;
تفریح و سرگرمی

اگر اشیاء متفاوت یا فرد تصویر را در 5 ثانیه پیدا کنی، دقت ات نمره‌اش بیسته!

آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد: گوشی های هوشمند و مطالب جذاب اینترنتی بهترین سرگرمی در اوقات فراغت هستند. اما چقدر خوب است که در عین سرگرم شدن، بتوانیم توانائیهای خود را افزایش دهیم. به باور پژوهشگران، بازی های فکری به افزایش عملکرد مغزی منجر می شوند. افزایش عملکرد مغز خود به خود در رشد توانائیهای شناختی ما نقش مستقیم دارند.

مجله خبری چشمک در همین راستا هر روز با جدیدترین تست ها، معماها و بازی فکری فکری در خدمت مخاطبان خود است. در آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد شما باید بتوانید آنچه را که با بقیه اشیای موجود عکس تطابق ندارد را پیدا کنید. یادتان باشد برای هر تصویر 5 ثانیه بیشتر وقت ندارید! با مجله خبری چشمک و آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد همراه باشید.

چگونه در این پازل بصری چالش برانگیز عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

دکتر آرفناکیس از موسسه فناوری ایلینویز توضیح می‌دهد: «ناهمسانگردی انتشار بالاتر در بیماران مسن که فعالیت‌های شناختی مکرر دارند، نشان می‌دهد که این افراد دارای ویژگی‌های مغزی شبیه به افراد جوان‌تر هستند». بنابراین فعال نگه داشتن مغز خود با پازل هایی مانند این ممکن است به جوان نگه داشتن مغز شما بدون توجه به سن شما کمک کند.

شاید بپسندید:دو تا خرگوش خودشون رو از دست شکارچی مخفی کردند، شما میتونی پیداشون کنی!؟

آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد

هر بار که ذهن خود را به چالش می کشیم (با معماها و تست های تصویری و …) به آن فرصت می دهیم تا مهارت های خود را بهبود بخشد و تیزتر و سریع تر شود. به همین دلیل است که هرگز نباید فرصت را برای حل هر چالشی که مغز ما را در معرض آزمایش قرار می دهد از دست بدهیم.

در مجله خبری چشمک، ما از شما می‌خواهیم ذهن خود را همواره آماده نگه دارید، ذهنی که بتواند به آسانی جزئیات را شناسایی کند. بنابراین مجموعه جدیدی از تصاویر را برای شما آورده‌ایم که مهارت‌های مشاهده‌ای شما را آزمایش می‌کند. در هر تصویر فقط یک چیز وجود دارد که با بقیه اشیای موجود در عکس مطابقت ندارد. یعنی از آن تنها یک عدد در تصویر وجود دارد. آیا می توانید همه آنها را پیدا کنید؟ به جزئیات توجه کنید و از همه مهمتر لذت ببرید! اگر آماده هستید تصاویر را با هم مرور می کنیم!

شاید بپسندید:ماری که می خواست هزارپا بخوره، خودش طعمه هزارپا شد + فیلم

.

.

.

.

شاید بپسندید:چیستان: آن چیست که سه چشم و یک پا دارد!؟

.

.

.

.

 احتمالاً بپسندید:  تا حالا دیده بودی کبریت چطور ساخته میشه، اگه نه این فیلمو ببین+ویدیو

تصویر شماره 1

در تصویر ذیل شما با تصویری روبرو هستید که در هر کدام از آنها یک شی متقاوت و تنها دیده می شود شما باید بتوانید با یک نگاه یا همان 5 ثانیه آن را تشخیص دهید.

شاید بپسندید:چیستان: شما می توانید مرا در زمین، زحل و زهره پیدا کنید اما در مریخ نیست!

آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد

تصویر شماره 2

در این تصویر نیز شما همانند تصویر اول با تصویری روبرو هستید که از هر شی به صورت جفت در تصویر وجود دارد. تنها یک شی فقط یک عدد از آن در تصویر وجود دارد. آن را پیدا کنید.

شاید بپسندید: (ویدیو)تهیه بستنی جلو چشم مشتری با میوه‌های تازه، خیلی هم بهداشتی و خوشمزه!

آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد

تصویر شماره 3

در این تصویر نیز همانند دو تصویر اول شی ای که تنها از آن یک عدد در تصویر وجود دارد را پیدا کنید.

آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد

شاید بپسندید:همیشه ادعا می کنی در دوستی بهترینی، برای اثباتش این تست شخصیت رو انجام بده!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: باهوشا جواب بدن: مجموع عددی ماسک ها در معادله آخر چند می شود!؟

پاسخ های آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد

همانگونه که در بازی های فکری بارها به آن اشاره کرده ایم، پیدا کردن این اشیا متفاوت نشان می دهد که تا جه اندازه قدرت تمرکز ، دقت و بینایی شما عالی است!؟ اگر نتوانستید اشیا را بیابید، نگران نباشید. این پازل می تواند تمرینی برای شما باشد تا در نهایت توانائیهای شناختی شما افزایش پیدا کند. به پاسخ ها توجه کنید.

شاید بپسندید: یکی از والدین تصویر به شدت احمق تشریف دارند، با دلیل بگو کدومیکی هست!؟

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: تست شخصیت: چه ارتباطی میان سبک مویتان و شخصیت تان وجود دارد!؟

پاسخ شماره 1

اگر با دقت نگاه کرده باشید تا حالا متوجه شدید که در این تصویر تنها یک دستمال وجود دارد. از بقیه چیزا حداقل یک جفت وجود دارد. بنابراین پاسخ اول، دستمال، شی متفاوت است.

پاسخ سوال 1

پاسخ شماره 2

در این تصویر نیز شما می توانید نمکدان را بیابید. تنها یک نمکدان در این تصویر وجود دارد.

پاسخ سوال 2

پاسخ شماره 3

در این تصویر نیز بشقاب شی متفاوتی است که در تصویر می بینید. از این بشقاب تنها یک عدد در عکس است که یک چشم تیز بین به راحتی می تواند آن را شناسایی کند.

شاید بپسندید: یه آبشار رو انتخاب کن تا بفهمی موقع عصبانیت‌، چه جوری کنترلش می کنی!

پاسخ آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد

امیدوارم از آزمون دقت ذهن با تصاویر فرد استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: چیستان: کدوم بچه‌ است که وقتی به مادرش می‌رسه ناپدید می‌شه!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو باهوش و دقیق باشی، قاتل را در یک نگاه پیدا می کنی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

داستان خر بیار باقلا بار کن!

شاید برایتان جالب باشد

با پیدا کردن دو موش مخفی در تصویر شیر اثبات کن که خیلی زبل و تیزی!

اگه بین این همه آشغال و ضایعات، گربه رو پیدا کردی واقعا چشات عقابیه!

2 معمای هوش که افراد با ضریب هوشی بالای 125 قادر به رمزگشایی آن هستند!

 آدم صادقی هستی یا ریا کار!؟ | فقط بگو اول تو تصویر چی دیدی تا پاسخ رو بفهمی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سه =

دکمه بازگشت به بالا