;
فرهنگ و هنر

مرگ حضرت یوسف و علت نبش قبر و شکافتن قبر حضرت یوسف (ع)+عکس

قبر حضرت یوسف: چون حضرت یوسف از دنیا رفت، جسد حضرت یوسف را در تابوتى از سنگ مرمر نهاده، در میان رود نیل و داخل قبر، حضرت یوسف را دفن کردند، زیرا با مرگ حضرت یوسف، مردم مصر به نزاع برخاسته و همه مى خواستند تا حضرت یوسف را در محله خود دفن کنند تا از برکت قبر حضرت یوسف بهره مند شوند !

شاید بپسندید: چهره بدون گریم بانو یئون بیرون از سریال جومونگ 2 که اصلا باورکردنی نیست + عکس ها

قبر حضرت یوسف

طبرسی در تفسیر خود نقل کرده زمانی که حضرت یوسف از دنیا رفت، مردم مصر به نزاع برخاسته و هر طایفه‎ ای می‎خواست جنازه یوسف در محل آنها دفن شود، تا قبر او مایه برکت در زندگی‎شان باشد. سرانجام تصمیم بر آن شد که پیکر یوسف پیامبر را  در رود نیل دفن کنند تا آب نیل از روی آن بگذرد و به همه شهر برسد تا مردم در این بهره یکسان باشند و برکت آن حضرت به طور مساوی به همه مردم برسد بنابراین پس از مرگ حضرت یوسف، او را در تابوتی از سنگ مرمر نهاده و میان رود نیل دفن کردند. (مجمع البیان، ج ۵، ص ۲۶۶۲۶۲)

احتمالاً بپسندید: عکس های شخصی جونگ ریو وون بازیگر اصلی جومونگ 3

قبر حضرت یوسف

شکافتن قبر حضرت یوسف

پیکر حضرت یوسف تا مدت ها در رود نیل دفن بود، تا اینکه مدتی ماه (بر اثر ابرهای متراکم) بر بنی اسرائیل طلوع نکرد، خداوند به حضرت موسی علیه السلام وحی نمود که استخوانهای یوسف را از قبر بیرون آورد تا ماه را بر آنها طالع سازد.

موسی علیه السلام از مردم پرسید که چه کسی از محل دفن حضرت یوسف با خبر است؟ گفتند:پیرزنی آگاهی دارد. موسی علیه السلام دستور داد که آن پیرزن را که از پیری، فرتوت و نابینا شده بود، نزدش آوردند. حضرت موسی علیه السلام به او فرمود:«آیا قبر یوسف را می شناسی؟» پیرزن عرض کرد:آری. حضرت موسی علیه السلام فرمود:ما را به آن اطّلاع بده. او گفت:اطلاع نمی دهم مگر آن که چهار حاجتم را بر آوری:

اول: این که پاهایم را درست کنی.

دوم: اینکه از پیری برگردم و جوان شوم.

سوم: آن که چشمم را بینا کنی.

چهارم: آن که مرا با خود به بهشت ببری.

بیشتر بخوانید: جدیدترین تصویر سام درخشانی و بچه هاش با تغییرات شوکه آور+عکس

از طرف خدا به موسی علیه السلام وحی شد، حوائج او را برآور. حوائج پیر زن برآورده شد. آن گاه او مکان قبر یوسف علیه السلام را نشان داد. موسی علیه السلام در میان رود نیل جنازه یوسف علیه السلام را که در میان تابوتی از مرمر بود بیرون آورد و آن گاه ماه طلوع کرد. (علل الشرایع، ص ۱۰۷ بحار، ج ۱۳، ص ۱۲۷) به گفته یاقوت حَمَوی تاریخ نویس قرن ششم و هفتم قمری، حضرت موسی پیکر حضرت یوسف را در فلسطین دفن کرد. ( یاقوت حموی، معجم البلدان، ۱۹۹۵م، ج۱، ص۴۷۸)

آرامگاه حضرت یوسف نبی(ع) اکنون در نزدیکی شهر نابلس از شهرهای فلسطین و در شش فرسخی بیت المقدس، در مکانی به نام قدس خلیل است.

شاید بپسندید: طراحی چهره واقعی نفرتیتی همسر آخناتون فرعون دوران حضرت یوسف+عکس

قبر حضرت یوسف

حضرت یوسف چند سال عمر کرد؟

احتمالا داستان حضرت یوسف از انداختنش به چاه و داستان عشق زلیخا به او و در زندان بودن و تعبیر خواب او و سپس رسیدن به مقام عزیز مصر را شنیده اید. حضرت یوسف جزء انبیای بزرگوار الهی می باشد و آیات سورة یوسف بر دانش ، بردباری و عصمت شگفت آور حضرت یوسف شهادت می دهد. قرآن ، سرگذشت او را به عنوان “اسوه تقوا” و مظهر عفت و عصمت بیان می کند.

عمر با برکت حضرت یوسف ۱۲۰ سال بوده است. (مسعودی، اثبات الوصیة، ۱۳۸۴ش، ص۷۴) او همواره در این مدت مردم را به خدا پرستی و انجام کارهای خوب و نهی از بدی ها سفارش نمود.

احتمالا بپسندید: اختلاف سنی فیروز کریمی و همسرش+عکس

پیامبر بعد از یوسف که بود؟

فرزندی که پیامبران بنی اسرائیل از نسل او می باشند، لاوی فرزند یعقوب است. در روایت از امام صادق نقل شده که چون زمان رحلت حضرت یوسف فرارسید،آل یعقوب را که در آن وقت هشتاد نفر بودند، جمع کرد و گفت:قبطیان بر شما غالب خواهند شد و شما را اذیت می کنند .نجات تان توسط فردی از نسل لاوی است که نام او موسی و پسر عمران است. (علامه مجلسی ،حیوه القلوب ، ج ۱ ،ص ۵۸۴). حضرت موسی به سه واسطه به لاوی می رسد.

به گفته مسعودی تاریخ نگار مسلمان قرن چهارم قمری،هنگامی که مرگ یوسف فرا رسید، خدا به او وحی کرد که نور و حکمت را که در دست دارد، به ببرز بن لاوی بن یعقوب بسپارد. آنگاه یوسف، ببرز بن لاوی را با آل یعقوب که در آن روز هشتاد مرد بودند، احضار کرد و به آنها گفت به زودی گروهی بر شما غالب می شوند و شما را به عذاب سختی دچار می کنند، تا اینکه خدا شما را به وسیله یکی از فرزندان لاوی که نامش موسی است، کمک کند. (مسعودی، اثبات الوصیة، ۱۳۸۴ش، ص۷۴)

شاید بپسندید: سرنوشت سوسانو، آیا در تاریخ سوسانو توسط جومونگ کشته شد!؟| عکس

آرامگاه حضرت یوسف

احتمالا بپسندید: جدیدترین عکس همسر و فرزند هادی حجازی فر+بیوگرافی

حضرت یوسف فرزندانی به نام های منسی و افرائیم داشته است. (دایره المعارف بزرگ اسلامی ،ج ۸ ، ص ۱۲۹.) یوشع بن نون از فرزندان افرائیم بن یوسف بعد از حضرت موسی به نبوت رسید. بر اساس برخی روایات مدت سی سال بعداز حضرت موسی زنده بود. (سید هاشم رسولی محلاتی، تاریخ انبیا،ج ۲ ، ص ۱۸۱)

شاید بپسندید: عکس های جدید از تغییرات خیره کننده بازیگر نقش دونگی پس از 13 سال + روز به روز جوان تر و زیباتر

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: لباس دانش آموزان در کشورهای مختلف + بخش پایانی

احتمالاً بپسندید: عکس های زیبا از لباس فرم دانش آموزان در کشورهای مختلف + بخش اول

شاید بپسندید: معنای اسم شخصیت های سریال جومونگ که قطعاً نمی دانستید+تصاویر

احتمالا بپسندید: شادی مختاری در صدر جذابترین بازیگران زن ایرانی+عکس های جدید شادی مختاری

شاید بپسندید:  کمند امیر سلیمانی، شوهر پولدار و حقیقت جالبی که فاش شد!

احتمالا بپسندید: خاله رهی در سریال سرزمین مادری چقدر زیبا و جذاب شده+عکس های بزرگسالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =

دکمه بازگشت به بالا