;
تفریح و سرگرمی

تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه:اگر مغز فعالی دارید،باید بتوانید هر دو چهره تصویر را تشخیص دهید!

تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه: چشم ها همیشه قادر نیستند به اسانی برخی واقعیت های موجود را درک کنند. این مسئله ارتباط مستقیم با سطح ادراک مغزی ما دارد. تصاویر توهم نوری به خوبی این مسئله را اثبات می کنند. در تصاویر توهم نوری هر کس با توجه به توانائیهای شناختی ممکن است درک متفاوتی از یک تصویر داشته باشد که با دیگری کاملا متفاوت است. در تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه با نقاشی های جالب شما می توانید توانائیهای شناختی خود را محک بزنید. شما اگر سریعتر در هر تصویر، تصویر دیگر را کشف کنید نشان می دهد که دقت و تمرکز بسیار عالی دارید. با چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید: آزمون قدرت تمرکز: اگر تمرکز و دیدت عالی باشه در 5 ثانیه حرف P را در این تصویر پیدا می کنی!؟

تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

در آزمون امروز  شما با تصاویری روبرو هستید که در هر کدام دو چهره پنهان است. هر کسی بتواند همزمان دو تصویر را تشخیص دهد، دارای دقت و تمرکز بسیار بالاست. هر کس در ابتدا ممکن است با یک چهره و یا تصویر روبرو شود، اما یک درصد افراد که دارای قدرت تمرکز مناسب و عالی هستند، می توانند چهره مخفی موجود دیگر در تصویر را نیز در همان لحظه بلافاصله شناسایی کنند. اگر آماده هستید تصاویر را با هم مرور می کنیم.

شاید بپسندید: آزمون تشخیص احمق ترین فرد: احمق تر چه کسی است!؟

تصویر 1

مطالعه  ای با مشارکت 280  نفر (200 مرد، 80 زن) از سنین 18 تا 68 سال با میانگین سنی 36 سال انجام شد. از آنان خواسته شده بود که چشمان خود را ببندند و سپس این تصویر برای 1 ثانیه به آنها نشان داده شد. سپس از آنها خواسته شد که بگویند در تصویر چهره جوان می بینند یا پیر؟ نتایج مطالعه نشان داد اگر بتوانید هر دو تصویر یعنی هم شخصیت جوان و هم شخصیت پیر تصویر را در این توهم بینایی تشخیص دهید، قدرت تمرکز، دقت و همچنین بینایی بسیار خوبی دارید.

شاید بپسندید: تست بینایی با موش کنار شیر: اگه فکر می کنی قدرت دیدت عالی هست، دو موش تصویر شیر را پیدا کن!

تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

برایتان جالب خواهد بود: آزمون شناخت آدم راستگو: اگه تیزی کدوم دارن راستشو می گن؟!

.

.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی خانواده ثروتمند در پارک: کدام خانواده ثروتمندتر است!؟

.

.

.

احتمالاً بپسندید: آزمون تشخیص نامزد واقعی زن: اگر باهوشی سریع بگو نامزد واقعی زن، کدامیک از مردان تصویر است!؟

پاسخ تصویر 1 در تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

برخی ممکن است شاهد مرد جوان کلاهداری باشند که به سمت چپ خود متمایل شده و نگاه می کند. برخی دیگر شاهد دیدن پیرمردی هستند که به جلو نگاه می کنند. بیشتر شرکت کنندگان قادر به دیدن فرد مسن تصویر بودند. هنگامی که محققان 10 درصد مسن ترین و 10 درصد جوان ترین افراد مورد بررسی را از هم جدا کردند، دریافتند که گروه مسن تر ابتدا فرد  مسن را دید. از سوی دیگر، افراد جوان، چهره جوان‌تر را می‌دیدند. به مانند تصویر زیر….

شاید بپسندید: تست شخصیت نوع انتخاب هدفون: نوع هدفونی را که استفاده می‌کنید از شخصیت شما می گوید!

تصویر شماره 1

برخی ممکن است شاهد مرد جوان کلاهداری باشند که به سمت چپ خود متمایل شده و نگاه می کند. برخی دیگر شاهد دیدن پیرمردی هستند که به جلو نگاه می کنند. بیشتر شرکت کنندگان قادر به دیدن فرد مسن تصویر بودند. هنگامی که محققان 10 درصد مسن ترین و 10 درصد جوان ترین افراد مورد بررسی را از هم جدا کردند، دریافتند که گروه مسن تر ابتدا فرد  مسن را دید. از سوی دیگر، افراد جوان، چهره جوان‌تر را می‌دیدند. به مانند تصویر زیر….

احتمالاً بپسندید: در تصویر تست شخصیت شناسی اسب و چهره ابتدا چی دیدی،بگو تا بگم دقیقاً کی هستی!؟

تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

البته در این میان برخی از جوانان نیز قادر به دیدن فرد جوان تصویر نبودند و فقط پیرمرد می دیدن مانند تصویر زیر….

احتمالاً بپسندید: تست هوش تصویری چند وجهی: نام کودک ششم، چگونه با نام کودکان دیگر این خانواده مرتبط است؟

بررسی ادامه یافت و تیم تحقیقات متوجه شد که این افراد بیشتر سرگرمی خود را صرف تماشای تلویزیون کرده اند. در مقابل دیگر افراد جوان که فرد جوان تصویر را دیده اند در عین حال که سرگرمی شان گردش در طبیعت و … بوده هرازگاهی به حل پازل و بازهای فکری را انجام داده اند.

خوب اگر آماده باشید تصویر دوم را با هم مرور کنیم.

احتمالاً بپسندید: آزمون قاتل عروس خانوم کیه؟ فقط اونایی که کارآگاهن می تونن بگن!

تصویر 2 در تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

پس از انتشار این تصویر در  شبکه های اجتماعی، تنها عده کمی توانستند تصویر دوم را شناسایی کنند. بیشتر افراد می توانند تصویر یک پیرمرد خوابیده را مشاهده کنند. آیا آیا شما می توانید چهره مخفی دوم را ببینید. اگر دقت و قدرت تمرکزتان عالی باشد پس از ده ثانیه دقت در تصویر این تصویر دوم را شناسایی خواهید کرد!

بازی فکری برای تست ضریب هوشی: با توجه به دو شکل دیگر، کدام حرف باید در زیر عکس هواپیما باشد؟

تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

شاید بپسندید: آزمون تشخیص همسر واقعی از ربات ها: همسر واقعی مرد را در میان ربات ها شناسایی کنید!

.

.

.

احتمالاً بپسندید: میدونی قدرت پنهانت چیه!؟| پس بگو وقتی دست به سینه می شینی چه جوری بازوهات رو قلاب می کنی

 

 

.

.

احتمالاً بپسندید:آزمون شناسایی قاتل با کف دست: اگر باهوش هستید می توانید این معما را در 5 ثانیه شکست دهید!

پاسخ تصویر 2 در تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه

اگر برای این تصویر به یک سرنخ نیاز دارید، باید بگوئیم که در این تصویر سعی کنید به دنبال یک زن خوابیده باشید. بار دیگر به تصویر تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه نگاه کنید و اگر خسته شدید به پاسخ در پایین مراجعه کنید!

اگر هنوز نمی توانید چهره زن را ببینید، مطمئنا تنها نیستید. حتی با وجود آن سرنخ بزرگ، دیدن آن آسان نیست. کسانی که مغز خود را فعال نگه داشته اند، سریعا این تصویر مخفی را پیدا می کنند.

شاید بپسندید:آزمون شناسایی سایه الاغ و بز: باهوشا در 3 ثانیه، سایه دقیق این دو حیوان بامزه را تشخیص می دهند!

پاسخ تصویر شماره 2

شاید بپسندید: گر تیزبین و نگته سنج باشی، سریع می تونی مرد حاضر در تصویر را شناسایی کنی!

امیدوارم از پاسخ تست قدرت مغز با تصاویر دوگانه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

برایتان جالب خواهد بود: سوال تصویری شناخت دروغگو: اگر هوش منطقی بالا داری در یک نگاه، دروغگو را شناسایی می کنی!

 

 

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی قاتل تصویر: فقط کسایی که هوش کارآگاهی شبیه شرلوک هلمز دارند،قاتل را پیدا می‌کنند!

برای رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز چه کنیم؟

ورزش منظم می‌تواند جریان خون را به رگ‌های خونی کوچکی که خون غنی از اکسیژن را به بخش متفکر مغز می‌رسانند افزایش دهد. پیاده‌روی گردش خون را بهبود می‌بخشد و گلوکز بیشتری به مغز می‌رود. پیاده روی می تواند جریان اکسیژن به مغز را به طور موثرتری نسبت به ورزش شدید بهبود بخشد.همچنین حل پازل ها، منعماها، سوالات هوش و ریاضی و … نیز می تواند نقش مهمی در رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز کمک کند.

شما می توانید با این چند راه ساده قدرت شناختی و هوش خود را بهبود ببخشید.

کارهای جدید انجام دهید.

به طور منظم سوالات هوش و ریاضی تمرین کن.

حافظه خود را آموزش دهید.

کنجکاو باشید.

مثبت فکر کنید.

غذای سالم بخورید.کتاب بخوانید.

خواب کافی داشته باشید.

برایتان جالب خواهد بود: آزمون شناسایی آدم دغل: در صحنه حرکت دادن اتومبیل، چه کسی در حال فریب دادن دیگران است!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

برایتان جالب خواهد بود:آزمون چالشی یافتن اتومبیل متفاوت: تیزبینی خودتان را با پیدا کردن اتومبیل متفاوت در 7 ثانیه محک بزنید!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

برایتان جالب خواهد بود:آزمون شناسایی قاتل مرد بر زمین: با پیدا کردن قاتل، اثبات کنید که هوش کارآگاهی تان بالاست!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید:تست شخصیت شناسایی در معرض خطر:اگر در شرایط تصویر قرار بگیرید، ابتدا چه کاری انجام می‌دهید؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: آزمون شناخت فرد در معرض خطر: کدام یک از این زن در موقعیت بدتری قرار گرفته است!؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

برایتان جالب خواهد بود: اگر فکر می کنی تیزبنی در 4 ثانیه، حیوان متفاوت را میان خرس ها شناسایی کن!

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

احتمالاً بپسندید: کودکی که تلاش کرده خود را به مانند دیگر کودکان متمول نشان دهد را شناسایی کنید!

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

احتمالاً بپسندید: آزمون تشخیص دزد لباس: چه کسی در فروشگاه، لباس دزدیده است!؟

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

شاید بپسندید: آزمون شناسایی پنگوئن در میان پلیکان ها: آیا می توانید در میان پلیکان ها، پنگوئن را در 8 ثانیه پیدا کنید؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

احتمالاً بپسندید: آزمون تشخیص زندانی مشکوک: باهوشا بگن که کدامیک از زندانیان تصویر در صدد فرار از زندان است!؟

برایتان جالب خواهد بود

آزمون تشخیص دزد اتومبیل: چه کسی اتومبیل را دزدیده است، پیرزن یا زن جوان!؟

شناسایی زن بچه دار: با تیزبینی و هوش بالای خود تشخیص دهید که کدامیک از زنان، بچه دار است!؟

تشخیص زندانی فراری: فکر می کنی باهوشی، بگو زندانی فراری کدومیک از آدمای این فروشگاهه!؟

آزمون تشخیص فرد مرده اتاق: اگر تیزبینی بگو که کدومیک از افراد حاضر تصویر خیلی وقته مرده!

شاید بپسندید: آزمون شناخت زن خون آشام پارک: با توجه به شواهد، سریع بگید که کدوم یکی از این دخترا خون اشامه!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا