;
تفریح و سرگرمی

قابل توجه ریاضیدانا: از چهار عمل اصلی ریاضی استفاده کنید تا به جواب 24 برسید!

سوال هوش تصویری ریاضی چالشی: یک معمای تصویری با چالش ریاضی که در آن کاربران علاقمند باید مشخص کنند که از چهار عمل اصلی در میان اعداد کدام ها باید استفاده شوند تا به نتیجه 24 دست پیدا کنیم. از چهار عمل اصلی استفاده کنید تا به جواب 24 دست پیدا کنید! بخش سرگرمی چشمک امروز با سوال هوش تصویری ریاضی چالشی آمده تا مغز شما را به چالش بکشد.  با ما همراه باشید.

این بازی فکری به سرعت در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، زیرا کاربران آن متوجه شدند که تکمیل آن آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. بازیکنان باید در نظر داشته باشند که نتیجه عملیات باید 24 باشد، بنابراین باید علائم  (چهار عمل اصلی ریاضی) گم شده را به صورت درست بین چهار عدد قرار دهند (7، 3، 7، 3) تا به عدد 24 رسید.

بیشتر بخوانید: حکایت شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش دوم

سوال هوش تصویری ریاضی چالشی

پازل های تصویری می توانند لحظات عالی و سرگرم کننده را به ارمغان بیاورند، آنها به گونه ای ساخته شده اند که کاربران علاقمند بتوانند زمان خود را صرف به چالش کشیدن مهارت های مشاهده و تجزیه و تحلیل خود کنند. این پازل ها البته در کنار سرگرمی می توانند با به چالش کشیدن مغز، جزئی نگری، دقت و تمرکز ما را افزایش دهند.

در سوال هوش تصویری ریاضی چالشی، بر روی تخته چند عدد دیده می شود که حاصل آنها به عدد 24 ختم می شود. باید فهمید از چهار عمل اصلی چگونه برای رسیدن به عدد 24 استفاده کرد.  این معمایی است که برای آن تنها اطلاع داشتن از دانش اولیه ریاضیات کافی است، اما نیاز به تفکر منطقی استثنایی دارد، آیا می خواهید آن را امتحان کنید؟ شما یک دقیقه وقت دارید.

شاید بپسندید:ویژگی جالب‌ات از نگاه بقیه چی هست | برای پاسخ بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

سوال هوش تصویری ریاضی چالشی

بیشتر بخوانید: اگر جغد را در تصویر پیدا نکردی حتما به چشم پزشک مراجعه کن!

.

.

 

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: اگر آهوهای کوهی را در تصویر شناسایی کنید قدرت دیدت مثل شاهینه!

پاسخ سوال هوش تصویری ریاضی چالشی

امیدوارم تاکنون توانسته باشید به راه حل رسیده باشید. اگر در زمان تعیین شده موفق به حل آن شدید؟ تبریک می گویم! به نظر می رسد ریاضی شما بسیار عالی است یا ذهن آموزش دیده ای برای حل این نوع پازل ها دارید.

احتمالاً بپسندید: افسانه یا حکایت خارکن و دو دخترش | خارکنی که دو تا دخترشو از خانه بیرون کرد!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:حکایت جالب شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش پایانی

پاسخ سوال هوش تصویری ریاضی چالشی : اگر زمان شما گذشته و هنوز نتوانستید پاسخ مناسب را پیدا کنید، نگران نباشید، ما آن را در زیر با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. آفرین به همه کسانی که جرات کردند این چالش را قبول کنند. فقط تلاش برای حل این معمای ریاضی ذهن شما را تحریک کرد. برای کسانی که شکست خوردند، این یک تمرین عالی بود تا محدودیت های خود را شناسایی کنند. وقت آن است که راه حل این تست ریاضی را برای شما فاش کنیم.

اولین مرحله این است که یک تقسیم بین 3 و 7 وسط قرار دهید. سپس باید علامت + را قبل از 3 آخر قرار دهید. قبل از قرار دادن علامت ضرب بعد از 7 اول، این معادله را داخل پرانتز قرار دهید.

سپس به دست می آورید:

(3/7+3)x7 = 24.

(3/7 + 21/7) x7 =24

=> (24/7) x 7 =24

=> 24=24

شاید بپسندید: دقت ات خوب باشه تو یه نگاه اشکال تصویر اتاق مطالعه را پیدا می کنی!

پاسخ سوال هوش تصویری ریاضی چالشی

امیدوارم از سوال هوش تصویری ریاضی چالشی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: حاصل عبارت ریاضی رو در 10 ثانیه پیدا کن و اثبات کن نابغه ریاضی هستی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:حکایت اختلاف انگوری | داستان چهار گدا که کتاب لغت نوشتند!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: حکایت طنز کار از محکم کاری عیب نمی کند | داستان مردی که پاهای همسرش را می بست تا بیرون نرود!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:داستان زن زیبای جوحی و قاضی هوس باز | داستان قاضی هوس بازی که در صندوق زن جوحی گرفتار شد!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

با دلیل بگو که کی آب زیرکاهه و خودش رو به بیماری زده!؟

حکایت عاشقانه شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش اول

تست شخصیت: این تصویر جنبه پنهان شخصیت شما را افشا می کند!

اگه پلنگ خالدار تصویر رو پیدا کنی، چشات مثل شاهین تیزه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا