;
تفریح و سرگرمی

اگه تو یه نگاه پلنگ مخفی را میون علفا پیدا کردی چشات مثل عقاب تیزه!

تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه: طبیعت مملو از شگفتی های فراوان است. این شگفتی ها گاهی باعث می شود که حیرت کنید. از جمله مواردی که در طبیعت فراوان به چشم می خورد استتار حیوانات در آن است. این روزها تصاویر زیادی را می توانید در فضای اینترنت بیابید که در آنها یک حیوان توانسته است به خوبی خود را با محیط پیرامون خود سازگار کند. در تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه نیز ما با یک استتار روبرو هستیم. شما باید بتوانید پلنگ را میان علف های خشک شناسایی کنید.

در واقع این تست ها و آزمون ها بر اساس استتار حیوانات استوار هستند. استتار یک گونه به عوامل مختلفی بستگی دارد. ویژگی های فیزیکی ارگانیسم مهم است. به عنوان مثال، حیواناتی که خز دارند نسبت به حیوانات دارای پر یا فلس به تاکتیک‌های استتار متفاوتی متکی هستند. پرها و فلس ها را می توان به طور منظم و سریع از دست داده و یا تغییر دهند. از سوی دیگر، رشد خز ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد. حیوانات با خز بیشتر بر اساس فصل استتار می شوند. برای مثال روباه قطبی در زمستان پوست سفید دارد، در حالی که پوشش تابستانی آن قهوه ای است. در ادامه با تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه مجله خبری چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید:چیستان: کدام شهر است که هم نام شهر است و هم زیورآلات پا!؟

تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه

بیشه ها و علفزارهای خشک، پس‌زمینه‌ای عالی برای استتار حیوانات مختلف از جمله حیوانات شکاری است. این حیوانات برای نزدیک شدن به طعمه می توانند به خوبی خود را با محیط ترکیب کنند. این مسئله سبب می شود که شما به سختی آن ها را شناسایی کنید. یک عکاس حیات وحش توانسته است عکسی منحصر به فرد از یک پلنگ شکارچی بگیرد. این پلنگ به خوبی در میان علف های خشک خود را پنهان کرده است، اما چشمان تیزبین عکاس او را شکار کرده است. با این حال این پلنگ به خوبی با محیط ترکیب شده، به گونه ای که شناسایی آن را مشکل کرده است و آن را به یک جستجوی سرگرم‌کننده تبدیل کرده است.

عکاس این عکس را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد و گفت: پلنگ ها از تاکتیکی به نام استتار یا رنگ‌بندی مرموز برای ترکیب شدن با محیط خود استفاده می‌کنند. پوست آن‌ها ظاهر آن‌ها را با محیط ترکیب می‌کند  و دیدن آنها را برای دیگر حیوانات دشوار می کند. آیا شما از جمله کسانی هستید که معتقد هستید قدرت بینایی و دقت تان عالی است؟ اگر این طور هست، ما می خواهیم با تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه شما را به یک چالش دعوت کنیم. آیا شما می توانید پلنگ را زودتر از بقیه در این تصویر ببینید؟ به تصویر زیر نگاه کنید و سعی کنید در عرض 5 ثانیه پلنگ استتار شده را ببینید.

اگر بتوانید آن را قبل از دیگران و در کمتر از 5 ثانیه تشخیص دهی، شما در جمله 16 ٪ از افرادی هستید که این کار را انجام داده اند و واقعا قدرت بینایی و دقت تان عالی است. امیدوارم پلنگ را پیدا کنید.

شاید بپسندید: اگه 5 تفاوت دو تصویر پرنده رو تو 10 ثانیه پیدا کنی، خیلی تیزی!؟

تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل شندرغاز (چندرغاز) نمی ارزه!

.

.

.

.

شاید بپسندید: ویدیو+ ببینید نهنگ قاتل چه جوری کمر فک دریایی رو خرد و خمیر می کنه!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: رفتی هند حواست باشه جشن تولدا کیک نخوری! | میخای بدونی چرا این ویدیو رو ببین!

پاسخ تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه

باید به شما بگوییم که پیدا کردن پلنگ در اینجا اصلاً آسان نیست، زیرا به خوبی خود را استتار کرده است.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد

.

.

.

شاید بپسندید: با حل معمای قتل مرد تصویر اثبات کن که لیاقت استخدام شدن در FBI داری!

 

 

 

.

احتمالاً بپسندید: عمراً اگه بلد بودی شلوار جین رو اینطوری تو چوب لباسی قرار بدی!+ویدیو

به مرکز تصویر نگاه کنید. کله این پلنگ کاملا مشخص است. او به سمت لنزهای دوربین عکاس خیره شده است. احتمالا ژست گرفته است تا عکس اش بهتر شود.

شاید بپسندید:ارزیابی ضریب هوشی: تو 10 ثانیه عدد مناسب را به جای علامت های سوال قرار دهید!

تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه

برایتان جالب خواهد بود: کدام تصویر عشق واقعی را منعکس می کند!؟ | پاسخ به پرسش، شخصیت شما را افشا می کند!

استتار چیست؟

استتار در لغت نامه ی دهخدا به معنای در پرده پنهان گردیدن و پوشیدگی و نهان کردن می باشد و نوعی پنهان شدن از طریق ایجاد همرنگی و هم شکلی با محیط اطراف می باشد. استتار در طبیعت به وفور توسط حیوانات دیده میشود و انسان برای دفاع از جان خود از این روش استفاده میکند تا طبیعت گردی بهتر و موفق تری را پیش رو داشته باشد.

استتار چیست

مزایای استتار در طبیعت

در حالت کلی می توان گفت، استتار در طبیعت در مرحله ی اول برای حفاظت از جان در برابر حیوانات و همچنین حملات نظامی صورت می گیرد. اما همیشه حفاظت از جان دلیل این کار نیست، بلکه شکار حیوانات و پرندگان و همچنین شکار سوژه های عکاسی در طبیعت نیز می توانند از جمله مزایای استتار به شمار آیند که به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

استتار حشرات

امیدوارم از تست قدرت دید با شناسایی پلنگ بیشه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که هر چیز و هر کس آن را دارد!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: با پیدا کردن عدد بعدی در تصویر اثبات کن که یه باهوش نابغه ای!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: داستان جالب ضرب المثل صد رحمت به دزد سر گردنه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: شخصیت شناسی از روی جوراب: با نگاه به جوراب طرف مقابلت او را بشناس که چجور آدمیه!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه دقت‌ات بالا باشه، اشتباهی که در ترتیب اعداد هست را در یک نگاه متوجه میشی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

 احتمالاً بپسندید: ماری که می خواست هزارپا بخوره، خودش طعمه هزارپا شد + فیلم

شاید برایتان جالب باشد

چیستان: آن چیست که پا دارد، اما راه نمی رود؟

با توجه به ارزش عددی درختای میوه و گلدان، مجموع معادله آخر را بدست بیار!

یکی از این دو مرد مدعی هست که بازیگره مرد هست، آیا درسته!؟

اگه راه بلدی، مسیر رو به دو عاشق دلداده که از هم دور افتادن نشون بده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا