;
تفریح و سرگرمی

تنها یه ذهن آروم میتونه تو 10 ثانیه تعداد فیل های تصویر را شناسایی کنه!؟

آزمون شناخت تعداد فیل ها: آنچه در این آزمون از شما خواسته می شود بسیار ساده است: شما چند فیل را می توانید ببینید؟ فقط کسانی که تیزبینی عقاب داشته باشند، قادرند در کمتر از 10 ثانیه این چالش تصویری را پشت سر گذاشته و اثبات کنند که در حل چالش های تصویری بهترین هستند و می توانند به اسانی این چالش ها را پشت سر بگذارند. عملکرد مناسب در این چالش ها می تواند اثبات کند که افراد تا چه اندازه دارای توانائی ها و مهارت های شناختی هستند.

پس با توجه به انچه در سطور بالا به آن اشاره شد، اگرمی خواهید بدانید که تا چه اندازه دارای قدرت دیدعالی و تمرکزی عالی هستتید، تباید آزمون شناخت تعداد فیل ها را از دست بدهید. زمان محدود این آزمایش به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه اندازه حواستان جمع است و کوچکترین جزئیات را متوجه می شوید. با آزمون شناخت تعداد فیل ها و مجله خبری چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید: همه کوالاها دوقلو دارند به غیر از یکی، آیا می تونی اون رو در کمتر از 10 ثانیه شناسایی کنی!؟

آزمون شناخت تعداد فیل ها

یکی از «اعتیادآور»ترین فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی، چالش‌های تصویری است. اما ایا واقعا این چالش ها فقط برای سرگرمی است؟به نظر می رسد که این گونه هم نیست. این آزمون ها می تواند به خوبی ذهن و مغز شما را مورد آزمایش قرار دهد. در صورت تمرین منظم این آزمون ها، قوای شناختی شما بواسطه تمرین مغز افزایش پیدا می کند.به همین دلیل مجله خبری چشمک بواسطه انتشار آزمون شناخت تعداد فیل ها و آزمون های مشابه زمینه را برای تمرین مغز شما فراهم می کند.

همانطور که اشاره شد این آزمون از شما می پرسد که در آزمون شناسایی تعداد فیل ها، به صورت کلی چند فیل وجود دارد؟ این نقاشی یک راز واقعی است! اگر می‌خواهید در صدر اسرار باشید، این چالش تصویری تماماً متعلق به شماست: شما باید تمام فیل‌ها را در این تصویر پیدا کنید و باید آن را در زمان مشخص شده انجام دهید. فقط 10 ثانیه فرصت خواهید داشت. زمان شما از هم اکنون شروع شد!

شاید بپسندید: کارمندی که جمله را بر روی درب اتاق مدیر نوشته است را شناسایی کنید!

آزمون شناخت تعداد فیل ها

شاید بپسندید: چیستان: یک پرنده است که اگر نامش را به دو نیم تقسیم کنیم، نام دو شهر می شود!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید:وقتی غمگینی با توجه به شخصیت ات بهترین کار چیه!؟ اگه نمی دونی فقط بگو اول تو تصویر چی دیدی!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید: دقت‌ات بالا و تیزبینی‌ات مثل عقاب باشه، تفاوتهای تصویر دخترک تو ساحل را پیدا می کنی!

پاسخ آزمون شناخت تعداد فیل ها

زمان شما به پایان رسیده است. در این عکس چند فیل وجود دارد؟ اگر در زمان مشخص شده تصویر را پیدا کردید به شما تبریک می گوئیم در غیر این صورت می توانید از فرصت دوم خود استفاده کنید.

احتمالاً بپسندید: قاتل تصویر را پیدا کنی دست شرلوک هولمز رو در باهوشی از پشت بستی!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن پلنگ کوهستان ثابت کن که چشات مثل شاهین تیزه!

 

 

 

 

.

شاید بپسندید: اگر در یک نگاه ناهماهنگی و نکته موجود در تصویر حیوانات را پیدا کنی، واقعا نابغه ای!

پاسخ آزمون شناخت تعداد فیل ها: چطور گذشت؟ آیا موفق به حل آن شدید؟ اگر این معما آنقدر که فکر می کردید سخت بود، حق با شما بود. شمردن از چپ به راست چطور؟ اجازه بدهید تا ببینیم که چطور پیش خواهد رفت. در هر سمت 6 فیل وجود دارد، بنابراین در مجموع 12 فیل در هر دو سمت وجود دارد. حالا اگر تنها علفخوار ایستاده را نیز در نظر بگیریم: در عکس 13 فیل داریم!

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل بز خری کردن!

پاسخ آزمون شناخت تعداد فیل ها

شاید بپسندید:چیستان: سه تا رفیق (یک کور، یک لال و یک کر) با هم میرن جزیره ای که هیچ کسی توش نیست. کر به قتل میرسه، لال چطور به رفیق کورش بفهمونه که کر مرده!؟

امیدوارم از آزمون شناسایی کوالای تک استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدام خانه بیشترین کتاب ها را دارد!؟

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید:  فقط یه نابغه میتونه 3 تفاوت تصویر عکاس و گوزن رو تو 10 ثانیه پیدا کنه!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: اگه پرنده های استتار شده میون برف رو تو تصویر تشخیص بدی، چشات مثل شاهینه!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: چشات مثل شاهینه، پس 3 تفاوت تصویر دو عاشق را پیدا کن!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:کدوم یکی از این افراد اولویت دارند که درمان شوند!؟ | پاسخ تان نکات جالبی را درباره تان روشن می کند!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: حکایت مرد نابینای نکته سنج که قماربازان شهر را ضربه فنی کرد!

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چیستان: من یک حیوان آبزی هستم؛ قسمت دوم اسم من نام یک ساز است، من چه هستم!؟

شاید برایتان جالب باشد

چیستان: دو شهر داریم که اگر دو حرف آخر آن را حذف کنیم، هم نام دو حیوان می شود!؟

دیگران شما را با چه صفاتی شناسایی می کنند!؟ یکی از گل ها را انتخاب کنید تا متوجه شوید!

آیا می توانید تفاوت ها را در کمتر از 14 ثانیه تشخیص دهید؟ | خود را با تصویر بستر دریا به چالش بکشید!

اگه تو 10 ثانیه 3 تا تفاوت تصویر سنجاب را پیدا کردی برا خودت اسپند دود کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا