;
فرهنگ و هنر

بیوگرافی شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و معرفی همسر و فرزندانش+ عکس خانوادگی

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان: وی متولد ۱۳۴۳ در دامغان سمنان و سیاستمدار است. فارغ التحصیل لیسانس روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه ، فوق لیسانس روابط بین الملل و دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تهران می باشد. از وی بعد از شهید رکن آبادی بعنوان برجسته ترین دیپلمات جبهه مقاومت یاد می کنند. در بخش فرهنگ و هنر با بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان و تصاویر خانوادگی وی همراه باشید.

شاید بپسندید:  آخرین آرزوی شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه از زبان پسرش

احتمالا بپسندید: جنجالی ترین میهمان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید + عکس

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان

در ابتدای تحصیلات دانشگاهی در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم تا اینکه بعد از مدتی خبر پذیرش دانشکده روابط بین المللی بهم رسید. آن زمان به دلیل فضای انقلاب و دفاع مقدس و بخاطر فعالیت های اجتماعی و سیاسی مجددا کنکور دادم و سال ۱۳۶۶ وارد دانشکده روابط بین الملل شدم.

ازدواج و فرزندان

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان: حسین امیرعبداللهیان در سال ۱۳۷۳ وقتی ۳۰ ساله بود با همسرش ازدواج کرد که حالا ثمره این زندگی دو فرزند یک پسر و یک دختر می باشد.

ماجرای آشنایی با همسر

من بچه جنوب شهر تهران در محله ۱۷ شهریور، ضلع جنوب مهرآباد می باشم که نزدیک ترین محله به آنجا یافت آباد و شاد آباد است. محله ما آن زمان درمانگاه نداشت که من با همکاری جمعی از دوستان بسیجی و جبهه رفته جمع شدیم و یک درمانگاه تاسیس کردیم. یکی از پزشکان آن درمانگاه که الان باجناق من هستند باعث آشنایی من و خانمم شد و ما باهم ازدواج کردیم.

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان

نقش مادر و همسرم

من زندگی ام را در درجه اول مدیون مادرم هستم چون در ۶ – ۷ سالگی بعد از فوت پدرم ، ایشان و برادر بزرگم هم که فوت کرده نقش مهمی در زندگی من داشت. از وقتی با خانمم ازدواج کردم حالا ایشان رئیس من و مدیر خانه است و نقش مهم در زندگی من دارد.

استخدام در وزارت خارجه

حسین امیرعبداللهیان در سال ۱۳۷۱ وقتی ۲۸ ساله و لیسانسه بود بعنوان کارشناس سیاسی «اداره اول خلیج فارس» به استخدام وزارت امور خارجه درآمد.

از سفیری تا مدیرکل خلیج فارس

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان: ایشان از سال ۱۳۸۲ به مدت سه سال معاون دستیار ویژه امور عراق بود تا اینکه سال ۱۳۸۶ در دولت دوم احمدی نژاد به مدت ۳ سال سفیر ایران در کشور بحرین شد. او سپس در سال ۱۳۸۹ به مدت یکسال مدیرکلی حوزه خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امور خارجه را برعهده گرفت.

علاقه به فیلم «به وقت شام»

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان: فیلم «به وقت شام» برای من خیلی جالب بود به دلیل اینکه در این سال ها به تحولات سوریه آشنایی کامل داشتم. و اینکه ما بهترین عزیزانمان در سوریه شهید شدند، یعنی افرادی که هر کدامشان می توانستند حقیقتا یک کشور را اداره کنند.

 

دیگر مطالب مرتبط:

مقصر حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور ایران

زندگی شخصی آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید + عکس همسر و فرزندانش

جانشین رئیس جمهور شهید، دکتر محمد مخبر کیست + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی شهید مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی + عکس همسر و فرزندان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یک =

دکمه بازگشت به بالا