل بروز می کند. این افراد در زندگی مشترک به همسر خود ابراز علاقه نمی کنند و معتقدند که او باید از روی رفتار و عملکردشان به میزان عشق شان پی ببرد.

چگونگی ابراز عشق به کسی که دوستش داریم + ۶ راهکار موثر

۱.تصمیم بگیرید

اگر در ابراز عشق به همسرتان بی استعداد هستید و دوست ندارید اینگونه بمانید . به اراده و پشتکار زیادی برای ایجاد یک تغییر مثبت در خودتان نیاز دارید. شما می توانید در این راه از مشاور کمک بگیرید تا این مسیر را با خیالی آسوده تر طی کنید و یا از یک یادداشت راهنما استفاده کنید و در آن پایداری و تعهد خود نسبت به تصمیم تان را بنویسید و آن را همیشه همراه داشته باشید.

۲.مطلع کردن همسر از تصمیم گیری

ابراز نکردن عشق به همسر، همسر خود را از تصمیمی که گرفته اید مطلع سازید تا در این راه به شما کمک کند و نادانسته این تغییر شما را با بی ذوقی جواب ندهد. زیرا این کار اراده شما را تضعیف می کند و شما را از ادامه راه باز می دارد.

۳.آغاز ابراز عشق با کارهای ساده

از کارهای ساده ای مانند دیدن عکس های خاطره انگیز برای بیان احساستان شروع کنید بدین صورت که درباره احساسی که در زمان گرفتن هر یک از عکس های خاطره انگیزتان داشته اید با همسرتان صحبت کنید و سپس از احساس حال تان نسبت به زندگی و همسرتان صحبت کنید.

ابراز نکردن عشق به همسر

۴.کشف همسر

ابراز نکردن عشق به همسر، برای این که بدانید همسرتان کدام روش از ابراز عشق را می پسندد او را کشف کنید و بدانید که برداشت او از عشق چیست . آیا دوست دارد که به او به صورت کلامی محبت شود و جمله «دوستت دارم» را بشنود ویا ابراز عشق از طریق لمس شدن را می پسندد. آیا او دوست دارد عشق را به چشم خود ببینند. بعد از دانستن این که همسر شما جزء کدام دسته از این آدم ها است ابراز عشق تان راحت تر خواهد بود.

۵.ابراز عشق به یک شیوه خاص

یکی از شیوه های ابراز احساسات به همسرتان ، برقرای تماس لمسی با همسر و نوازش اوست حتی اگر شما فردی لمسی نباشید شاید او ابراز عشق را به این شیوه بپسندد.

۶.یادگیری زبان بدن

روی هماهنگ کردن دل و زبان تان حسابی کار کنید و حالات بدنی تان را با آهنگ دل تان هماهنگ کنید. زیرا اگر همسرتان بین کلام شما و حالت صورت یا بدن تان تناقضی ببیند متوجه آن خواهد شد و همه زحمات شما به باد خواهد رفت

بیشتر بخوانید: زن مورد علاقه مردان: ۲۰ ویژگی یک همسر خوب و ایده آل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =

دکمه بازگشت به بالا