;
تفریح و سرگرمی

فقط 1 چوب کبریت را حرکت دهید تا در هر دو طرف، مجموع اعداد یکی شود!

تست هوش با جابجایی چوب کبریت: آیا برای آزمایش مهارت های حل مسئله خود آماده اید؟ اگر احساس آمادگی می کنید ببینید که آیا می توانید تست هوش با جابجایی چوب کبریت را در کمتر از 5 ثانیه حل کنید. وقت آن رسیده است که سطح ضریب هوش خودتان را ارزیابی کنید.  پازل ها و بازی های فکری از دیرباز به عنوان راهی برای سنجش هوش و مهارت های حل مسئله مورد استفاده قرار گرفته اند. پس با تست هوش با جابجایی چوب کبریت و مجله خبری چشمک همراه باشید.

چالش امروز حل یا اصلاح این معادله در کمتر از 10 ثانیه است: 1+4=5-9. ممکن است ساده به نظر برسد، شما باید بتوانید با حرکت دادن یک چوب کبریت، طوری عمل کنید که هر در هر دو طرف، مجموع اعداد یکی شود. بازی‌های فکری به طور فزاینده‌ای در شبکه‌های اجتماعی محبوب شده‌اند و دوستان یکدیگر را به چالش می‌کشند تا ببینند چه کسی می‌تواند این معما را سریع‌تر حل کند. در حالی که برخی از این پازل ها به گونه ای پیچیده طراحی شده اند، اما آنها همچنین راهی عالی برای تیز کردن ذهن شما هستند.

شاید بپسندید: اگه تو یه نگاه گربه سیاهگوش تصویر را پیدا کردی چشات مثل شاهین تیزه!

تست هوش با جابجایی چوب کبریت

ما از شما دعوت می کنیم تا در یک بازی فکری غوطه ور شوید و اعماق تفکر خلاق خود را کشف کنید. برای حل این چالش باید به جزئیات توجه کنید و خارج از چارچوب فکر کنید. فقط با استفاده از نبوغ خود می توانید این معما را رمزگشایی کنید. از شما می خواهیم که فقط یک چوب کبریت را حرکت دهید تا معادله روز برابر شود. پازل ها راهی عالی برای تیز نگه داشتن ذهن شما هستند و این یکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. ما باید از خلاقیت خود استفاده کنیم و خارج از چارچوب فکر کنیم تا راه حلی پیدا کنیم.

این نیاز به مشاهده دقیق و تمرکز دارد تا مشخص شود کدام یک چوب کبریت باید حرکت کند تا چالش کامل شود. بیایید ببینیم آیا می توانید آن را در کمتر از 10 ثانیه انجام دهید یا خیر!  آیا برای چالش آماده ای؟ بیایید لذت ببریم و ببینیم چقدر سریع می توانید معما را حل کنید! ما تمرینات شگفت انگیز مغز را تضمین می کنیم که ساعت ها شما را سرگرم می کند.

شاید بپسندید: فقط یه نابغه میتونه 3 تفاوت تصویر عکاس و گوزن رو تو 10 ثانیه پیدا کنه!

تست هوش با جابجایی چوب کبریت

شاید بپسندید: آیا خاله زنک تصویر، داره واقعیت رو میگه و زن سمت راستی واقعاً هندونه دزدیده!؟

.

.

.

شاید بپسندید:اگه باهوشی بگو که کدوم یکی از این دو زوج، زن و شوهر واقعی هستند!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید:ارزیابی ضریب هوشی: تو 10 ثانیه عدد مناسب را به جای علامت های سوال قرار دهید!

جواب تست هوش با جابجایی چوب کبریت

آیا به پاسخ دست پیدا کرده اید؟ این آزمون ها به طور فزاینده ای در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام محبوب می شود، بنابراین ممکن است قبلاً آن را دیده باشید. پس اگر هنوز به دنبال پاسخ هستید، بیشتر فکر کنید.

احتمالاً بپسندید: رفتی هند حواست باشه جشن تولدا کیک نخوری! | میخای بدونی چرا این ویدیو رو ببین!

.

.

.

 

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدوم حیوونه که قسمت دوم اسمش، اسم یه سازه!؟

 

 

.

.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل شاه می بخشه شیخ علی خان نمی بخشه!

پاسخ تست هوش با جابجایی چوب کبریت: ما یک تصویر را برای توضیح راه حل در زیر قرار داده ایم. پاسخ 1-4=6-9 است.

شاید بپسندید: یک ساعت را انتخاب کن تا بگم چقدر در گذشته گیر کردی!؟

پاسخ تست هوش با جابجایی چوب کبریت

شاید بپسندید:  آزمون خطای دید: آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

امیدوارم از تست هوش با جابجایی چوب کبریت استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: اگه تو 5 ثانیه معادله رو با حرکت دادن یه چوب کبریت اصلاح کنی، نابغه ای!

 

 

 

 

 

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که هر چیز و هر کس آن را دارد!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: با پیدا کردن عدد بعدی در تصویر اثبات کن که یه باهوش نابغه ای!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: داستان جالب ضرب المثل صد رحمت به دزد سر گردنه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: شخصیت شناسی از روی جوراب: با نگاه به جوراب طرف مقابلت او را بشناس که چجور آدمیه!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: یکی از والدین تصویر به شدت احمق تشریف دارند، با دلیل بگو کدومیکی هست!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

 احتمالاً بپسندید: چیستان: شما می توانید مرا در زمین، زحل و زهره پیدا کنید اما در مریخ نیست!

 

شاید برایتان جالب باشد

فقط یه نابغه ریاضی میتونه این معادله را رمزگشایی و عدد گمشده را پیدا کند!

 با پیدا کردن پلنگ برفی تصویر ثابت کن که چشات مثل عقاب تیزه!

چه انتظاری از زندگی داری!؟ اگر هنوز مطمئن نیستی بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

حکایت ضرب المثل روغن ریخته را نذر امامزاده کرده!

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا