;
تازه هادانش

۱۰ زیباترین و شجاع ترین گونه عقاب در جهان که شما را شگفت زده می کند + عکس

زیباترین عقاب ها در جهان: عقاب ها یکی از سرسخت ترین پرندگانی هستند که در کوه ها، جنگل ها و دشت ها زنده می مانند. برخی از گونه های عقاب به دلیل پرها، چشم ها و رنگ آنها بسیار خیره کننده و زیبا هستند. در اینجا تعدادی از چشم نوازترین گونه های عقاب زیبا که در سرتاسر جهان یافت می شوند را معرفی می کنیم و اگر از عاشقان پرندگان هستید، مشتاق خواهید بود که با این عقاب ها آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ خاص ترین و زیباترین پرنده دنیا که تا به حال ندیده اید + تصاویر

گونه های زیبای عقاب در جهان

۱.عقاب فیلیپین

عقاب فیلیپین می تواند تا 86 تا 102 سانتی متر رشد کند و حدود 4.7 تا 8 کیلوگرم وزن دارد. این گیاه در کوه‌ها و جنگل‌های استوایی فیلیپین یافت می‌شود و میانگین طول عمر آن بیش از 30 تا 40 سال است. فیلیپین به عنوان پرنده ملی فیلیپین شناخته می شود. این پرنده خیره کننده قهوه ای یا سفید است و دارای چشمان آبی، منقاری بزرگ و پرهایی در انتهای آن است. دارای پنجه های غالب، پاهای زرد و شکم سفید است.

زیباترین عقاب ها در جهان، با تاج پرهای بلندش به راحتی قابل تشخیص است. نه تنها این، بلکه حیوان گوشتخواری است که از میمون ها، سنجاب ها، خفاش ها و سایر پرندگان کوچک تغذیه می کند. به دلیل از دست دادن مداوم زیستگاه، توسط IUCN در معرض خطر نابودی قرار دارند. این عقاب از نظر طول یکی از بزرگترین عقاب های جهان است.

شاید بپسندید: کودکان چشم رنگی جذاب که چشمانشان همچون جواهر می‌درخشد!

زیباترین عقاب ها در جهان

احتمالاً بپسندید: حقایق جالب درباره خون و گروه های خونی!

۲.عقاب هارپی

طول عقاب هارپی تا 40 اینچ و وزن عقاب نر 4-6 کیلوگرم و وزن ماده 6-9 کیلوگرم است. این عقاب ها در جنگل های بارانی جنوب مکزیک، آمریکای جنوبی و برزیل شرقی- مرکزی با طول عمر 25 تا 35 سال یافت می شود. این پرنده ملی پاناما است. این عقاب معروف به طور کلی سیاه، خاکستری و سفید است که سرش با پرهای خاکستری پوشیده شده است.

پرنده ای متخاصم با منقاری بی باک و پاها و پنجه های نوک تیز برای آسیب رساندن به طعمه اش. همچنین می تواند با سرعت 50 مایل در ساعت بال بزند. این عقاب گوشتخواری است که از تنبل، میمون، اپوسوم و سایر پرندگان تغذیه می کند. این یکی از بزرگترین پرندگان شکاری در جهان است. این یکی از بزرگترین پرندگان شکاری در جهان است.

شاید بپسندید: گیاه جادوی سلامت:این گیاه شگفت‌انگیز هر آنچه را که برای سلامتی نیاز دارید،داراست!

زیباترین عقاب ها در جهان

۳.عقاب دم گوه ای

عقاب دم گوه ای استرالیایی می تواند 32 تا 42 اینچ طول و 2 تا 5.8 کیلوگرم وزن داشته باشد. این عقاب در جنگل‌ها، ساواناها، جنگل‌ها، کوه‌ها و مراتع استرالیا و گینه نو با طول عمر 11 تا 40 سال یافت می‌شود. عقاب دم گوه ای سیاه مایل به قهوه ای است و دارای پرهای سفید برنزی و منقاری سفید مایل به کرم است.

به دلیل دم گوه ای شکل و پاهای قوی که همه با پرهای سقفی پوشیده شده اند، بدون زحمت شناخته می شود. از آنجایی که گوشتخوار است به خرگوش ها، گربه ها، پرندگان، مارمولک ها، کانگوروها و کوالاها برخورد می کند. این پرنده توانایی بال زدن بی وقفه به مدت 90 دقیقه با سرعت 50 مایل در ساعت را دارد.

شاید بپسندید: افراد دارای این ویژگی ها هرگز نباید با هم ازدواج کنند!

زیباترین عقاب ها در جهان

۴. عقاب دریایی استلر

زیباترین عقاب ها در جهان، عقاب دریایی استلر حدود 85 تا 105 سانتی متر طول دارد و وزن آن 5 تا 9.5 کیلوگرم است و طول عمر آن بین 20 تا 25 سال است. این عقاب در سواحل دریایی و رودخانه های چین، روسیه و کره یافت می شود و برجسته ترین عقاب است. با بدنه تیره رنگش به راحتی قابل تشخیص است. همچنین دارای پیشانی سفید و منقار زرد آن دمی محکم قلاب دار و گوه ای شکل است. پرنده ای گوشتخوار است و روی خرچنگ ها، لاشه ها، مرغان دریایی، پستانداران کوچک و ماهی ها یا حیوانات کوچک در آب می ریزد. همچنین به عنوان یکی از پرندگان سیاه شگفت انگیز با منقار زرد ذکر شده است.

شاید بپسندید: فیلم سر کار گذاشتن ببر توسط میمون (خیلی باحاله)

زیباترین عقاب ها در جهان

۵.عقاب طلایی

عقاب طلایی یک پرنده آمریکای شمالی با طول 33 تا 38 اینچ و وزن 2.7 تا 6.8 کیلوگرم است. در علفزارها، کوه ها و پلکان های آمریکای شمالی و مکزیک یافت می شود و امید به زندگی آن حدود 30 سال است. قهوه ای تیره است و دارای پرهای طلایی-قهوه ای چشمگیر بر روی سر است.

همچنین بال های داخلی آن خاکستری و گرد و دم آن نیز خاکستری است. می تواند با سرعت 80 مایل در ساعت پرواز کند. عقاب طلایی پرنده ای گوشتخوار است که از خرگوش، مارموت، پرندگان، مردار، سنجاب، ماهی و بسیاری از حشرات بزرگ دیگر تغذیه می کند. این پرنده ملی مکزیک به پرنده شکاری معروف است و به اندازه کافی فریبکار است که یک مرد را بکشد.

احتمالاً بپسندید: نشانه های تخم مرغ سالم: تخم مرغ رو بشوریم یا نه ؟

زیباترین عقاب ها در جهان

شاید بپسندید: اگه زانو درد میشی، احتمالا این ویتامین رو کم داری!

۶.عقاب طاس آمریکایی

زیباترین عقاب ها در جهان، عقاب طاس آمریکایی که به عنوان پرنده ملی ایالات متحده شناخته می شود می تواند تا 2.5-3 فوت رشد کند و 3-6 کیلوگرم وزن بگیرد. این یکی از حیوانات برازنده و پرندگان شجاعی است که در کوه ها، رودخانه ها و سواحل ایالات متحده و کانادا یافت می شود و امید به زندگی آن حدود 20 سال است. بدن قهوه ای تیره با سر سفید و بال های قهوه ای مایل به سیاه به آن درخشندگی می بخشد.

به عقاب کچل معروف است زیرا وقتی از دور دیده می شود سر سفیدش کچل به نظر می رسد. پاها و منقار آن زرد است و شکوهی را به آن اضافه می کند. به طور معمول از خرگوش، ماهی و سنجاب تغذیه می کند. عقاب کچل یکی از پرندگان لاشخور در جهان است.

احتمالاً بپسندید: عوارض هنذفری: ۵ خطر استفاده طولانی مدت از هندزفری!

زیباترین عقاب ها در جهان

۷.عقاب رزمی

عقاب رزمی می تواند تا 78 تا 96 سانتی متر بلند شود و 2.2 تا 6.5 کیلوگرم وزن دارد. اغلب در ساوانای باز در جنوب صحرای آفریقا یافت می شود. طول عمر این پرنده درونگرا 14 تا 25 سال است. قهوه ای تیره با بال های سیاه، قهوه ای یا خاکستری و پرهای سفید با لکه های قهوه ای مایل به سیاه است. چشمان زرد، پاهای درشت و چنگال های سیاه دارد. این می تواند در یک sp پرواز کند. این یک عقاب خاص و گوشتخوار است و رژیم غذایی آن شامل میمون، بره، بز، بز کوهی و سایر پرندگان آبی است. این عقاب خیانتکار به دلیل از دست دادن مداوم زیستگاه و شکار غیرقانونی، در فهرست IUCN در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

احتمالاً بپسندید: 11 کشوری که نام خود را تغییر داده اند!

زیباترین عقاب ها در جهان

۸.عقاب هاست

عقاب هاست بزرگترین عقاب با وزن حدود 16 کیلوگرم است و می تواند 3 متر طول داشته باشد. در علفزارها و مناطق جنگلی جزیره جنوبی نیوزیلند یافت شد. طول بال آن 3 متر بود اما متأسفانه حدود 500-600 سال پیش ناپدید شد. این عقاب گوشتخوار بود و از موآ، اردک ها، غازها و پرندگان تغذیه می کرد. این هواپیما توانایی پرواز با سرعت 80 کیلومتر در ساعت را داشت و شکارچی راس نیوزیلند بود.

احتمالاً بپسندید: چرا تصویرمان در عکس و آینه با هم تفاوت دارد!؟

زیباترین عقاب ها در جهان

۹.عقاب دریایی دم سفید

زیباترین عقاب ها در جهان، عقاب دریایی دم سفید چهارمین عقاب بزرگ جهان با طول 66 تا 94 سانتی متر و وزن 3.1 تا 6.9 کیلوگرم است. در نزدیکی آب های آزاد و جنگل های اروپا و آسیا یافت می شود و طول عمر آن حدود 20-25 سال است. دارای بال های عظیم، سر بیرون زده و دم گوه ای شکل است که با پرهای سفید پوشیده شده است. بسیار سریع با سرعت 43.5 مایل در ساعت پرواز می کند. عقاب دریایی دم سفید گوشتخوار است و پستانداران کوچک، ماهی و مردار را تغذیه می کند. این یکی از زیباترین گونه های عقاب در جهان است.

زیباترین عقاب ها در جهان

۱۰.عقاب تاجدار

عقاب تاجدار می تواند به قد 31 تا 39 اینچ و وزنی در حدود 2.7 تا 4.7 کیلوگرم برسد. این پرنده شکاری است که در جنگل ها، کوه ها و مراتع آفریقای جنوبی و آفریقای مرکزی یافت می شود. عقاب تاجدار پرنده ای پذیرا، دیدنی و ترسناک است که قسمت بالایی آن قهوه ای، خاکستری یا سیاه و دم آن دارای سایه های سیاه و قهوه ای است.

این پرنده دارای پاهای عضلانی با چنگال در هر انگشت پشتی است و در شکار یک حیوان هفت برابر بزرگتر مهارت دارد. گوشتخوار است و بیشتر بر روی گوشت حیواناتی مانند مارمولک، مار، سنجاب، گربه و خرگوش با امید به زندگی 14 تا 15 سال می خورد. این یکی از زیباترین گونه های عقاب در جهان است.

اینها زیباترین گونه های عقاب در جهان هستند. لطفا این مطلب را با دوستان تان به اشتراک بگذارید و نظرات خود را برای مان بنویسید.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت گیاه مارچوبه در گلدان (از طریق بذر و گیاه)

زیباترین عقاب ها در جهان

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. با درود خدمت شما عزیزان اول ازتون تشکر می‌کنم بابت زحمت گردآوری این مطالب بعد هم گله دارم بابت این موضوع که حداقل یکی از زیباترین و قدرتمندترین عقاب های دنیا که توی کوهستان های زاگرس و شهر بنده (خرم آباد) زندگی می‌کند ولی شما هیچ نامی از این پرنده تو رده‌بندی خودتون نبردید…

  2. سلام
    شماره 6 یعنی عقاب طاس آمریکایی 3-6 کیلوگرم “فکر می کند”؟؟؟؟!!!!!!!!!!! من دیگه حرفی ندارم!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا