;
آرایش و زیبایی

6 استفاده نادرست از محصولات آرایشی که احتمالاً تاکنون نمی دانستید!

حتی بهترین و گران ترین محصولات زیبایی نیز در صورت عدم استفاده صحیح می توانند، ظاهر شما را خراب کنند. برخی از عادت ها از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند. بدون اینکه در درستی یا نادرستی آن ها کمی مطالعه یا تحقیق شود. از جمله نحوه استفاده از محصولات زیبایی. بخش آرایش و زیبایی چشمک در مورد نحوه استفاده نادرست از محصولات آرایشی، برای شما تحقیق کرده است. در اینجا محصولاتی معرفی می شوند که سال هاست از آنها اشتباه استفاده می شود.

لاک ناخن – قبل از استفاده نباید آن را تکان دهید

لاک ناخن

اگرچه برخی برای نازک پخش شدن لاک ناخن بر روی ناخن، قبل از استفاده، شیشه آن را تکان می دهند، اما تکان دادن لاک هوا را به دام می اندازد و باعث ایجاد حباب در لاک می شود. بنابراین نباید لاک را تکان دهید. علاوه بر این، نباید قلم مو را به سرعت داخل بطری قرار دهید. در صورت تمایل می توانید سعی کنید با حرکات نرم لاک را در دست بغلتانید.

استفاده نادرست از محصولات آرایشی، پودر

استفاده نادرست از محصولات آرایشی

استفاده از پودر فقط در مناطق خاص کافی است. توصیه می شود آن را زیر چشم، روی پیشانی، روی بینی و کمی روی چانه بمالید و از گونه ها دوری کنید. استفاده بیش از حد از پودر، پوست شما را خشک می کند و باعث ظاهر شدن پف می شود.

شانه – نباید موهای خود را از ریشه تا نوک شانه کنید

استفاده نادرست از محصولات آرایشی

برس زدن موها از ریشه تا نوک، احتمال شکستگی را افزایش می دهد. در عوض، شما باید موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید و ابتدا انتهای آن را شانه کنید. به این ترتیب می توانید به سرعت موهای خود را باز کنید. البته استفاده از روغن مو که شانه زدن را تسهیل می کند نیز مفید است.

عطر – نباید آن را روی موهای خود اسپری کنید

عطر

اگر می‌خواهید عطرتان ماندگار شود، باید بلافاصله پس از مرطوب کردن بدنتان، آن را به بدن اسپری کنید. اسپری کردن عطر روی موهایتان به دلیل الکلی که دارد باعث خشک شدن موهایتان می شود. استفاده از آن به طور مستقیم روی پوست نیز باعث تغییر بوی عطر می شود. کارشناسان می گویند ایده آل ترین روش اسپری روی لباس است.

استفاده نادرست از محصولات آرایشی، استفاده از شامپو

استفاده نادرست از محصولات آرایشی

خیس کردن سریع موها و استفاده از مقدار زیادی شامپو باعث صرفه جویی در زمان می شود، اما اثر شامپو را ضعیف می کند. برای بهره مندی کامل از شامپو، باید موهای خود را کاملا خیس کنید. پس از ده دقیقه که در حمام ماندید، شامپو را به موها بزنید. به این ترتیب می توانید استفاده از شامپو را کاهش دهید!

رژ لب – باید آن را از مرکز تا لبه ها بمالید

رژ لب

راه ایده آل برای زدن رژ لب از داخل به بیرون است. شروع از مرکز کنترل بیشتری به شما می دهد. بنابراین، کمتر از خط لب فراتر می رود. برای این کار می توانید از برس کمک بگیرید یا از انگشت خود استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا