;
آرایش و زیباییدنیای مد

آکنه نوجوانی: ۵ درمان قطعی برای آکنه نوجوانی

آکنه نوجوانی: آکنه در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود که باعث افزایش تولید چربی پوست می شود. هنگامی که این روغن با سلول های مرده پوست مخلوط می شود، منافذ را می بندد و باکتری ها را به دام می اندازد. سپس آکنه ایجاد می شود. برخی از نوجوانان فقط لک های خفیف را تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر دچار آکنه شدید می شوند و زخم های جسمی و روحی بر جای می گذارد.

آکنه می تواند از سن ۹ یا ۱۰ سالگی شروع شود و تا بزرگسالی ادامه یابد. معمولا به صورت مسدود شدن منافذ روی پیشانی یا پایین بینی شروع می شود، ملتهب می شود و به صورت برآمدگی های کوچک ظاهر می شود. بسیار مهم است که کودک شما چه نوع آکنه ای دارد. اگر تعداد زیادی از جوش ها شبیه کیست هستند و باعث درد می شوند، درمان را با پزشک شروع کنید. با این حال، اگر انواع دیگری از آکنه ها  از جمله جوش های سرسیاه و سر سفید وجود دارد، می توان درمان های بدون نسخه آکنه را امتحان کرد.

بیشتر بخوانید: پوست چرب: ۵ بهترین ماسک خانگی برای پوست چرب و جلوگیری از آکنه

۵ درمان قطعی برای آکنه نوجوانی

۱.یک روتین مراقبت از پوست ایجاد کنید

آکنه نوجوانی، اگر کودک شما روتین مراقبت از پوست منظمی ندارد، باید یک روال مراقبت از پوست ایجاد کنید. روتینی که شامل موارد زیر می شود.

۱.دو بار در روز شستن صورت

۲.چندین بار در هفته لایه برداری

۳.استفاده از مرطوب کننده بعد از شستشو

۴.در صورت لزوم از درمان نقطه ای برای آکنه استفاده کنید

۵.استفاده از ضد آفتاب در طول روز

آکنه نوجوانی

۲.جوش ها را فشار ندهید

آکنه نوجوانی، جوش زدن باعث طولانی شدن مشکلات پوستی می شود. این می تواند منجر به عفونت و زخم شود.

بیشتر بخوانید:  درمان فوری انواع آکنه با ماسک های خانگی و روش های پزشکی

۳.بعد از فعالیت فیزیکی دوش بگیرید

آکنه نوجوانی، عادات بهداشتی خوب می تواند از مشکلات پوستی جلوگیری کند. بنابراین باید بعد از تمرین شسته شود. عرق می تواند باعث تولید روغن شود و منافذ را مسدود کند. این باعث آکنه صورت می شود.

آکنه نوجوانی

۴.همه چیز را تمیز نگه دارید

آکنه نوجوانی، باکتری ها در بسیاری از اقلام مانند تلفن های همراه، روبالشی ها، برس های آرایشی کمین می کنند. برای به حداقل رساندن باکتری ها و ایمن نگه داشتن پوست، وسایل خود را مرتب تمیز کنید.

۵.مدیریت استرس

آکنه نوجوانی، استرس و اضطراب باعث تولید کورتیزول در بدن شما می شود که می تواند باعث شود بدن شما سبوم بیشتری تولید کند که می تواند منافذ را مسدود کند و منجر به آکنه شود. مدیریت خوب استرس باعث شفافیت پوست و جلوگیری از آکنه می شود.

بیشتر بخوانید: درمان گیاهی استرس: معجزه این ۵ دمنوش برای استرس و اضطراب شدید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا