;
تفریح و سرگرمی

اگر جغد را در تصویر پیدا نکردی حتما به چشم پزشک مراجعه کن!

آزمون قدرت دید با شناسایی جغد: انجام فعالیت های مغزی می تواند به بهبود عملکردهای شناختی همچون جزئی نگری، دقت، توجه و حضور ذهن کمک کند. محققان معتقدند که یکی از دلایل رشد بیماری هایی همچون ضعف حافظه، آلزایمر و … می تواند کمبود فعالیت مغزی باشد. انجام این تست ها نیاز به دقت و تمرکز کردن دارد و همین مسئله مغز شما را وادار به فعالیت می کند. در تصویر آزمون قدرت دید با شناسایی جغد باید در طبیعت و فضایی که مورد علاقه برای زندگی جغد است او را شناسایی کنید. برای این کار تنها 7 ثانیه فرصت دارید.

بازی های فکری و پرداختن به تصاویری که چالش برانگیزند برای هر کسی جالب است. شاید برخی تنها براساس چنبه سرگرمی به این تصاویر نگاه کنند، اما قطعاً این تست ها و پازل ها خواهند توانست دقت و تمرکز شما را به چالش بکشد. در آزمون قدرت دید با شناسایی جغد نیز شما می توانید قدرت بینایی و دقت خود را محک بزنید. با مجله خبری چشمک و آزمون قدرت دید با شناسایی جغد همراه باشید.

شاید برایتان جالب باشد:قابل توجه ریاضیدانا: از چهار عمل اصلی ریاضی استفاده کنید تا به جواب 24 برسید!

آزمون قدرت دید با شناسایی جغد

انجام منظم این تمرین به ما کمک می کند تا فعالیت های مغزی خود را افزایش دهیم. افزایش عملکرد مغزی، می تواند در افزایش توانائیهای شناختی ما همچون دقت، تمرکز و بینایی تأثیر مستقیم دارند. این آزمون ها به ما کمک می کنند که جزئیات را بیشتر مورد توجه قرار دهیم. توجه به جزئیات بسیار مهم است. شما باید چشمان خود را برای یافتن تفاوت های کوچک در رنگ ها یا اشکال آموزش دهید که به شما در تکمیل تصویر کمک می کند. به این ترتیب در بلند مدت، شما جزئی بین، متمرکزتر و دقیق تر خواهید شد.

در این تست چندین تصویر برای شما به اشتراک گذاشته شده است. در هر کدام از این تصاویر، یک جغد توانسته است به خوبی خود را با محیط اطرافش ترکیب کند. شما باید بتوانید این جغدها را در کمتر از 10 ثانیه شناسایی کنید. در صورتی که بتوانید در زودترین زمان ممکن این جغدها را شناسایی کنید از قدرت تمرکز، دقت و همچنین بینایی خوبی برخوردار هستید. شاید برخی نتوانند به آسانی این جغدها را شناسایی کنند، اما با انجام مرتب بازی های فکری خواهید توانست روز به روز بر جزئی نگری و قدرت دقت وتمرکز بیفزائید. اگر آماده هستید با یکدیگر تصاویر را مرور کنیم.

در یک مزرعه با سنگریزه های کوچک دور چینی شده است. پرنده ای توانسته است خود را به خوبی با محیط هماهنگ کند. آیا می توانید شما این جغد را در تصویر شناسایی کنید؟

بیشتر بخوانید: حکایت شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش دوم

آزمون قدرت دید با شناسایی جغد 

بیشتر بخوانید: آدم واقعی را بین مانکن ها شناسایی کن!

.

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: اگر آهوهای کوهی را در تصویر شناسایی کنید قدرت دیدت مثل شاهینه!

پاسخ آزمون قدرت دید با شناسایی جغد

آیا توانستید در زمان کمتر از 7 ثانیه این جغد را در تصویر شناسایی کنند. امیدوارم شما توانسته باشید تاکنون این جغد  را شناسایی کرده باشید، در غیر این صورت به تصویر پایین مراجعه کنید.

شاید بپسندید:حکایت جالب شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش پایانی

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: افسانه یا حکایت خارکن و دو دخترش | خارکنی که دو تا دخترشو از خانه بیرون کرد!

بیشتر دقت کنید. جغد دقیقا در این تصویر علامتگذاری شده است.

آزمون قدرت دید با شناسایی جغد 

شاید بپسندید: حکایت راز ازدواج پادشاه و دختر چوپان | داستان پادشاهی که عاشق دختر چوپان می شود!

.

.

.

.

.

.

.

.

احتمالا بپسندید: تفاوت های دو تصویر باغ وحش و بازدید کنندگانش را پیدا کن!

اکنون بهتر است با تصویر دوم نیز مواجه شده و بیشتر خود را ارزیابی کنید. تنه یک درخت خشکیده دیده می شود. اما شما می توانید یک جغد شاخدار همرنگ شاخه های درخت را در این تصویر شناسایی کنید. جغد کجای این تصویر پنهان شده است؟

آزمون قدرت دید با شناسایی جغد 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

جغد در این تصویر مشخص شده است.

شاید بپسندید:ویژگی جالب‌ات از نگاه بقیه چی هست | برای پاسخ بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

پاسخ آزمون قدرت دید با شناسایی جغد 

امیدوارم از آزمون قدرت دید با شناسایی جغد استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: حاصل عبارت ریاضی رو در 10 ثانیه پیدا کن و اثبات کن نابغه ریاضی هستی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:حکایت اختلاف انگوری | داستان چهار گدا که کتاب لغت نوشتند!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: حکایت طنز کار از محکم کاری عیب نمی کند | داستان مردی که پاهای همسرش را می بست تا بیرون نرود!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چشمات مثل عقاب باشه 3 تفاوت تصویر پسر دانشمند را پیدا می کنی!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

دقت ات خوب باشه تو یه نگاه اشکال تصویر اتاق مطالعه را پیدا می کنی!

با دلیل بگو که کی آب زیرکاهه و خودش رو به بیماری زده!؟

حکایت عاشقانه شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش اول

تست شخصیت: این تصویر جنبه پنهان شخصیت شما را افشا می کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا