;
تفریح و سرگرمی

باهوشا بگن: ماریا کدوم مسیر رو برای عبور انتخاب کنه تا بدون خطر به شهر برسه!؟

آزمون شناخت مسیر امن: شاید با سوالات هوش زیادی روبرو شده باشید که از شما خواسته اند تا گزینه ای را که معقول تر و بهتر است انتخاب کنید. در واقع این گونه سوالات تلاش دارند میزان دقت و توجه شما را محک بزنند. در بسیاری از تست های هوش نیز این سبک سوالات گنجانده می شود و مخاطبان باید در زمان اندک بتوانند یک گزینه را انتخاب کنند. انتخاب گزینه مشخص باعث می شود که میزان درک و آگاهی و توانائیهای شناختی افراد توسط روان شناس سنجیده شود.

در آزمون شناخت مسیر امن شما با یکی از همین سوالات روبرو هستید. پاسخی که شما به این آزمون ارائه می دهید می تواند میزان آگاهی ودقت شما را مورد توجه قرار دهده و مشخص نماید. فقط یادتان باشد که برای این آزمون و آزمون های مشابه، زمان را در نظر بگیرید. محدودیت زمان برای بالا بردن سطح تمرکز و دقت شماست. با آزمون شناخت مسیر امن و مجله خبری چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید:آنچه در ابتدا می بینید، دیدگاه شما را نسبت به دوستی آشکار می کند!

آزمون شناخت مسیر امن

سوال هوش تصویری امروز قطعا شما را به یاد شنل قرمزی و ماجراهای او خواهد انداخت. شما باید بتوانید با هوش و تحلیل خود به ماریا کمک کنید. ماریا دخترک روستایی است که برای شرکت در یک مسابقه ورزشی باید از دهکده خودشان به شهر برود. لذا او سفر خود را در بامداد شروع کرد. در مسیر عبور او از دهکده به شهر، او با سه مسیر روبرو است. به او کمک کنید که با انتخاب یکی از این مسیرها، سلامت به شهر رسیده و در مسابقه شرکت کند.

به تابلوها دقت کنید:

گزینه اول از مسیری می گذرد که خون آشام ها در این مسیر حضور دارند.

در مسیر گزینه دوم، شما شاهد وجود گل های وحشی زیادی خواهید بود که ازخود سم خاصی به هوا می دهند که ممکن است سبب مرگ شود!

گزینه سوم نیز مسیری که از وسط یک جنگل طلسم شده عبور می کند و برخی افراد ممکن هستند که در این جنگل و هزار توی آن برای همیشه گم شوند و نتوانند راه خروج را پیدا کنند!

به نظر شما کدام مسیر امن تر است؟ با دقت تمام فکر کنید. البته زمان شما محدود است. تنها 10 ثانیه برای ارائه پاسخ وقت دارید.

شاید بپسندید: یکی از این دخترا نوه پیرزنه است اما کتمان می کنه، اون بی ادب رو شناسایی کن!

آزمون شناخت مسیر امن

شاید بپسندید: یکی از آدم رباها همسر مرد اسیره، به نظر شما کدومیکی است!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید: در صورتی که قدرت دیدت بالا باشه در 10 ثانیه 5 تفاوت دو پنگوئن را پیدا می کنی!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدام شهر است که اگر حرف اول آن را برداریم، نام یک غذای خوشمزه می شود!؟

پاسخ آزمون شناخت مسیر امن

آیا مسیر امنی برای عبور ماریا پیدا کردید؟ قطعاً پاسخی که ارائه می دهید می تواند قدرت ذهنی و تمرکز شما را نشان دهد. اما اگر هنوز به پاسخ مشخصی نرسیدید؛ می توانید ده ثانیه دیگر بیشتر فکر کنید تا پاسخی درست و منطقی به آزمون شناسایی مسیر امن ارائه دهید!

احتمالاً بپسندید: چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید:حکایت خرگوش پير و دسته فيلها!

 

 

 

.

شاید بپسندید: داستان جالب کشاورز فقیر و بد بیار!

 

جواب آزمون شناخت مسیر امن: بله درست است. گزینه یک بهترین گزینه است. اگر به تصویر و توضیحات دقت کرده باشید، ماریا در طول روز سفر خود را آغاز کرده است. خون آشام ها فقط در طول شب می توانند از پناهگاه خود خارج شوند و به دیگر موجودات زنده و انسان ها آسیب برسانند. ماریا باید عجله کند و قبل از غروب خورشید از این مسیر بگذرد.

شاید بپسندید:اگه باهوشی باید تو یه نگاه، چیزی که این تصویر کم داره رو شناسایی کنی!

پاسخ آزمون شناخت مسیر امن

احتمالاً بپسندید: آیا میتونی در یک نگاه قاتل را شناسایی کنی!؟

امیدوارم از تست شخصیت براساس نگاه نخستین استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید:  5 تفاوت موجود میان دو تصویر اسب را در 15 ثانیه پیدا کنید!؟

 

 

 

 

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

 تیز و زبل باشی تو 5 ثانیه عدد 89 رو پیدا می کنی!

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

داستان ضرب المثل آب زیر کاه!

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید:   اگه تو یه نگاه گربه سیاهگوش تصویر را پیدا کردی چشات مثل شاهین تیزه!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: فقط یه نابغه ریاضی میتونه مجموع ارزش عددی حیوونا را تو 15 ثانیه پیدا کنه!؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: حکایت وزیر نادان دهقان دانا، مرد فقیری که راز پادشاه را فهمید!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید:چیستان: کدام حیوانی است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: چیستان: دو مادر و دو دختر در یک خانه مشغول آشپزی هستند اما سه نفر در خانه حضور دارند؛ چطور ممکن است؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: چقدر خودت یا اطرافیانت رو می شناسی، با انتخاب یکی از این پرنده ها نکات جالبی رو می فهمی!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل توبه گرگ مرگ است!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چیستان: من یک حیوان آبزی هستم؛ قسمت دوم اسم من نام یک ساز است، من چه هستم!؟

شاید برایتان جالب باشد

حکایت جالب و شنیدنی حاکم نیشابور و کشاورز بیچاره!

دقت‌ات بالا و تیزبینی‌ات مثل عقاب باشه، تفاوتهای تصویر دخترک تو ساحل را پیدا می کنی!

ضریب هوشی ات رو با پاسخ به این سوال ریاضی محک بزنید!

اگه میخای بفهمی درونگرا هستی یا برونگرا به تصویر نگاه کن و بگو اول چی دیدی!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا