;
تفریح و سرگرمی

اگه ریاضی ات خوب باشه تو 10 ثانیه جواب معادله را پیدا می کنی!

سوال هوش ریاضی با معادله: با حل سریع این معادله، مهارت های ریاضی خود را آزمایش کنید!آیا مفاهیم ریاضی را که در مدرسه یاد گرفتید به خاطر دارید؟ برای فهمیدن، می توانید این تست هوش را حل کنید! شما باید از حافظه خود استفاده کنید و دانش خود را در محاسبات به کار ببرید. این چالش راهی برای کار بر روی مغز و صرف زمان برای استراحت است. با مجله خبری چشمک و سوال هوش ریاضی با معادله همراه باشید.

چالش های ریاضی مزایای بسیاری را برای کسانی که برای حل آنها تلاش می کنند ارائه می دهد. از یک طرف، آنها به شما اجازه می دهند فشارهای روزمره را آزاد کنید. از سوی دیگر، آنها به حفظ ذهن شما کمک می کنند. تلاش برای یافتن پاسخ، مهارت های تفکر شما را بهبود می بخشد و در عین حال دانش ریاضی شما را تقویت می کند. علاوه بر این، یک تمرین حافظه عالی و یک روش موثر برای کار بر روی تفکر انتقادی شما است. به طور کلی، پذیرش یک چالش ریاضی به معنای اصلاح چابکی ذهنی شماست.

شاید بپسندید: اصطلاح یا ضرب المثل رفته آب خنک بخوره از کجا آمده!؟

سوال هوش ریاضی با معادله

برای اثبات اینکه دانش ریاضیاتی شما عالی است از شما دعوت می کنیم تا پاسخ معادله

 88 ÷ 4 x (6 + 9) = ?

را بدست آورید. در نگاه اول، عملیات ساده به نظر می رسد. با این حال، تنها در صورتی قادر به حل آن خواهید بود که اجزای معادله را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. با بررسی دقیق آنها درک کلی از عملیات خواهید داشت.

برای قبولی در این آزمون 10 ثانیه به شما فرصت می دهیم. این بیش از حد کافی برای اثبات ارزش و توانایی های خود است. آن را امتحان کنید! این چالش به شما این امکان را می دهد که مغز خود را تحریک کرده و ضریب هوشی خود را به تدریج افزایش دهید.

شاید بپسندید:آیا می توانید مبل را در طبیعت زیبا پیدا کنید؟

سوال هوش ریاضی با معادله

بیشتر بخوانید: با دلیل بگو که کی آب زیرکاهه و خودش رو به بیماری زده!؟

.

.

.

.

.

.

.

.

شاید برایتان جالب باشد: حروف متفاوت را در میان Yها پیدا کنید | خیلی ها موفق نشدند!

پاسخ سوال هوش ریاضی با معادله

بعد از 10 ثانیه باید حساب کنیم. آیا توانستید پاسخ صحیح معادله را پیدا کنید؟ برای پیدا کردن پاسخ، شما را به کشف راه حل دعوت می کنیم.

شاید بپسندید: افسانه پادشاه و سه دخترش | داستان پسری که با هر سه دختر پادشاه ازدواج کرد!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: اگه در این تصویر جنگلی سگ را پیدا کنی، چشمات مثل عقاب تیز هست!

راه حل سوال هوش ریاضی با معادله: جواب معادله با استفاده از یک مفهوم ریاضی که قاعده دستورات عملیات PEMDAS است به دست می آید. این اصل شامل رعایت ترتیب اولویت عملیات، یعنی پرانتز و توان بالادست، ضرب و تقسیم از چپ به راست و جمع و تفریق نیز از چپ به راست است.

همانطور که به معادله ای که باید حل شود توجه می کنید، به وضوح می بینید که دارای توان نیست، بلکه یک پرانتز است. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که از آنجا شروع کنید. شما (6 + 9) = 15 دارید.

سپس عملیات می تواند به شکل زیر باشد:

 88 ÷ 4 x 15 = ?

همانطور که می بینید، تنها ضرب و تقسیم است. با رفتن از چپ به راست، به عنوان یک محصول نهایی به دست می آورید:

 88 ÷ 4 x 15 = 22 x 15 = 330.

اگر محاسبات شما با 330 بود، پس آزمون IQ را قبول کردید. شما مهارت های شناختی خوبی دارید و چابکی ذهنی عالی دارید.

از طرف دیگر، اگر شکست خوردید، فقط باید کمی تمرین کنید. ما بیش از یک آزمون برای ارائه به شما داریم که به شما امکان می دهد دانش ریاضی خود را اصلاح کنید.

شاید بپسندید: یکی از لیوان های کاکائوی داغ را انتخاب کن تا بگم اهل عشق و عاشقی هستی یا نه!؟

پاسخ سوال هوش ریاضی با معادله

امیدوارم از سوال هوش ریاضی با معادله استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید:حکایت چیزی که عوض داره گله نداره | داستان ملا نصرالدین و پای زن همسایه!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

بیشتر بخوانید: ریاضی‌ات رو با حل این عبارت ارزیابی کن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:قفل باز را در میان قفل های بسته پیدا کنید!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالا بپسندید: حکایت شنیدنی امتحان رفقا: داستانی برای شناخت رفیق از نارفیق!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: حکایت نجس ترین چیز در دنیا | داستان وزیری که مدفوع خود را می خورد!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

حکایت مادر شوهر و عروس خل و چل | رازی که نباید فاش می شد!

تست هوش: آدم فضایی تصویر رو پیدا کن!

تست شخصیت: انتخابتان در میان بوقلمون ها نشان می دهد که آیا آدم شکاک هستی یا خیر!؟

آزمون قدرت دید: تمساحی که در کمین سنجاب ها است را پیدا کنید!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا