;
تفریح و سرگرمی

هوش ریاضی ات بالا باشه با یه حرکت، معادله را تصحیح می کنی!

آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت: آیا می توانید این بازی فکری را در کمتر از 5 ثانیه حل کنید. در صورتی که موفق شوید شما از ضریب هوشی بالا برخوردار هستید. آیا آماده اید تا مهارت های ریاضی خود را امتحان کنید؟ ببینید چقدر سریع می توانید این معمای ریاضی 1 حرکتی چوب کبریت را حل کنید و نبوغ خود را ثابت کنید! بیا، امتحانش کن و به ما نشان بده چه مقدار نبوغ ریاضی داری! با مجله خبری چشمک و آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت همراه شوید.

تست‌های آی‌کیو، پازل‌ها و بازی‌های فکری قرن‌هاست که وجود داشته‌اند و راهی برای به چالش کشیدن ذهن‌مان فراهم می‌کنند و ما را وادار می‌کنند خارج از چارچوب فکر کنیم. امروزه، آنها مثل همیشه محبوب هستند، به خصوص در شبکه های اجتماعی. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم یک بازی فکری روز را به شما ارائه دهیم. معادله 8-1=2 است، اما چیزی در این معادله اشتباه است. آیا می توانید آن را در کمتر از 5 ثانیه بفهمید؟ اگر چنین است، می دانید که در مسیر درستی برای کسب نمره IQ بالا قرار دارید!

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که خار دارد اما گل ندارد!

آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت

مغز همانند جسم نیازمند تمرین و ورزش کردن است. بر همین اساس لازم است که مغز خود را با پازل های مختلف تست کنید و تمرین دهید. بر همین اساس از شما دعوت می کنیم با این بازی فکری ذهن خود را به چالش بکشید. برای تکمیل این پازل، باید با دقت نگاه کنید و تمرکز کنید.

برای حل معادله روز خارج از جعبه فکر کنید. تنها قانون این است که شما فقط می توانید دو چوب کبریت را حرکت دهید. آیا برای چالش آماده ای؟ تکمیل یک پازل به چیزی بیش از توانایی فیزیکی نیاز دارد، بلکه به چابکی ذهنی و خلاقیت نیز نیاز دارد. ما باید به دقت نگاه کنیم و روی کار در دستمان تمرکز کنیم. این مانند یک بازی کوچک فکری است که از ما می‌خواهد خارج از چارچوب فکر کنیم تا راه‌حل مناسبی پیدا کنیم. با هر چالش، ما باید از مهارت های تحلیلی خود برای یافتن پاسخی که در درون پازل پنهان است استفاده کنیم.

شاید بپسندید:دقیق و تیز باشی میتونی تو 10 ثانیه تفاوت های دو تصویر دخترک رو پیدا کنی!

آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت

 شاید بپسندید: فیلم ساخت النگوی هندی به روش سنتی!

.

.

.

شاید بپسندید:آزمون هوش: کی عروس خانم رو کشته!؟

.

 

.

.

شاید بپسندید:یک بالش را انتخاب کن تا بگم از نظر دوستات قابل اعتمادی یا غیرقابل اعتماد!؟

پاسخ آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت

آیا پاسخ را پیدا کرده اید که کدام دو چوب کبریت را در کمتر از 5 ثانیه حرکت دهید؟ بیایید دریابیم که آیا موفق به حل معما در صفحه شده اید یا خیر!

شاید بپسندید:اگه 3 تا تفاوت تصویر دخترک ورزشکار را پیدا کنی، دقیق و تیزی!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: داستان جالب و شنیدنی مدیر ورشکسته!

پاسخ آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت: این چالش ها یک راه عالی برای تمرین مغز و داشتن چند لحظه سرگرمی است. هدف این است که در کوتاه ترین زمان ممکن حرکات درست را انجام دهید. ما یک تصویر زیر را برای کمک به شما در راه حل قرار داده ایم. جواب 9-7=2 است.

شاید بپسندید: افسانه های مغرب زمین: داستان دختر آسیابان که پوشال کاه را به طلا تبدیل می کرد!

پاسخ آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت

امیدوارم از آزمون فکری با جابجایی چوب کبریت استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: داستان ابن سیرین و زن هوس باز

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: کدام تصویر مراسم خواستگاری واقعی است!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: تست تمرکز: تفاوت های دو تصویر سگ قهوه ای را در 10 ثانیه پیدا کن!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: شرلوک هولمز باشی در یک نگاه همسر زن را شناسایی می کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: پادشاه در کجای تصویر مخفی شده است | توانائی های شناختی خود را ارزیابی کنید!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید:داستان ضرب المثل باز فیلش یاد هندوستان کرده!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: 3 تفاوت تصویر دخترک باغبان را پیدا کنی، دقیق و تیزی!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

اگه تو یه نگاه پرنده را میان شکوفه ها تشخیص بدی، چشات مثل عقابه!

با حل معادله در کمتر از 10 ثانیه اثبات کن که ریاضی ات خوبه!

چیستان: نام کشوری است که سه حرف اولش نام یکی از سبزیجات است!

فقط 10 درصد افراد در 15 ثانیه تفاوت های دو تصویر سنجاب را پیدا کردند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا