;
تفریح و سرگرمی

تنها افراد با ضریب هوشی بالا، مربع های تصویر را شناسایی می کنند!

تست ضریب هوشی با شناسایی مربع: خود و ضریب هوشی ات را آزمایش کرده و تمام مربع های این تصویر را پیدا کنید. آیا توانایی خاصی دارید؟ این تست تصویری را انجام دهید تا متوجه شوید. پازل ها نیاز به تفکر زیاد و همچنین مشاهده دقیق دارند. معمای زیر گواه این موضوع است. این تست هوش علاوه بر سرگرمی و کاهش موقت استرس، مهارت های ذهنی شما را تقویت می کند. چشم و مغز شما را همزمان تیز می کند. پس در تست ضریب هوشی با شناسایی مربع مجله خبری چشمک شرکت کنید تا در حین تفریح ​​ذهن خود را تحریک کنید!

هدف از این چالش شمارش مربع های پنهان شده در این تصویر است. برای رسیدن به این هدف، فقط باید توجه و تمرکز خود را حفظ کنید. وقتی احساس آمادگی کردید، یک نفس عمیق بکشید و آن را دنبال کنید. با زمان‌بندی عملکرد خود، مقداری سرگرمی اضافه کنید. هیچ فشاری وجود ندارد، پس فقط ببینید تا کجا می توانید پیش بروید. با مربع های واضح شروع کنید. ابتدا بزرگترین و ساده ترین مربع ها را در تصویر پیدا کنید.

شاید بپسندید: آدم عملگرا هستی یا محافظه کار و متفکر | این تست را انجام دهید تا متوجه شوید!

تست ضریب هوشی با شناسایی مربع

این پازل یکی از پیچیده ترین در نوع خود است، بنابراین پیروزی شما بسیار شایسته است. اگر ضریب هوشی شما بالاتر از حد متوسط باشد به راحتی می توانید تمام مربع ها را شناسایی کنید. اگر یک یا دو مربع را از دست دادید، ناامید نشوید. برعکس، با چالش های جدید حتی بیشتر تمرین کنید. این بازی ها فرصت ارزیابی و سنجش مهارت های شناختی مختلف مانند حافظه، حل مسئله، منطق، خلاقیت و همچنین درک کلامی و ریاضی را فراهم می کند. علاوه بر این، آنها تفکر انتقادی و حل مسئله را تشویق می کنند.

این تست ها باعث تحریک ذهن و تقویت مهارت های شناختی می شود. آنها سلامت روان را در دراز مدت بهبود می بخشند. در واقع، چالش های خاصی به طور خاص برای بازیابی مهارت های شناختی خاص طراحی شده اند. بنابراین برای سلامت مغز، به ویژه در افراد مسن، موثر هستند. علاوه بر این، این چالش‌ها تمرین‌های بسیار خوبی برای آشنایی با آزمون‌های ضریب هوش رسمی هستند. با تست ضریب هوشی با شناسایی مربع و مجله خبری چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید: قصه عامیانه ارمنی: داستان بازرگان طماع و هیزم شکن فقیر!

تست ضریب هوشی با شناسایی مربع

احتمالاً بپسندید: فقط باهوشا نامزد این خانم خوشکله رو بین این 3 نفر تشخیص میدن!

.

.

.

.

شاید بپسندید: با پیدا کردن تفاوت های تصویر دو پرنده، اثبات کن که توانائی های شناختی بالایی داری!

 

.

.

.

شاید بپسندید: چشات تیز و عقابی باشه تو یه نگاه همه بزهای کوهی تصویر رو شناسایی می کنی!

پاسخ تست ضریب هوشی با شناسایی مربع

می‌توانید این تصویر را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا شمارش آسان‌تر شود. از آن به بعد، مربع ها را در هر بخش پیدا کنید و آنها را جمع کنید. گاهی اوقات نگاه کردن به تصویر از زوایای مختلف یا برگرداندن آن کمک می کند. برای جلوگیری از دوبار شمردن مربع ها، آنها را همانطور که می شمارید علامت گذاری کنید. در نهایت، عجله نکنید. برای بررسی دقیق تصویر وقت بگذارید.

شاید بپسندید: سرعت پردازش ذهنت را با ارائه پاسخ معادله 180÷3×2-6=؟ در 5 ثانیه امتحان کن!

.

.

.

.

شاید بپسندید:یکی از این افراد بخاطر بیماری به زودی می میره، فقط باهوشا متوجه میشن!؟

این لحظه ای است که منتظرش بودید. آیا تمام مربع ها را پیدا کردید؟ اگر تعداد شما روی 14 متوقف شد، به شما تبریک می‌گوییم، این پاسخ صحیح است!

شاید بپسندید: معمای ریاضی چالشی که بیش از ۵۰ میلیون بار منتشر و ذهن هزاران نفر را درگیر کرد (+عکس)

پاسخ تست ضریب هوشی با شناسایی مربع

امیدوارم از تست ضریب هوشی با شناسایی مربع استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالا بپسندید: تست قدرت بینایی: گوجه فرنگی را در مزرعه پیدا کن!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: اگه مثل هرکول پوآرو زرنگ باشی بابای نوزاد رو شناسایی می کنی!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: اگر چشات تیز مثل شاهین باشه، اشکال تصویر زوج خوش‌تیپ رو پیدا می کنی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:تفاوت های دو تصویر سگ بامزه را پیدا کنید!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: شرلوک هولمز باشی در یک نگاه مادر کودک را شناسایی می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: 3 تفاوت تصویر دخترک باغبان را پیدا کنی، دقیق و تیزی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:حکایت ضرب المثل تا بوق سگ کار می کنم!

شاید برایتان جالب باشد

کدومیکی از این خانم خوشکلای شبیه هم، همسر واقعی مرد تصویره!؟

اگه تو 10 ثانیه تفاوت های دو کدوی هالووین را پیدا کنی، دقت ات عالیه!

قدرت دید و تمرکزت قوی باشه در 10 ثانیه همه خرس ها را شناسایی می کنی!

تست شخصیت: در مواجه با شرایط سخت، چیکار می کنی!؟

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. درودیرشما
  در مورد مربعها
  لطفا بفرمایید شماره های 3 ، 11 ، 13 و 14 را چطور به شمارش مربعها اضافه کردید؟

  1. مربعی که 3 و 4 را احاطه کرده
   مربعی که 1 و 2 را احاطه کرده
   مربعی که 9 و 8 را احاطه کرده
   مربعی که 7 و 6 و 5 را احاطه کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا