;
تفریح و سرگرمی

با پیدا کردن گوزن استتار شده تصویر اثبات کن چشمات مثل عقاب تیزه!

تست قدرت دید با شناسایی گوزن: در این منظره جنگلی، یک بچه گوزن پیدا می شود که از دید همگان پنهان شده است. اگر بسیار دقیق نگاه کنید، ممکن است آن را تشخیص دهید. رنگ ها با پس زمینه ترکیب می شود و این موجود زیبا را استتار می کند تا از حمله شکارچیان در امان باشد. این بچه آهو ناخواسته در مقابل جنگلی در منطقه Sauerland در آلمان توسط Ingo Gerlach گرفته شد. وی به دنبال عکاسی از دو گوزن نری بود که در فاصله دورتر از این منطقه حضور داشتند. اما ناخواسته متوجه حیوان کوچک دیگری شد.

در تست قدرت دید با شناسایی گوزن مجله خبری چشمک، شما باید بتوانید در کمتر از 10 ثانیه این موجود زیبا و دوست داشتنی را تشخیص دهید. شناسایی این حیوان برای افراد تیزبین ممکن است. چگونه در این پازل بصری چالش برانگیز عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

دکتر آرفناکیس از موسسه فناوری ایلینویز توضیح می‌دهد: «ناهمسانگردی انتشار بالاتر در بیماران مسن که فعالیت‌های شناختی مکرر دارند، نشان می‌دهد که این افراد دارای ویژگی‌های مغزی شبیه به افراد جوان‌تر هستند». بنابراین فعال نگه داشتن مغز خود با پازل هایی مانند این ممکن است به جوان نگه داشتن مغز شما بدون توجه به سن شما کمک کند.

شاید بپسندید: حکایت سلمان تنبل و دختر پادشاه یمن | آیا زن خانه را می سازد!؟

تست قدرت دید با شناسایی گوزن

شما در این تصویر با شاخه های افتاده و تنه های بریده درختان روبرو هستید. همه چیز منظره ای را به تصویر می کشد که انسان قطعه ای از جنگل را تخریب کرده است. عکاس این اثر به صورت اتفاقی متوجه گوزنی در میان تنه های بریده درختان شد و بلافاصله چند عکسی از این حیوان برداشت.

اینگو در توضیح این عکس گفته است: گوزن نر جوان واقعاً به خوبی خود را با محیط اطرافش ترکیب کرده است. به همین دلیل است که تشخیص او بسیار سخت است. وقتی متوجه شدم گوزن جوان درست در مقابل من قرار گرفته بود، باورم نمی شد. اینگو معتقد است که گوزن جوان ممکن است از گوزن مسن‌تر خود را پنهان کرده باشد. چرا ممکن است بخاطر موضوع قلمرو و یافتن جفت با او درگیر شود. اینگو این تصویر را در تویتر به اشتراک گذاشت و از دوستان خود خواست که این حیوان را پیدا کنند. اما در نهایت تنها 5 درصد مخاطبان او قادر به شناسایی این گوزن شدند.

شما نیز به دقت به این تصویر نگاه کنید. آیا شما می توانید در کمتر از 10 ثانیه این گوزن استتار شده را در تست قدرت دید با شناسایی گوزن پیدا کنید!؟

شاید بپسندید: چشمات مثل شاهین باشه میتونی 3 تفاوت تصویر ماهیگیر جوان را پیدا کنی!

تست قدرت دید با شناسایی گوزن

شاید بپسندید: تست هوش: کدومیکی به همسرش خیانت کرده!؟

.

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت مرد شیاد و مردم بی سواد و معلم بیچاره!

پاسخ تست قدرت دید با شناسایی گوزن

اگر تاکنون نتوانسته اید گوزن را در این تصویر پیدا کنید، نگران نباشید. شما می توانید با یک نگاه دقیق تر آن را پیدا کنید.

احتمالاً بپسندید: اصطلاح یا ضرب المثل رفته آب خنک بخوره از کجا آمده!؟

.

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: تست شخصیت: این تصویر جنبه پنهان شخصیت شما را افشا می کند!

اگر هم خسته شده اید می توانید به تصویر پایین مراجعه کنید.

شاید بپسندید:حکایت پسر عیاش بازرگان: پدری که به پسرش خودکشی کردن آموزش داد!

پاسخ تست قدرت دید با شناسایی گوزن

حتما خواهید گفت این حیوان چقدر خوب خود را با محیط اطرافش استتار کرده است. مارسل دانسی، استاد نشانه‌شناسی و انسان‌شناسی در کالج ویکتوریا، دانشگاه تورنتو، و نویسنده کتاب The Total Brain Workout می‌گوید: «به یک معنا، مجموعه گسترده‌ای از پازل‌ها همه مهارت‌های شناختی، از تفکر فضایی گرفته تا زبان و استدلال را در بر می‌گیرد.

شاید بپسندید:راست مغز هستید یا چپ مغز | در تصویر زن جوان دیدید یا پیرزن!؟

اگر هم خسته شده اید می توانید به تصویر پایین مراجعه کنید.

امیدوارم از تست قدرت دید با شناسایی گوزن استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

بیشتر بخوانید: حکایت آموزنده بز را بکش تا تغییر کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: اگر گرگی که در کمین بزهاست را شناسایی کنی، چشات مثل شاهین تیزه!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالا بپسندید:تست هوش: اگر 63=17، 27=13 و 38=23 باشد 11=؟ چه عددی است!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: با دلیل بگو که کدومیکی یکی از این 3 نفر انسان نیست!؟

 

 

شاید برایتان جالب باشد

هویج کجاست | به خرگوش ها کمک کنید تا هویج را پیدا کنند!

داستان کوتاه کلوچه های خانم | داستان زنی که همیشه زود قضاوت می کرد!

اگه خدای ریاضیاتی معادله 2/12(5-2)=؟ را در 10 ثانیه حل کنید!

با جابجایی 2 چوب کبریت و درست کردن معادله اثبات کن نابغه ای!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا