;
آرایش و زیباییسلامت

فواید روشور برای سلامت پوست و زیبایی، بدون لایه بردار و ماسک شیمیایی

روشور از جمله موادی بهداشتی بود که در گذشته به شدت مورد استفاده قرار می گرفت. کودکان دهه شصت یادشان می آید که وقتی به حمام می رفتند، حتما باید از روشور استفاده می کردند. در صورت عدم استفاده، حتما در خانه مورد توبیخ قرار می گرفتند. پژوهش های اخیر در حوزه سلامت و زیبایی نشان می دهد که این ماده سفید به دلیل قابلیت یکسان سازی رنگ پوست و پاکسازی منافذ پوست با خاصیت لایه بردارش معروف است. در این مطلب از سری مطالب بخش سلامت و زیبایی چشمک به بررسی فواید روشور برای سلامت پوست و زیبایی پرداخته شده است. با چشمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: 5 بهترین فواید روغن آووکادو برای سلامتی+روش تهیه روغن آووکادو در منزل

فواید روشور برای سلامت پوست و زیبایی

نابرابری در رنگ پوست و مشکل تیرگی قسمت ها مختلف پوست از جمله مسائل زیبایی است که به ویژه با نزدیک شدن به اواسط بهار و تابستان، بیشتر به عنوان یک مشکل خود را نشان می دهد.

تیرگی در نواحی مانند زیر بغل، نقاط حساس بدن، کلاهک زانو، آرنج، که زنان بیشتر از آن شکایت دارند، می تواند از نظر زیبایی احساس ناراحتی در شما ایجاد کند. کسانی که تعجب می کنند که چه چیزی برای تیره شدن منطقه خوب است؟ وقتی به آن ها پاسخ داده می شود: روشور. ممکن است بسیار تعجب کنند.

روشور که به طور طبیعی از غار سفیداب ایران استخراج می شود، نام شناخته شده دیگر خود را از این غار گرفته است. در میان مردم بعضاً به نام سنگ حمام نیز یاد می شود، چرا که از آن در حمام استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: 3 بهترین درمان طبیعی برای تقویت و رشد مو که اثرات آن شگفت انگیز است!

نحوه استفاده از روشور

چگونه می توان از سنگ روشور برای نابرابری های رنگ پوست استفاده کرد؟ سنگ روشور چه فوایدی دارد؟

سنگ روشور ماده ای تمیزکننده است که از دیرباز در ایران مورد استفاده قرار می گرفته و از فرهنگ حمام ایرانیان می آید. ساختاری شبیه گچ دارد. سنگ حمام که خاصیت لایه برداری خوبی دارد، پوست را از پوست مرده پاک می کند و برای مشکلات موهای زیر پوستی نیز مفید است. روشور که برای درمان انواع لک های پوستی و تیره شدن پوست به کرات استفاده می شود، در واقع سنگی طبیعی است.

از آنجایی که روشور شبیه به فرم گچ است، مقداری از آن با تماس با پوست مرطوب ذوب می شود. مالش آن بر روی کیسه و کشیدن بر روی پوست به صورت حرکتی، لایه برداری طبیعی از سطح پوست را به انجام می رساند.

سپس می توانید آن را با آب بشویید و اثر آن را احساس کنید. به خصوص برای پوست های خشک، به لطف خواص بی نظیر روشور، کشیدگی پوست پس از لایه برداری را احساس نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: 6 استفاده نادرست از محصولات آرایشی که احتمالاً تاکنون نمی دانستید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا