;
تفریح و سرگرمی

حروف متفاوت را در میان Yها پیدا کنید | خیلی ها موفق نشدند!

آزمون قدرت دید با حروف متفاوت: بر اساس مطالعات عصب‌شناسی، انجام بازی‌های واژه‌ای مانند این از نظر علمی برای مغز مفید است. در اینجا، ما یک پازل بصری داریم که به معنای واقعی کلمه مغز شما را به فعالیت وادار می کند. بنابراین بعد از یک روز کاری خود در حالی که مشغول استراحت هستید و ببینید آیا می توانید آن را حل کنید. این آزمون مغز شما را ورزش داده و توانائیهای شناختی شما را افزایش می دهد. در آزمون قدرت دید با حروف متفاوت شما در کمتر از 10 ثانیه حروف متفاوت را در میان حروف Y پیدا کنید. با مجله خبری چشمک و آزمون قدرت دید با حروف متفاوت همراه باشید.

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

بازی های تمرینی مغز نیز برای آزمایش چابکی ذهنی شما طراحی شده اند. این به مهارت های حل مسئله، توانایی شما در تفکر انتقادی و حل موثر مشکلات مربوط می شود. بهبود چابکی ذهنی چیزی است که همه ما می توانیم از آن بهره مند شویم. با مجله خبری چشمک و آزمون قدرت دید با حروف متفاوت همراه شوید.

شاید بپسندید: اگر مداد مخفی را بین هویج ها پیدا کنی قدرت دیدت مثل شاهینه!

آزمون قدرت دید با حروف متفاوت

تصویر زیر دریایی از حروف را در آرایه ای از رنگ های مختلف نشان می دهد، و همه حروف یکسان به نظر می رسند. حرف Y که ردیف به ردیف تکرار می شود. اما آیا واقعا همه آنها یکسان هستند؟ در میان حروف Y، چند حرف متفاوت پنهان شده دیده می شود. آیا می توانید آنها را پیدا کنید؟

10 ثانیه وقت بگذارید و تمام حروف را پیدا کنید. اگر فقط یک یا دو مورد را پیدا کردید، مطمئنید که همه آنها را پیدا کرده اید؟ وقتی فکر می‌کنید همه آنها را پیدا کرده‌اید. در اینجا یک نکته مفید وجود دارد: در حالی که می‌توانید حروف را ردیف به ردیف پیمایش کنید، می‌توانید به‌صورت مورب به دنبال نوارهای رنگی پیمایش کنید، که ممکن است به شما کمک کند. اگر آماده هستید به تصویر آزمون قدرت دید با حروف متفاوت مجله خبری چشمک نگاه کنید!

شاید بپسندید:راست مغز هستید یا چپ مغز | در تصویر زن جوان دیدید یا پیرزن!؟

آزمون قدرت دید با حروف متفاوت

شاید بپسندید:اگه فکر می کنی چشمات تیزه دو موش مخفی را در تصویر شیر پیدا کن!

.

.

.

.

شاید بپسندید: کدام بابانوئل یک زن است!؟

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:تست هوش: شیرینی پز قاتل را شناسایی کن!

پاسخ آزمون قدرت دید با حروف متفاوت

چگونه در این آزمون قدرت دید با حروف متفاوت عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

دکتر آرفناکیس از موسسه فناوری ایلینویز توضیح می‌دهد: «ناهمسانگردی انتشار بالاتر در بیماران مسن که فعالیت‌های شناختی مکرر دارند، نشان می‌دهد که این افراد دارای ویژگی‌های مغزی شبیه به افراد جوان‌تر هستند». بنابراین فعال نگه داشتن مغز خود با پازل هایی مانند این ممکن است به جوان نگه داشتن مغز شما بدون توجه به سن شما کمک کند. قبل از آنکه به پاسخ بپردازیم. اینجا یک راهنمایی دیگر هم برای شما داریم. در این تصویر بیش از یک حرف متفاوت وجود دارد. در کل سه حرف در این تصویر وجود دارد: این حروف عبارتند از  X، V  و T .

شاید بپسندید:انتخاب نوع فنجون چای نشون میده که آدم پوست کلفتی یا خجالتی!؟

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:یکی از تصاویر ماه را انتخاب کنید | انتخاب‌تان چیزهای زیادی را در موردتان افشا می‌کند!

اگر تاکنون نتوانستید این حروف را پیدا کنید به تصویر ذیل مراجعه کنید.

شاید برایتان جالب باشد: حکایت شنیدنی هم پیاز را خورد هم چوب را هم پول داد!

جواب آزمون قدرت دید با حروف متفاوت

امیدوارم از آزمون قدرت دید با حروف متفاوت استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالا بپسندید: داستان بهلول و فروختن خانه در بهشت!

 

 

 

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: آش نخورده و دهان و سخته | داستان شاگرد بازاری که از خجالت خودش را به دندان درد زد!

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:تست هوش: گربه مال کی هست!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:چشات تیز باشه 10 تفاوت دو تصویر دخترک گلفروش را پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید:تست روان شناسی: یکی از حیوانات را انتخاب کن تا بهتر با نگرانی هایت آشنا بشی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: اشتباه منظره زیبا را در یک نگاه تشخیص بدی در باهوشی دست کمی از هرکول پوآرو نداری!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

 انتخاب یکی از این درخت ها می تواند، بخشی از شخصیت شما را افشا کند!

اگه تفاوت دو تصویر مادر و کودک را پیدا کردی، حتماً بخاطر دقت بالات اسپند دود کن!

اگر یوزپلنگ در کمین غزال ها را پیدا کنی چشمات مثل شاهین تیزه!

تست قدرت دید: چهره مخفی تصویر را پیدا کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا