;
تازه ها

این ویژگی‌های نشان می‌دهد که شما فرد باهوشی هستید!

نشانه های فرد باهوش: در حالی که برخی دانشمندان درباره ی مهم تر بودن ضریب هوشی یا هوش هیجانی صحبت می کنند، برخی دیگر از دانشمندان دست به پژوهش های جامع تری برای درک تأثیر احتمالی عواملی همچون ظاهر و رفتار بر توانایی های ذهنی افراد زده اند. و این پژوهش ها نتایج بسیار غیر منتظره ای نیز داشته اند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده قد، وزن، طول انگشتان و حتی رنگ چشم ما می تواند سطح هوش مان را نشان دهد.

شاید بپسندید: فیلم سر کار گذاشتن ببر توسط میمون (خیلی باحاله)

نشانه های فرد باهوش

در ادامه از نشانه های نامتعارفی خواهیم گفت که می توانند از هوش بالای شما حکایت داشته باشند. با مطلب نشانه های فرد باهوش و بخش تازه ها مجله خبری چشمک همراه باشید.

احتمالاً بپسندید: حقایق جالب درباره خون و گروه های خونی!

۱- تنهایی را به وقت گذراندن در یک جمع پر سر و صدا ترجیح می دهید

افراد باهوش برای خوش گذرانی به دوستان زیادی نیاز ندارند. تحقیقات نشان داده باهوش ها از خلوت کردن با خود لذت می برند و احتمال خسته کننده بودن معاشرت برای آن ها بیشتر از لذتبخش بودن این کار است. به علاوه، افراد باهوس اغلب با صدای بلند با خودشان حرف می زنند. این یک نشانه ی هوش بالا است، نه دیوانگی!

احتمالاً بپسندید: اگر به این 8 کار عادت داری، آنها را کنار بذاز چون ضریب هوشی ات رو پایین میاره!

نشانه های فرد باهوش

۲- خواندن را در سن خیلی کم یاد گرفتید

این حقیقت که برخی کودکان خواندن را در سن خیلی کم یاد می گیرند آن ها را به طور پیش فرض باهوش نمی کند. برعکس، دانشمندان معتقدند خواندن خود باعث باهوش تر شدن این کودکان می شود.

ساده است: هر چه زودتر الفبا را یاد بگیرید، کتاب های بیشتری می توانید بخوانید و دید وسیع تری پیدا خواهید کرد. البته این امر در مورد کسانی صدق می کند که تجربه ی کتابخوانی متنوعی داشته باشند و خود را به یک ژانر یا نویسنده ی به خصوص محدود نکرده باشند.

احتمالاً بپسندید: عوارض هنذفری: ۵ خطر استفاده طولانی مدت از هندزفری!

۳- فرزند بزرگ خانواده هستید

تحقیقات نشان داده فرزندان بزرگ خانواده تقریباً همیشه به میزان اندک اما به لحاظ آماری قابل توجهی از جهت ضریب هوشی نسبت به فرزندان کوچک تر خانواده از برتری برخوردارند که معمولاً ۳ نمره بالاتر است. پژوهش ها می گوید این تفاوت نه به عوامل بیولوژیکی یا ژنتیکی، بلکه به تعامل روانشناختی میان والدین و کودکان مرتبط است.

احتمالاً بپسندید: 11 کشوری که نام خود را تغییر داده اند!

۴- قدتان بالاتر از متوسط است

پژوهش ها نشان داده کودکان قد بلندتر در تست های هوش اغلب نمره ی بالاتری دریافت می کنند و در دوران بزرگسالی درآمد بالاتری دارند.

این امر در سنین کودکی نیز قابل مشاهده است: کودکان ۳ ساله ای که رشد سریعی دارند در آزمون های مختلف نسبت به همسن و سالان کوتاه قدتر خود از عملکرد بهتری برخوردارند.

شاید بپسندید: اگه زانو درد میشی، احتمالا این ویتامین رو کم داری!

۵- کلاس موسیقی می رفتید

تحقیقی نشان داد کودکانی که به مدت ۹ ماه در دو کلاس موسیقی مختلف (کیبورد یا آواز) شرکت کرده بودند، در مقایسه با کودکانی که تنها به کلاس های تئاتر رفته بودند یا در کلاس به خصوصی شرکت نکرده بودند، از ضریب هوشی بالاتری برخوردار بودند.

دانشمندان معتقد بودند هوش بالای این کودکان دلیل اصلی تصمیم آن ها برای شرکت در کلاس موسیقی بودند.

احتمالاً بپسندید: چرا تصویرمان در عکس و آینه با هم تفاوت دارد!؟

۶- حساسیت شدیدی به صداها دارید

صدای جیر جیر در، صدای خرچ خرچ چیپس و حتی بلند نفس کشیدن – این سر و صداهای رایج روزانه می توانند حواس کسانی که ضریب هوشی بالایی دارند را پرت کنند. دانشمندان در پژوهشی متوجه شدند میان توانایی فرد در یافتن راه حل های نامتعارف برای مشکلات و ناتوانی در بی اعتنایی به سر و صداهای محیط ارتباطی قوی وجود دارد.

این پدیده حتی اسم هم دارد و به ان «صدابیزاری» (Misophony) گفته می شود. برای مثال، شنیدن صدای گاز زدن چیپس، فعالیت مغزی افرادی که به صدابیزاری دچارند را دستخوش تغییر می کند.

احتمالاً بپسندید: چگونه یک زن باکلاس و خاص باشم؟ + ۱۶ تکنیک ساده

فرد باهوش

۷- انگشت حلقه تان بلندتر از انگشت اشاره تان است

برخی دانشمندان می گویند میزان هوش یک فرد را می توان از روی نسبت طول انگشتان دست او تشخیص داد. به گفته ی آن ها، هر چه انگشت حلقه ی یک شخص بلندتر باشد، آن فرد می تواند عملکرد بهتری در حل مسائل ریاضی داشته باشد.

پژوهشگران همچنین پی بردند موفقیت مالی یک فرد را می توان از روی طول انگشتان دست او پیش بینی کرد. تحقیقی نشان داد کسانی که انگشت حلقه ی آن ها بلندتر از انگشت اشاره ی آن ها بود، از درآمد بالاتری برخوردار بودند.

احتمالاً بپسندید: آدم های بی ادب بیشتر متولد چه ماهی هستن؟

۸- اغلب احساس اضطراب می کنید و ممکن است دچار وحشت شوید

پژوهش ها نشان داده افراد باهوش بیشتر مستعد بدبینی هستند، چون به موقعیت های ناخوشایند مختلفی فکر می کنند که می تواند برای آن ها رخ دهد. به گفته ی محققان، باهوش ها وقایع گذشته را تجزیه و تحلیل می کنند و به همین دلیل، توجه بیشتری وقایع احتمالی آینده دارند.

از جنبه ای دیگر، افراد باهوش آمادگی بیشتری برای مشکلات احتمالی زندگی دارند، اما مجبورند با اضطرابی دائمی زندگی کنند.

منبع: روزیاتو

احتمالاً بپسندید: نشانه های تخم مرغ سالم: تخم مرغ رو بشوریم یا نه ؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا