تفریح و سرگرمی

آزمون مغز: چقدر مغزتان جوان است| در تصویر ابتدا چه دیدید؟

این تصویر که با توضیح همسر یا مادر شوهر در فضای مجازی بسیار معروف است، از کلاسیک ترین و معروف ترین تست های تصویری معمایی در تاریخ تصاویر و پازل های معمایی است. تصویر W. E. Hill را ببینید و بگویید ابتدا زن جوان را دیدید یا زن پیر را؟ چه تعداد چهره در این تصویر پنهان شده است. این آزمون مغز همسر یا مادر شوهر نشان می دهد که مغز شما واقعا ًچند ساله است؟ با چشمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید:اگر در یک نگاه جغد رو شناسایی کردی،بینایی خوبی داری مثل عقاب!

 آزمون مغز همسر یا مادر شوهر

اگر بتوانید هر دو زن را در این توهم بینایی کلاسیک تشخیص دهید، قدرت بینایی بسیار خوبی دارید.

اگر آماده هستید با دقت به تصویر نگاه کنید. به تصویر نگاهی بیندازید در حد نیم ثانیه. آنچه را که می بینید، مشخص کنید. پیرزن یا دختر جوان؟ این تصویر واقعا نشان می دهد که مغز شما چند ساله است؟

 آزمون مغز همسر یا مادر شوهر

برخی ممکن است شاهد دختر جوانی باشد که به سمت شانه سمت راست خود نگاه می کند.

برخی دیگر شاهد دیدن پیرزنی هستند که به جلو نگاه می کنند.

شما در ابتدا متوجه کدام تصویر شدید؟ پیرزن را دیدید با دختر جوان؟ اصلا توانستید هر دو شکل را شناسایی کنید؟

بیشتر بخوانید: اول تصویر کوسه دیدید یا پا؟|این تست شخصیت شما را مشخص می‌کند!

نتایج پاسخ آزمون

این تصویر برای اولین بار بر روی یک کارت پستال آلمانی در سال 1888 ارائه شد. این تصویر نیز توسط یک هنرمند و کاریکاتوریست انگلیسی به نام ویلیام الی هیل در نشره آمریکایی “Puck” در 1915 به تصویر کشیده شد.

در این مطالعه آمده است که افراد مسن ابتدا متوجه زن مسن می شوند، در حالی که افراد جوان تر چهره جوان تر را می بینند. این مطالعه شامل 393 شرکت کننده (242 مرد، 141 زن) از سنین 18 تا 68 سال با میانگین سنی 32 سال بود. تصویر به مدت نیم ثانیه به آنها نشان داده شد و سپس از آنها خواسته شد که ابتدا جنسیت و سن شکلی را که دیدند نشان دهند.اکثر شرکت کنندگان ابتدا زن جوان را دیدند.  هنگامی که محققان 10 درصد مسن ترین و 10 درصد جوان ترین افراد مورد بررسی را از هم جدا کردند، دریافتند که گروه مسن تر ابتدا زن مسن را دید. از سوی دیگر، افراد جوان، چهره جوان‌تر را می‌دیدند. هدف از این مطالعه تعیین این بود که آیا “سوگیری های سنی خود بر تفسیر اولیه یک تصویر در سطح ناخودآگاه تاثیر می گذارد.”

توهمات نوری اغلب فقط کمی سرگرم کننده هستند، اما برای دانشمندان نیز ارزش واقعی دارند. پازل های مغزی به محققان کمک می کند تا بر عملکرد درونی ذهن و نحوه واکنش آن به محیط اطراف خود روشن کنند.

جوان نگه داشتن مغز؛ آزمون مغز همسر یا مادر شوهر

برای جوان نگه داشتن مغز، باید مغز را همواره فعال نگه دارید. جوان بودن مغز به شما کمک می کند که حافظه خوبی داشته باشید. متمرکزتر و دقیق تر باشید.  همان طور که می‌دانید با گذر زمان تواناهایی مغز کم می‌شود و ممکن است حتی به بیماری‌هایی مثل آلزایمر مبتلا شود. برای جوان نگه داشتن مغز این کارها را فراموش نکنید:

انجام تست ها، معماها، پازل های تصویری و … به جوان ماندن مغز شما کمک می کند.

ورزش روزانه سبب می شود که خون و اکسیژن کافی به مغر شما وارد شود.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت: نحوه قفل کردن گوشی هوشمند،از شخصیت شما می‌گوید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + ده =

دکمه بازگشت به بالا