;
تفریح و سرگرمی

یه چشم تیزبین میتونه، دخترک سبز رو بین آدم فضایی ها پیدا کنه!

آزمون شناسایی دخترک سبز: ببینید آیا می توانید در کمتر از 10 ثانیه دخترک سبز را بین هیوالها و یا آدم فضایی های سبز ببینید یا خیر! مهارت های خود را آزمایش کنید و ببینید چقدر سریع می توانید دخترک سبز را که متعلق به این تصویر نیست را پیدا کنید. آیا اماده چالش هستید؟ اگر بله، پس شما در جای درستی هستید.  این نوع بازی در شبکه های اجتماعی در سراسر جهان بسیار محبوب بوده است و اکنون نوبت شماست که مهارت های تصویری خود را آزمایش کنید. پس با مجله خبری چشمک و آزمون شناسایی دخترک سبز همراه شوید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تصویر زیر نگاهی بیندازید و متوجه شوید که دخترک سبز پوش در کجا قرار دارد. پس به تصویر زیر نگاهی بیندازید و ببینید که آیا می توانید دخترک را پیدا کنید. این بازی فکری تصویری می تواند یک چالش بزرگ برای هر کسی باشد که عاشق پازل است . برای شناسایی دخترک سبز در کمتر از 10 ثانیه، تمرکز و مشاهده دقیق صحنه ضروری است.

شاید بپسندید: چیستان: کدام دو شهر است که بخش اول اسم آن هم نام خاک است!؟

آزمون شناسایی دخترک سبز

مهم است که به جزئیات هر حیوان، مانند شکل، رنگ و اندازه آنها توجه شود. همچنین ممکن است بخواهید شباهت ها و تفاوت های بین آنها را با هم مقایسه کنید تا به راحتی تشخیص دهید که به کدام یک تعلق ندارد. سعی کنید از زوایای مختلف به تصویر نگاه کنید و از تفکر خلاق خود نیز استفاده کنید. به عنوان یک نکته اضافی، چند ثانیه مکث کنید و قبل از شروع به جستجوی ناهماهنگی تصویر نفس عمیق بکشید.

بازی های مشاهده ای روشی موثر برای تقویت مهارت های شما در توجه به جزئیات هستند. توجه به چیزهای کوچک در زندگی می تواند دشوار باشد، اما نتیجه آن می تواند بسیار زیاد باشد. می تواند چشمان شما را به زیبایی و پیچیدگی دنیای اطراف باز کند. برای شروع، با نگاه کردن به یک صحنه یا شی شروع کنید و زمان بگذارید تا واقعاً تمام عناصر آن را بپذیرید. رنگ ها، شکل ها، بافت ها و هر جزئیات دیگری را که برجسته می شود در نظر بگیرید. انجام این کار به طور منظم می تواند به شما آموزش دهد که در همه زمینه های زندگی توجه بیشتری داشته باشید.

همانطور که تمرین می کنید، متوجه خواهید شد که جزئیات و نکات ظریف زندگی اغلب نادیده گرفته می شوند، اما اغلب مهم ترین هستند. پس تلاش کنید دخترک سبز را در کمتر از 10 ثانیه شناسایی کنید.

شاید بپسندید: اگه نابغه ای در 10 ثانیه معادله غلط تصویر را اصلاح کن!

آزمون شناسایی دخترک سبز

بیشتر بخوانید: چشات تیز باشه تو یه نگاه چهره های مخفی را پیدا می کنی!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: قاتل تصویر را پیدا کنی دست شرلوک هولمز رو در باهوشی از پشت بستی!

 

 

.

.

.

شاید بپسندید: دقت‌ات بالا و تیزبینی‌ات مثل عقاب باشه، تفاوتهای تصویر دخترک تو ساحل را پیدا می کنی!

پاسخ آزمون شناسایی دخترک سبز

آیا تا به حال دخترک سبز را پیدا کرده اید؟  تبریک به همه کسانی که در کمتر از 10 ثانیه دخترک سبز را مشاهده کردند! اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، نگران نباشید. این آزمون می تواند یک تمرین خوب برای ذهن و فکر شما باشد.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که ورزشکاران برای شکستنش جایزه می گیرند!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن پلنگ کوهستان ثابت کن که چشات مثل شاهین تیزه!

 

 

 

.

شاید بپسندید: در صورتی که قدرت دیدت بالا باشه در 10 ثانیه 5 تفاوت دو پنگوئن را پیدا می کنی!

پاسخ آزمون شناسایی دخترک سبز: در اینجا تصویری از دخترک سبز وجود دارد تا بتوانید ببینید که آن چه بوده است. این تمرین و بازی‌های مشابه به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های تمرکز و مشاهده خود را بهبود ببخشید، بنابراین بیشتر از آن‌ها استفاده کنید.

شاید بپسندید: نقطه ضعف ات چیه!؟ یکی از دسته گل ها را انتخاب کن تا بهت بگم!

پاسخ آزمون شناسایی دخترک سبز

شاید بپسندید:چیستان: سه تا رفیق (یک کور، یک لال و یک کر) با هم میرن جزیره ای که هیچ کسی توش نیست. کر به قتل میرسه، لال چطور به رفیق کورش بفهمونه که کر مرده!؟

امیدوارم از آزمون شناسایی دخترک سبز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدام خانه بیشترین کتاب ها را دارد!؟

 

 

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید:   اگه تو یه نگاه گربه سیاهگوش تصویر را پیدا کردی چشات مثل شاهین تیزه!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: اگه پرنده های استتار شده میون برف رو تو تصویر تشخیص بدی، چشات مثل شاهینه!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: چیستان: دو مادر و دو دختر در یک خانه مشغول آشپزی هستند اما سه نفر در خانه حضور دارند؛ چطور ممکن است؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید:چیستان: کدام حیوانی است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:کدوم یکی از این افراد اولویت دارند که درمان شوند!؟ | پاسخ تان نکات جالبی را درباره تان روشن می کند!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: حکایت مرد نابینای نکته سنج که قماربازان شهر را ضربه فنی کرد!

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چیستان: من یک حیوان آبزی هستم؛ قسمت دوم اسم من نام یک ساز است، من چه هستم!؟

شاید برایتان جالب باشد

 چیستان: یک پرنده است که اگر نامش را به دو نیم تقسیم کنیم، نام دو شهر می شود!؟

اگر در یک نگاه ناهماهنگی و نکته موجود در تصویر حیوانات را پیدا کنی، واقعا نابغه ای!

تنها یه ذهن آروم میتونه تو 10 ثانیه تعداد فیل های تصویر را شناسایی کنه!؟

همه کوالاها دوقلو دارند به غیر از یکی، آیا می تونی اون رو در کمتر از 10 ثانیه شناسایی کنی!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا