;
تفریح و سرگرمیزندگی

سوالات هوش: با این 8 سوال هوش، بهره هوشی خود را محک بزنید!

تحقیقات ثابت کرده است که حل معماها برای مغز شما فوق العاده مفید است. ذهن شما را تیز می کند، حافظه شما را بهبود می بخشد و به شما یاد می دهد که به جزئیات کوچک توجه کنید. در عین حال به سادگی سرگرم کننده است. با کمی پیچ و تاب از این معماها لذت ببرید. بخش تفریح و سرگرمی چشمک با تست های جالب و سوالات هوش هر روز با شماست. تمام اطلاعات را بخوانید، پاسخ همانجاست. در برخی از پازل‌ها، ما عمداً جزئیات بیشتری از آنچه لازم بود گنجانده‌ایم، فقط باید آنچه را که برای یافتن پاسخ نیاز دارید را پیدا کنید.

سوالات هوش

سوال 1از سری سوالات هوش: رمز و راز شمع

سوالات هوش

روزگاری پیرمردی به همراه 3 دخترش در یک روستا زندگی می کردند. یک روز پیرمرد سخت مریض شد. فرشته مرگ آمد تا جانش را بگیرد. دختر بزرگتر از فرشته مرگ خواست تا پدرش 2 سال زنده بماند و فرشته مرگ موافقت کرد. 2 سال بعد فرشته مرگ بازگشت، دختر دوم این بار درخواست داد و مرگ موافقت کرد که یک سال دیگر به پیرمرد اجازه زندگی دهد.

یک سال بعد فرشته مرگ برگشت و این بار کوچکترین دختر با یک شمع آمد و از مرگ خواست که اجازه دهد پدرش زنده بماند تا زمانی که شمع در دستانش کاملا بسوزد و آب شود. فرشته مرگ موافقت کرد. همانطور که کوچکترین دختر برنامه ریزی کرد، فرشته مرگ هرگز باز نگشت. دخترک چه کرده بود؟

سوال 2: رمز و راز نردبانی

رمز و راز نردبانی

مهرداد بر روی یک نردبان 25 متری ایستاده بود. از نردبان لیز خورد و روی زمین افتاد. اما او نمرد. از طرف دیگر مجروح هم نشد. چگونه ممکن است؟

سوال 3: رمز و راز سکه

رمز و راز سکه

شما 2 سطل آب دارید، در داخل سطل اول دمای آب 25 درجه سانتیگراد است. در داخل سطل دوم، دمای آب 25 درجه فارنهایت است. در هر سطل از همان ارتفاع یک سکه می اندازید و دقیقاً در همان زمان به آب برخورد می کنند. کدام سکه ابتدا کف سطل را لمس می کند؟

سوال 4: از سری سوالات هوش: رمز و راز چمن

سوالات هوش: رمز و راز چمن

در یک مزرعه، تکه ای از علف جادویی وجود دارد که هر روز مقدار آن دو برابر می شود. اگر روز اول یک تکه علف باشد، در روز دوم 2 تکه خواهد بود. 10 روز طول می کشد تا چمن کل زمین را بپوشاند. چقدر طول می کشد تا نیمی از زمین را پوشش دهد؟

سوال 5: رمز و راز سیب

 

10 نفر در یک اتاق هستند و هر نفر می تواند کل اتاق و بقیه را ببیند. شما می خواهید یک سیب را قرار دهید تا همه به جز یک نفر بتوانند آن را ببینند. سیب را در کجای اتاق قرار می دهید؟

سوالات هوش

سوال 6: ماشین در مقابل ماشین

ماشین در مقابل ماشین

2 ماشین وجود دارد، ماشین آبی 60 مایل در ساعت و ماشین قرمز 40 مایل در ساعت حرکت می کند. هر دو در یک زمان آغاز به حرکت کردند، اما هنوز هم در نقطه ای از مقابل یکدیگر عبور می کنند. چطور ممکن است؟

سوال 7 از سری سوالات هوش: رمز و راز درخت سیب

سوالات هوش: رمز و راز درخت سیب

2 دوست سارا و مریم برای پیاده روی به پارک رفتند. ناگهان باران شدیدی شروع شد. دختران خانه متروکه ای را دیدند و تصمیم گرفتند در خانه پناه بگیرند. وقتی باران قطع شد، اگر چه آن دو خیس نشدند، اما بسیار گرسنه بودند. بنابراین، آنها برای یافتن میوه به راه های مختلفی رفتند. سارا یک درخت سیب پیدا کرد، اما وقتی یک سیب خورد تبدیل به درخت شد.

نیم ساعت بعد مریم به آنجا رسید، نجوایی شنید که کسی می گوید: «دوستت تبدیل به درخت شده است. باید او را پیدا کنی تا او را برگردانی. تو فقط یک فرصت داری. اگر اشتباه متوجه شوی، دوست شما برای همیشه یک درخت باقی می ماند.»مریم چگونه می تواند بفهمد دوست او کدام درخت است؟

سوال 8: کدام مرد بیشترین وزن را تحمل می کند؟

سوال 8

پاسخ سوالات هوش

پاسخ سوال 1 از سری سوالات هوش:

کوچکترین دختر پس از رفتن مرگ شمع را فوت کرد و شمع هرگز نسوخت.

پاسخ سوال 1 از سری سوالات هوش

پاسخ سوال 2:

مهرداد در پایین ترین قسمت نردبان ایستاده بود.

پاسخ سوال 2

پاسخ سوال 3:

سطل اول. چون آب در دمای 25 درجه سانتی گراد، مایع است، در حالی که در دمای 25 درجه فارنهایت به یخ تبدیل می شود.

پاسخ سوال 3

پاسخ سوال 4:

مقدار علف هر روز دو برابر می شود، بنابراین در روز نهم نصف مقدار روز دهم خواهد بود. بنابراین نیمی از زمین در روز نهم پوشانده می شود.

سوالات هوش

پاسخ سوال 5 از سری سوالات هوش:

سیب را روی سر هر کسی که می خواهید، بگذارید.

پاسخ سوال 5 از سری سوالات هوش:

پاسخ سوال 6:

آنها در جهت مخالف حرکت می کنند.

سوالات هوش

پاسخ سوال  7

از آنجایی که نیم ساعت پیش باران بارید، همه درختان جنگل باید خیس باشند. تنها درختی که خیس نیست، سارا است.

سوالات هوش

پاسخ سوال 8 از سری سوالات هوش:

مرد وسط باید 25 درصد وزن بیشتری را تحمل کند.

این پازل ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا همه ما لذت ببریم.

اهمیت سوالات هوش:

اگرچه هیچ یک از ما نمی خواهیم، ​​اما مغزمان به مرور زمان پیر می شود و کند می شود. بررسی ها نشان می دهد که سرعت پردازش اطلاعات مغز ما که هر سال بدون تمرین می ماند، کمی بیشتر کاهش می یابد و بیشتر فراموش می کنیم و اگر بازی های فکری و هوشی انجام ندهیم، مغزمان با از دست دادن عملکرد به شکل منفی تغییر می کند.

فعالیت هایی مانند انجام بازی های هوش، سوالات هوش،حل پازل و سودوکو، بازی شطرنج، حل مکعب روبیک، بازی با کلمات باعث افزایش تمرکز و یادآوری می شود زیرا مغز را تمرین می دهند. علاوه بر این، بازی های هوشی به افراد در تمام گروه های سنی توانایی تصمیم گیری سریع، تفکر راه حل محور، فکر کردن و پیش بینی مرحله بعدی، محاسبه احتمالات، استفاده موثر و شایسته از منطق را می دهد. از مغز در برابر پیری و بیماری های ضعیف کننده مغز مانند زوال عقل و آلزایمر محافظت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا