;
تفریح و سرگرمی

سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی: اگه فکر می کنی ریاضیدانی، بگو جواب این معادله چند میشه!؟

سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی: نتیجه این دنباله ریاضی چیست؟ چقدر درس های ریاضی دبستان را به خاطر می آورید؟ پس با این سوال میزان هوش ریاضی خود را بسنجید. از زمانی که این چالش کوچک ریاضی در اینترنت مطرح شد، از هر 30 نفر تنها 6 نفر توانسته است به تنهایی و به سرعت راه حل را پیدا کند. این نوع آزمون مستلزم دانش ساده ریاضی و بالاتر از همه توانایی شما در تجزیه و تحلیل است که همیشه در طول تست های هوش مورد ارزیابی قرار می گیرد.

شاید بپسندید: آخر تیزبینایی!؟ پس بگو اشکال اساسی تصویر جزیره متروک و زن و مرد تنها چیه؟

این نوع آزمون که با عنوان سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی رد بخش تفریح و سرگرمی چشمک منتشر شده است، به جای دانش پیشرفته ریاضیات، از توانایی شما برای ایجاد ارتباط فراتر از بدیهیات استفاده می کند. دقیقاً همین مهارت های فکری است که به تعیین نتیجه کمک می کند. با مجله خبری چشمک و سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی همراه شوید.

شاید بپسندید: آزمون شناخت همسر مدیر کل: اگه نکته سنج و تیزبین باشی،خیلی راحت همسر مدیرکل را پیدا می کنی!

سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی

بنابراین چالش اینجاست: در تصویر بالا می توانید دنباله ای از 4 رقم را ببینید. شما باید با نگاه دقیق به عدد پنجم آن علامت سوال را حدس بزنید. از این رو، این تست ها برای درک بهتر شخصیت ما و به طور غیرمستقیم اینکه مردم ما را چگونه می بینند و چگونه با آنها ارتباط برقرار می کنیم مفید است.

. محققان در واقع به این فکر کرده اند که آیا معلمان ریاضی و نابغه های ریاضی می توانند با یک مزیت بیولوژیکی متولد شوند. برای بررسی این احتمال، مطالعه‌ای به دنبال تعیین این بود که آیا مهارت‌های ریاضی یک فرد با غلظت دو انتقال‌دهنده عصبی کلیدی درگیر در یادگیری مرتبط است یا خیر. دانشمندان علوم اعصاب شناختی در دانشگاه آکسفورد در انگلستان سطوح GABA و گلوتامات را در مغز بررسی کردند تا ببینند آیا این انتقال دهنده های عصبی می توانند مهارت های ریاضی آینده را پیش بینی کنند یا خیر.

شاید بپسندید: با چالش بینایی حروف Q اثبات کنید چشمان تیزبینی دارید!| چند حرف Q در تصویر وجود دارد!؟

گابا و گلوتامات دو آمینو اسید طبیعی هستند که نقش مکمل دارند: اولی فعالیت نورون ها یا سلول های عصبی مغز را مهار یا کند می کند و دومی آنها را فعال تر می کند. سطح آنها در طول زندگی متفاوت است. این ترکیب آزمایش را جالب‌تر کرد . زیرا دانشمندان می‌توانستند ببینند که چگونه GABA و گلوتامات در مهارت‌های شناختی پیچیده‌ای که سال‌ها طول می‌کشد، مانند مهارت‌های ریاضی، درگیر هستند.

محققان نه تنها ارتباطی را پیدا کردند، بلکه دریافتند که سطوح این انتقال دهنده های عصبی با رشد کودکان و بزرگسالان تغییر می کند. این مطالعه در مجله PLOS Biology منتشر شده است. با توجه به این مقدمه، تمرکز خود را حفظ کنید و دوستان یا همکاران خود را با این پازل اعداد که به نظر برای شما بی معنی است، به چالش بکشید. ما به شما هشدار می دهیم: فقط چند نفر می توانند این معما را حل کنند، بنابراین اگر نمی توانید آن را حل کنید ناامید نشوید. برای ارائه پاسخ 10 ثانیه فرصت خواهید داشت.

شاید بپسندید: آزمون شناسایی مردی که دو معشوقه دارد:کسایی که هوش کارآگاهی دارند،میتونن این مرد را پیدا کنند!

سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی

احتمالاً بپسندید: تست تصویری نوع نشستن: نوع نشستن شما چه چیزی را در مورد شخصیت شما نشان می دهد!؟

.

.

.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی خطای تصویر اسکلت، اگر باهوش باشید می توانید در عرض 7 ثانیه متوجه آن شوید!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چالش محاسبه ریاضی مسی: میزان هوش ریاضیات خود را با محاسبه چالش ریاضی مسی اثبات کنید!

پاسخ سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی

ما راه حل را پیوست کرده ایم، اما تقلب نکنید، آن را فقط پس از تلاش برای پاسخ بخوانید! اگر هنوز به دنبال پاسخ هستید باید بدانید که فرصت شما به پایان رسیده است. می توانید از زمان دوم خود استفاده کنید.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناخت مادر واقعی: با توجه به نشانه های تصویر،کدام کودک به همراه مادر اصلی خود است!؟

.

.

احتمالاً بپسندید: یه اشتباه عجیب تو این تصویر نقاشی شده از ساحل هست که اگه تیزبین باشی در یک نگاه متوجه میشی!

.

.

احتمالاً بپسندید: اگه خیلی باهوش ونکته سنجی،بگو کدوم یکی از این 3 تا مرد خیلی وقته که جان به جان آفرین تسلیم کرده!؟

 پاسخ سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی: شما چه به چه عدد و نتیجه ای رسیدی؟ پاسخ صحیح 50 است!

 7+(7/7)+(7×7)-7

پاسخ ضریب هوشی با معادله ریاضی

 

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی دشمن صبحونه کیه!؟ کدوم شخصیت ترسناک از صبحونه خوردن فراریه!؟

امیدوارم از سنجش ضریب هوشی با معادله ریاضی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی مرد در معرض خطر مرگ:اگه باهوشی سریع بگو کی می میره!؟ مرد مجرم یا مأمور اعدام!؟

 

 

آیا دوست دارید در چالش تصویری دیگری شرکت کنید؟

این چالش ویروسی افراد بی‌شماری را سرگرم کرده است، اما وقتی به شما می‌گوییم این تنها چالش نیست، باور کنید. اگر می‌خواهید در چالش دیگری شرکت کنید، به شما اطلاع می‌دهیم که در مجله خبری چشمک تعداد زیادی را منتشر کرده‌ایم. همه آنها یک هدف دارند: سرگرم کردن شما.

احتمالاً بپسندید: یکی از این خانما تظاهر می کنه بارداره!؟ کدومه!؟

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

شاید بپسندید: کدومیکی داره راست میگه، آیا این زنه واقعاً مرد هست و خودش رو شبیه خانمای باردار درست کرده!؟

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناخت زن باردار مراسم تولد:یکی از این خانمای تصویر تظاهر می‌کنه بارداره، کدومه!؟

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید: آزمون شناسایی راننده ناشی: کدوم راننده ناشیه و رستوران رو بهم ریخته!؟| از کی باید خسارت گرفت!؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناخت مادر نوزاد در پارک: با پیدا کردن مادر نوزاد ثابت کنید که در حل معماهای تصویری نابغه اید!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالاً بپسندید:آزمون شناسایی زنی که مدتها زندان بوده:با توجه به تصویر کدومیک از این دختر خانما مدت زیادی زندان بوده!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

احتمالاً بپسندید:یکی از اشکال هندسی که توجه ات رو جلب کرده انتخاب کن تا بگم واقعا برای شاد بودن چی لازم داری!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

احتمالاً بپسندید:معمای تصویری کودکان شیطون: آیا این بچه واقعا خودش رو خیس کرده یا بقیه دارن اذیتش می کنند!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: فکر می کنی نابغه ای، پس بگو کدوم یکی از این دو تا مرد، شوهر این زن هست!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید:آزمون شناسایی اشکال تصویر پدر و نوزاد: فقط تیزبین‌ها در یک نگاه اشکال خطرناک تصویر را پیدا می‌کنند!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: یکی از درخت ها که بیشتر به چشمت اومد را انتخاب کن تا بگم واقعا چه جور آدمی هستی!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: یکی از نمادها را انتخاب کن تا بگم در این لحظه روح و روانت تشنه چیه و به چی نیاز داره!!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی حرف N:  فقط تیزبین ها در 3 ثانیه حرف N را در میان حروف M پیدا خواهند کرد!

براینان جالب خواهد بود

 تست شخصیت براساس چشم: بگو کدوم چشم عجیب تره تا بگم دقیقا استعدادت چیه!؟

آزمون شناخت مجرم تحت تعقیب:کدامیک از افراد ترمینال فرودگاه، متهم تحت تعقیب است!؟

شناسایی فرد قهر کرده:هوش منطقی ات بالا باشه کسی رو که از خونه قهر کرده، پیدا می کنی!

احتمالاً بپسندید: تست بینایی؛ آیا می تونید چهره زن را تو این تصویر پیدا کنید؟

آزمون شناسایی همسر مرد بازیگر:اگه باهوشی،سریع بگو کدومیکی از این سه تا زن، همسر مرد تصویره!؟

شناسایی تفاوتهای مرغ و تخم مرغ: یک تیزبین واقعی می‌تواند 5 تفاوت دو تصویر را پیدا کند!

 آزمون شناسایی همسر مرد مافیا| باهوشا بگن: کدومیک از این خانم خوشکلا، همسر مرد مافیاست!؟

درست سنجی حرف زندانی: آیا زندانی می تواند شب از زندان فرار کند!؟ اگر فرار می کند چگونه!؟

آزمون شناسایی اشکال تصویر کافه: اگه تو یه نگاه اشتباه کافه را پیدا کنی، آخر نابغه هایی!

نوشته های مشابه

36 دیدگاه

  1. با حل کردن این چیزا احساس نابغه بودن نکن چون اینا سوالای کلاس شیشمه ، اگه اشتباه حل کرده باشی باید به عقلت شک کنی

   1. چون اول باید اون بخش ضرب و بخش تقسیم رو بزاری تو پرانتز و جوابشون رو بدست بیاری ، بعدش بری سراغ جمع و تفریقش

  1. خیر. اولیویت با ضرب و تقسیم است.
   اگر هردوی این ها آمده باشند باید از سمت چپیه شروع کنید
   بعد از بدست آوردن ضرب و تقسیم سپش جمع و بعد تقریق کنید.

    1. نکته :
     به نظر من تقریبا همه اشتباه گفتن
     دلیل :
     یه سری اولویت بندی هایی تو ریاضی در نظر گرفته شده که میگه اول پرانتز بعد ضرب و تقسیم هر کدام از سمت چپ اول بود اون رو انجام میدیم بعد جمع و تفریق
     پس اول تقسیم
     ۷/۷ که میشه ۱
     بعد ۷.۷ که میشه ۳۵
     ۱+۳۵ میشه ۳۶
     حالا یه ۷+ داریم و یه ۷- داریم که باهم خنثی میشن جواب ۳۶

     1. ایشون چطوری اون مساله ای که برای ارسال پیام هست و حل کرده؟
      راستی ساقی خوب میشناسید بگید مام بزنیم تنهایی بده

   1. کلاس چندمی خاله؟
    اول ضرب و تقسیم رو انجام میدیم ، بعدش جمع و تفریق
    جواب میشه پنجاه
    حتی اگه تو ماشین حساب بزنی هم عدد پنجاه رو بعنوان جواب بهت نشون میده

   2. ریاضی ۳ اولویت داره=
    اولویت اول ریاضی با پرانتز دومی با ضرب و تقسیم و سومی هم با جمع و تفریق
    چون پرانتز نداشت با ضرب و تقسیم و جمع و تفریق انجام میدیم

 1. من درست حل کردم
  این سوال اصلا ضریب هوشی نیست فقط باید بدونی ضرب و تقسیم به جمع و تفریق ارجحیت داره
  یعنی اول ضرب و تقسیم رو از چپ شروع کنی به حل کردن بعد جمع و تفریق
  اینم من چون کنکور دادم میدونستم و واقعا تست هوش نیست فقط باید درسشو خونده باشید

 2. این موارد اصلا ضریب هوشی نیست اگر زمانی که داشتن اولویت های محاسبه اعداد رو میگفتن سر کلاس خواب نبودید این مسائل رو راحت حل میکردید 🤣
  پ.ن: سوال امنیتی کامنت سایتتون سخت تر از معمایی که گذاشتیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا