;
تفریح و سرگرمی

شتربان کجاست | اگه دقت و تمرکزت بالا باشه، پیداش می کنی!

آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان: تمرکز کردن کار سختی نیست ولی، گاهی به کاری غیرممکن تبدیل می‌شود. مخصوصا زمان‌هایی که با مسائل زیادی روبرو هستیم. نداشتن تمرکز باعث می‌شود نتوانیم کارهایمان را به خوبی و سر موقعی که باید به اتمام برسانیم. اگر یاد بگیریم که در هر زمان، فقط به یک چیز فکر کنیم مطمئنا می‌توانیم کارها را بهتر انجام دهیم و زودتر تمام کنیم.

انجام بازی های فکری، تمرین خوبی هستند تا میزان تمرکزمان را افزایش بدهیم. هدف ما در انجام بازی‌‌های فکری نزدیک است. می‌دانیم چه چیزی از بازی می‌خواهیم و قرار است چه کاری انجام بدهیم. مسیر مشخص است. حتی می‌دانیم که قرار است کی آن را تمام کنیم. همه‌ی این عوامل در کنار هم، باعث می‌شود تا موقع انجام دادن بازی‌ فکری، بیشترین تمرکز را داشته باشیم و اجازه ندهیم که فکرمان درگیر مسائل دیگر شود. تصاویر توهم نوری، تصاویری هستند که این روزها بسیار مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی هستند. این تصاویر می توانند تمرکز را در شما افزایش دهند.

شاید برخی فکر کنند که این تصاویر به تازگی بوجود آمده اند، اما باید گفت ظهور این تصویر به خصوص از سال 1880 به بعد هر چه بیشتر رواج پیدا کردند. این تصاویر می توانند قدرت بینایی، تمرکز و دقت شما را مورد آزمایش قرار دهند. از سوی دیگر شما با دیدن این تصاویر و تشخیص تصویر پنهان شده در آنها، قدرت هوش خود را به رخ دیگران بکشید. در آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان، تصویر یک انسان مخفی شده است. اگر بتوانید در کمتر از 10 ثانیه چهره را بیابید، باید به شما آفرین گفت. تبریک می گوئیم. شما علاوه بر اینکه باهوش هستید، بسیار هم تمرکز و دقت بالایی دارید.

شاید بپسندید: تست شخصیت: در نگاه اول در تصویر چه دیدی؟

آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان

این تصویر توهم نوری قدیمی مربوط به دهه 1880 می باشد. ابن تصویرمی تواند به خوبی قدرت دقت وتمرکز شما را مورد آزمایش قرار دهد. اگر آماده هستید با دقت به تصویر نگاه کنید و تلاش کنید در کمتر از ده ثانیه چهره مخفی را در این تصویر شناسایی کنید.اگر چهره پنهان شده در این توهم نوری را در 10 ثانیه تشخیص دهید، ضریب هوشی بالایی دارید. پس با آمادگی به تصویر زیر نگاه کنید.

بیشتر بخوانید:آدم واقعی را بین مانکن ها شناسایی کن!

آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان

شاید بپسندید: اگه تفاوت دو تصویر مادر و کودک را پیدا کردی، حتماً بخاطر دقت بالات اسپند دود کن!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت شنیدنی شیطان و زن مکار !

پاسخ آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان

در ازمون دقت ذهن شتر، تصویر مربوط به شتر باشکوهی است که قد بلند ایستاده و توسط درختچه‌هایی احاطه شده است.آیا توانستید چهره پنهان را در این توهم نوری قدیمی پیدا کنید؟ اگر نتوانستید، اشکالی ندارد. می توانید با تست های بیشتر خود را تمرین دهید. قطعا جزئی نگری و دقت شما افزایش خواهد یافت.

شاید بپسندید:یکی از تصاویر ماه را انتخاب کنید | انتخاب‌تان چیزهای زیادی را در موردتان افشا می‌کند!

.

.

.

.

.

.

.

آیا آن را مشاهده کردهید؟ اگر نه، به تصویر بالا و پایین نگاه کنید.

شاید بپسندید: اگر جغد را در تصویر پیدا نکردی حتما به چشم پزشک مراجعه کن!

آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان

 

قدرت دید با شناسایی شتربان

تصاویر توهم نوری

توهمات نوری چیزی است که ما با دیدن یک تصویر یا صحنه از طریق چشمان خود به راحتی فریب می خوریم یا اشتباه درک می کنیم. از آنجایی که کمی مشکل است، مردم دوست دارند توهمات نوری بیشتری را کشف کنند. توهم نوری همیشه حس کنجکاوی را در بین مردم به ارمغان می آورد. کاوش در توهم نوری نه تنها افراد را کنجکاو و علاقه مند می کند، بلکه کارایی مغز و چشم ها را در توسعه مهارت های مشاهده بهبود می بخشد. مردم به دنبال توهم نوری در اینترنت بودند تا مغز خود را ورزش دهند. در ادامه یک تصویر دیگر را مشاهده و چهره مخفی آن را پیدا کنید.

شاید بپسندید: حکایت راز ازدواج پادشاه و دختر چوپان | داستان پادشاهی که عاشق دختر چوپان می شود!

تصاویر توهم نوری

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

تصاویر توهم نوری

امیدوارم از آزمون قدرت دید با شناسایی شتربان استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

بیشتر بخوانید:تست بینایی:فقط کسانی که چشمان عقاب دارند، می‌توانند پلنگ را پیدا کنند!

 

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: حاصل عبارت ریاضی رو در 10 ثانیه پیدا کن و اثبات کن نابغه ریاضی هستی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:حکایت اختلاف انگوری | داستان چهار گدا که کتاب لغت نوشتند!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: حکایت تاجر و داماد فقیر | داستان مردی که می خواست سرنوشت را تغییر دهد!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چشمات مثل عقاب باشه 3 تفاوت تصویر پسر دانشمند را پیدا می کنی!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

قابل توجه ریاضیدانا: از چهار عمل اصلی ریاضی استفاده کنید تا به جواب 24 برسید!

حکایت شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش دوم

ویژگی جالب‌ات از نگاه بقیه چی هست | برای پاسخ بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

دقت ات خوب باشه تو یه نگاه اشکال تصویر اتاق مطالعه را پیدا می کنی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا