;
زندگیموفقیت

چطوری برای بقیه خشک و کسل کننده نباشیم؟

چطور کسل کننده نباشیم؟ احتمالا با افرادی روبرو شده اید که معاشرت با آنان برای شما جذاب نبوده و خسته کننده و کسل کننده باشد. افراد کسل کننده و حوصله سر بر دارای ویژگی و عادات مشترکی هستند و شما را کلافه می‌کنند تا جایی که آرزو می کنید که ای کاش در جای دیگری بودید. اگر می خواهید فرد کسل کننده ای نباشید، این مطلب جذاب موفقیت را بخوانید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ نشانه‌ی مهم برای شناسایی افراد سمی در زندگی!

۱.بیش از حد شکایت نکنید

افراد کسل کننده بر روی جنبه‌های منفی زندگی تمرکز کرده و همیشه در حال شکایت یا غرولند کردن هستند. اگر نمی خواهید خسته کننده و آزار دهنده باشید، همیشه نباید شکایت کنید. مثبت اندیش باشید و لحظات شادی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

شاید بپسندید: برای کسب ثروت و روزی فراوان این سوره کوتاه را بخوانید!

احتمالا بپسندید: از این ۶ نوع افراد همین حالا دوری کنید!

۲.مدام سرتان در گوشی نباشد

افرادی که مدام در حال چک کردن پیام ها و اطلاعات داخل گوشی موبایل خود هستندف به جرات در دسته افراد کسل کننده قرار میگیرند و در جمع نمیتوانند جذابیت لازم را داشته باشند.

۳.همیشه با دیگران موافقت نکنید

چطور کسل کننده نباشیم، بیشترِ مردم افکار و عقاید خودشان را دارند و شما نیز عقیده خود را دارید پس این انتظار که همیشه با آنچه می‌گویید موافقت کنند انتظاری بی‌جا و غیرواقعی است. همچنین اگر به خاطر جذب دیگران و برای اینکه مانع رنجش آنها شوید، همیشه موافق نظراتشان باشید، به فردی کسل کننده تبدیل می شوید. افراد جذاب تصویری از خود در ذهن مخاطب برجای می گذارند که نشان‌ دهنده‌ی اعتماد به‌ نفس و شایستگی آنهاست. این افراد نظر متفاوت خود را به راحتی بیان می‌کنند.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

چطور کسل کننده نباشیم

۴.تجربه‌های جدید کسب کنید

برخی از افراد هیچ گاه از منطقه امن خود خارج نمی شوندو دچار روزمرگی هستند و از تجربیات جدید می ترسند. زندگی این افراد کسل کننده و خسته کننده است زیرا دوست دارند در حباب خودساخته‌شان باقی بمانند و هنگام رویارویی با تجربه‌های جدید مدام بهانه‌ تراشی می‌کنند به هر فرصت به‌دست‌آمده‌ای نه می‌گویند. اگر می خواهید در نگاه دیگران خسته کننده نباشید، از کسب تجربه‌های جدید نترسید اما بی گدار هم به آب نزنید.

شاید بپسندید: با این رفتارهای ساده، تبدیل به فردی با کلاس و باشخصیت می شوید!

بیشتر بخوانید: راز افراد موفق: اگر این عادت ها را دارید در زندگی آدم موفقی خواهید بود!

۵.در عقاید خود بازنگری کنید

افراد خسته کننده نمی‌توانند یا نمی‌خواهند دیگران را درک کنند و تنها مسائل را از دیدگاه خود می ببینند و درک نمی کنند که یک مکالمه از دیدگاه تجربه‌ی شخص دیگر چگونه است. این افراد فقط می‌توانند نظرات بسیار سطحی خود را در موضوعات مختلف ارائه دهند.اگر می خواهید کسل کننده نباشید، باید توانایی قرار دادن خود در جای یک نفر دیگر را داشته باشید.

۶.از خودتان تعریف نکنید

چطور کسل کننده نباشیم، افرادی که در زمان ارتباط با دیگران فقط از خود و کارشان تعریف می کنند، افراد غیر جذاب و کسل کننده ای هستند، به طوری که اطرافیان آنها تمایلی به برقراری ارتباط با آنها ندارند. برای اینکه کسل کننده و حوصله سر بر نباشید، موضوعات گفتگوی شما نباید حول توانایی هایتان و تعریف از خودتان باشد و در گفت‌وگوها باید شنونده‌ی خوبی باشید.

۷.به زبان بدن اشخاص توجه کنید

افراد خسته کننده‌ متوجه زبان بدن اشخاص دیگر نمی‌شوند. مثلا اگر شخص مقابل آنها در هنگام صحبت کردنشان به ساعت نگاه می اندازد و طوری نشان می دهد که عجله دارد، او متوجه زبان بدنش نمی شود. اگر می خواهید خسته کننده نباشید، به زبان بدن دیگران توجه نمایید و یاد بگیرید که به چیزی که مردم با بدن خود می‌گویند، گوش بدهید.

چطور کسل کننده نباشیم

۸.نکات خنده دار و سرگرم کننده را بیان کنید

چطور کسل کننده نباشیم، افراد خسته کننده این توانایی را ندارند و نمی‌توانند از وقایع روزمره نکات خنده دار و سرگرم کننده بسازند. آنها همیشه حرف های کسل و خسته کننده می زنند و توانایی برقراری ارتباط موثر با دیگران را ندارند.

۹.احساسات خود را کنترل کنید

آنچه که در افراد حوصله سر بر وجود دارد، این است که آنها به مسائل جزئی پرداخته و واکنش‌های تند از خودشان نشان می دهند و خیلی زود عصبانی می‌شوند. اگر می خواهید جذاب باشید در مواقعی که عصبی می شوید، خود را کنترل کنید و در چنین مواقعی کمی صبر کرده، نفس عمیق بکشید و هر موضوع کوچکی را به یک مشکل بزرگ تبدیل نکنید.

۱۰.به درد و دل دیگران گوش دهید

چطور کسل کننده نباشیم، اگر دوستتان با شما صحبت و درد و دل می کند و از نگرانی ها و مشکلات خانوادگی،‌دغدغه‌های کاری و یا سایر نگرانی‌هایش صحبت می‌کند، به صحبت هایش خوب گوش کنید و با او همدردی نمایید و مشکلات طرف مقابلتان را کم اهمیت جلوه ندهید. کم اهمیت جلوه دادن مشکلات دیگران یکی از خصوصیات افراد حوصله سر بر است.

بیشتر بخوانید: رفتاری که شما را بی ارزش می کند!

برایتان جالب خواهد بود

راز افراد موفق: اگر این عادت ها را دارید در زندگی آدم موفقی خواهید بود!

12 مهمترین راز شادی مردم کشورهای شمال اروپا!

اگر این ویژگی ها را داری همه ازت فراری اند و شخصیت منفوری داری+راه حل چیست؟

ویژگی افراد باهوش: اگر 50 درصد از این ویژگی ها را داری، آدم باهوشی هستی!

شاید بپسندید: ویژگی های زنان جذاب: با رعایت این نکات ساده، جذاب و باکلاس باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا