;
خانواده و زناشوییزندگی

ازدواج رمانتیک بهتر و موفق تره یا ازدواج توافقی؟

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی: بسیاری از جوانان تصور می کنند که تنها عشق و دوست داشتن برای ازدواج کافیست و اگر در زندگی مشترک عاشق باشند، می توانند از پس هر موانعی برآیند. به نظر شما این باور که ازدواج رمانتیک، ازدواج خوبی خواهد بود، درست است؟ آیا می توان با عشق از پس هر مشکلی برآمد؟ در این بخش از خانواده و زناشویی به پاسخ این سؤال می پردازیم.

بیشتر بخوانید: جذب شدن مرد به زن: ۱۰ رفتار زنانه که دل هر مردی رو می بره!

سرنوشت ازدواج رمانتیک

یکی از باور‌های غلطی که می‌تواند سبب تخریب رابطه شود، این است که بسیاری از زن و مردان جوان فکر می کنند، عشق بی انتهاست و تنها لازمه ازدواج خوب است و هیچ وقت و هرگز از یکدیگر زده نمی‌شوند و با عشق رمانتیک می‌توانند هر مانعی مانند تفاوت اقتصادی، تفاوت فرهنگی، موقعیت‌های اجتماعی و… را رد کنند.

این افراد که برایشان هیچ روزی بهتر و عاشقانه‌تر از روز آشنایی نیست، بعد از مدتی عشق رمانتیک شان از بین می‌رود و شور و اشتیاق لذت بخش اولیه کم و محو می‌شود و آنها که تصور می کردند، چون عاشق هم هستند با همه مشکلات و ناکامی‌ها کنار می‌آیند و اصلا دیگر مشکلی به وجود نمی‌آید، با واقعیت زندگی و مشکلاتش روبرو می شوند و ازدواج رمانتیک و عاشقانه آنها بعد از مدتی به یک جدایی نه چندان رومانتیک ختم می شود.

این زوجین، زمانی که احساسات عاشقانه شان تبدیل به روال عادی زندگی می‌شود، احساس فریب خوردگی، ناامیدی و افسردگی می‌ کنند و فکر می کنند دیگر نباید به زندگی خود ادامه داده و باید جدا شوند و طلاق و جدایی را سرنوشت خود می‌دانند.

احتمالاً بپسندید: دختران مجرد: هرگز این جملات را به دختران مجرد نگویید!

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی

شاید بپسندید: ۸ رفتاری که نشان می ده شوهرت ازت سوءاستفاده می کنه!

آیا عشق برای ازدواج همه چیز و کافیست؟

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی، داستان ها و فیلم های زیادی وجود دارد که عشق آتشین را به تصویر می کشد و هر روز در فضای مجازی تصویر‌هایی می بینیم که به حالتی از شیفتگی اشاره دارد و آن را مبنای ازدواج موفق می‌دانند.

بسیاری از افراد با رویای عشقی که یک شبه یک شخصیت را کاملاً متحول می‌کند و عشقی که مبنای سعادت و خوشبختی دو نفر می‌شود، سال ها در انتظار می‌مانند تا عاشق و شیدا شده و سپس ازدواج کنند.

کسانی که به شدت رمانتیک هستند، درجستجوی مهربانی، امنیت و اشتیاق بوده و گاهی اوقات انتظار دارند که همسرشان نقش پدر، شوهر، مراقب دوست آرمانی آن‌ها را ایفا کند اما وقتی که ازدواج می‌کنند در همان سال‌های اول ازدواج متوجه می‌شوند که همسرشان آن مرد یا زن رویایی که در ذهنشان داشتند نیست.این افراد تنها هدفشان این است که عاشق شوند و تمایلی ندارند که برای غنی کردن رابطه مهارت‌ها و آموزش‌ها را بیاموزند.

کسی که انتظار داشته باشد همسرش او را به صورت نامحدود دوست داشته باشد و انتظار عشق بی پایان را داشته باشد وقتی که آن را به دست نمی‌آورد احساس ناامیدی وافسردگی و پوچی می‌کند.

بیشتر بخوانید: فراری دادن مردان: این رفتارهای زنانه هر مردی را فراری می دهد!

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی، باید بدانید که عشق رمانتیک احساسی داغ و آتشین است و خیلی زود هم از بین می رود. برای یک ازدواج موفق محبت و علاقه ای لازم است که روح و جان را گرما بخشد و باعث امنیت و آرامش ‌شود.واقعیت این است که آدم‌ها باید عاشق شدن را بیاموزند، عشق برای رشد نیاز به زمان دارد.

برای یک ازدواج موفق افراد باید مهارت‌های زناشویی و عاطفی را بیاموزند، علایق و ارزش‌های مشترک خود را رشد بدهند، تا بتوانند دوست داشتن و جذابیت را در روابط بین فردی خود افزایش داده و از بودن با هم خسته نشوند.

بیشتر بخوانید: اگه با موی خیس می خوابی منتظر این ۹ اتفاق وحشتناک باش!

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی

بیشتر بخوانید: دختران و زنانی با این ۹ ویژگی مناسب ازدواج نیستند!

لازمه زندگی مشترک موفق و پر از محبت

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی، برای داشتن صمیمیت توجه و محبت زناشویی لازم است که با یکدیگر مهربان بوده و به رابطه توجه نموده و با عادات هم سازگار شده و به هم احترام گذاشته و با یکدیگر گفتگو نماییم.

ازدواج رمانتیک بهتره یا توافقی، عشق نقطه عطف ازدواج و شرط لازم آن است، اما تنها با عشق، دوست‌داشتن نمی‌توان ازدواج کرد و برای ازدواج باید مسائل مختلفی را مانند سن، تحصیلات، شغل، درآمد، بیماری خاص، اعتیاد، عدم رضایت خانواده ها، اختلاف طبقاتی، مطلقه بودن هر کدام از طرفین، تفاوت فرهنگی و قومیتی، تفاوت در مذهب و دین، وابستگی فرزند به خانواده اصلی، طلاق عاطفی در خانواده ها، مشکلات و اختلالات روانی، جایگاه فرد در خانواده اصلی، عشق مفرط، انگیزه فرد برای ازدواج، عدم تناسب ویژگی ها و صفات شخصیتی را بررسی نمود.

بیشتر بخوانید: بی محبتی شوهر: شوهرم اصلا به من محبت نداره، با بی محبتی او چه کنم؟

 

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید جالب باشد: چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند + ۱۰ دلیل جالب که نمی دانستید!

احتمالا بپسندید: کاهش وزن و از بین بردن چربی شکم با ۲۰ روش سالم و ساده تا عید نوروز!

شاید بپسندید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

این مطلب هم جالب خواهد بود: جذب شدن مرد به زن: هر مردی جذب این ۵ ویژگی یک زن می شود!

بخوانید: ازدواج با زن زیبا دوام داره یا نه + معایب و مزایا

شاید بپسندید: ۱۱ راز زنی که شوهرش واسش میمیره!

بیشتر بخوانید: ازدواج با دختر پولدار + مزایا و معایب

شاید بپسندید: متولدین این ماه ها عاشقان و دلباخته های زیادی دارند!

احتمالا بپسندید: ازدواج با مرد زیبا: زیبایی مرد چه تاثیری در طول رابطه و ازدواج داره؟

بیشتر بخوانید: این چند نفر رو از زندگیت حذف کن، زندگیت آروم و شاد میشه!

احتمالاً بپسندید: علاقه مند کردن زن به مرد: ۵ ترفند باحال برای دوباره علاقه مند کردن همسر!

بیشتر بخوانید: ۵ ویژگی مهم زوج های خوشبخت

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. اصلی ترین دلیل طلاقهای امروز،دروغهای غیرمستقیم قبل ازازدواجه که برزبان نمیان ولی کارخودشون رو به موقع می کنن ،مثلادختر یا پسر خودشون روچه ازنظرمادی وفرهنگی درسطح بالاتری نشون می دن ولی…..یا دختریا پسر ،میذارن ،اول طرف عاشقشون بشه بعد بهش میگن قبلا ازدواج ناموفق داشته ام،یعنی به نوعی طرف رو توتعارف میندازن،مشکل اینه که وقتی شهوت ،فروکش کرد،طرف فریب خورده،بهانه لازم برای راضی کردن وجدان خودش وبرهم زدن رابطه رو داره،حالا کوآدم فهمیده که پای پیمان خودش وایسته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا