;
تفریح و سرگرمی

فقط 15 درصد افراد میتونن تو 10 ثانیه عددمناسب رو به چای علامت سوال پیدا کنند!

آزمون ریاضی خاص برای نوابغ: یکی دیگر از آزمون های ریاضی که تنها افراد باهوش و کسانی که ریاضیات برای آنها همیشه منشا بازی و سرگرمی است را با شما همرسانی کرده ایم. شما در آزمون ریاضی خاص برای نوابغ باید بتوانید در کمتر از 10 ثانیه عدد مناسب را با توجه به توالی اعداد پیدا کرده و عدد مناسب را به جای علامت سوال بگذارید؟ با مجله خبری چشمک و آزمون ریاضی خاص برای نوابغ همراه باشید.

فکر می کنید برای پیشی گرفتن از دیگران به خصوص در انجام بازی های فکری آماده هستید؟ شما با پیدا کردن عدد گم شده در این بازی فکری می توانید این منوضوع  را ثابت کنید! پس ذهن و مغز خود را تمرین بدهید و میزان هوش ریاضی خود را امتحان کنید و ببینید که آیا می توانید این پازل یا آزمون ریاضی خاص برای نوابغ را انجام دهید و در زمان مشخص شده عدد مناسب را پیدا کنید.

شاید بپسندید: تمرکزت خوب باشه، تو 7 ثانیه 3 اختلاف دو تصویر راستی و چپی از عروس و دوماد را پیدا میکنی!

آزمون ریاضی خاص برای نوابغ

آیا برای یک چالش اذیت کننده مغز آماده هستید؟ پازل امروز یک مسئله منطقی کلاسیک است: عدد گمشده را در این دنباله منطقی پیدا کنید. بیان مشکل در تصویر زیر خلاصه شده است، و این شما هستید که باید بفهمید چه چیزی در ادامه خواهد آمد! تست های منطق و تفکر مانند این می تواند به تقویت مهارت های تحلیلی شما و بهبود توانایی حل مسئله شما کمک کند.

با کمی تفکر دقیق، ممکن است بتوانید کد را شکسته و پاسخ را پیدا کنید. این چالش سطح متوسطی دارد. دنباله ارائه شده 9، 15، 27، 51 است و وظیفه این است که بفهمیم کدام عدد بعدی است. برای حل این مشکل، باید الگو را در دنباله شناسایی کنید.

باید بدانید که آموزش ذهن منطقی می تواند به شما در درک بهتر توالی های منطقی کمک کند، که این مهارت مهمی است که در زندگی باید داشته باشید. لازم است مغز خود را آموزش دهید زیرا به شما کمک می کند سریعتر تصمیم بگیرید، مشکلات را بهتر حل کنید و توانایی های استدلال خود را افزایش دهید.

شاید بپسندید: زن باردار به همراه برادر و شوهرش به بیمارستان مراجعه کرده، حالا کدومیکی شوهرشه و کدوم برادرش!؟

آزمون ریاضی خاص برای نوابغ

شاید بپسندید: چیستان: چه چیزی آنقدر شکننده است که گفتن نامش هم آن را می شکند؟

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: یه دونه از این برگ های فانتزی رو انتخاب کن و بعد تفسیرش رو بخون! نکات جالبی را برات رو می کنه!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!

پاسخ آزمون ریاضی خاص برای نوابغ

شما می توانید ذهن منطقی خود را با انجام بازی های مبتنی بر منطق مانند سودوکو یا حل پازل آموزش دهید. انجام فعالیت هایی مانند این می تواند به تقویت مهارت های شناختی شما کمک کند و شما را قادر می سازد عدد گم شده را در یک دنباله منطقی پیدا کنید. آیا راه حل را پیدا کرده اید؟

احتمالاً بپسندید: سه تا هندونه رو طوری انتخاب کن که جمع شون 30 بشه!؟

.

.

.

شاید بپسندید:با انتخاب یکی از سنگ ها، خود واقعی‌ات را کشف کن! آیا برای کشف شخصیت درونی‌ات آماده ای؟

 

 

 

 

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب‌المثل یک خشت هم بزار در دیگ !

پاسخ آزمون ریاضی خاص برای نوابغ: بازی های فکری یک راه عالی برای تمرین عضلات ذهنی و به چالش کشیدن خودمان است. آنها به بهبود مهارت های حل مسئله، توسعه تفکر خلاق و هوشیاری ذهنی ما کمک می کنند. الگوی حل آزمون ریاضی خاص برای نوابغ (x2)-3 است و در صورت اعمال، 15، 27، 39 و به همین ترتیب، به جای علامت سوال ما به عدد 99 خواهیم رسید.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن کله سگی که با بقیه متفاوته تیزی ات رو امتحان کن!

آزمون ریاضی خاص نوابغ

برایتان جالب خواهد بود: اگه با جابجایی 1 چوب کبریت بتونی معادله 8+5-6=4 رو درست کنی، یه نابغه تمام عیاری!

امیدوارم از آزمون ریاضی خاص برای نوابغ استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: چیستان:آن چيست كه بسيارش كم است و آن چيست كه كمش بسيار است؟

 

 

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: تنها یه چشم تیزبین میتونه پلنگ برفی مخفی شده در این منظره کوهستانی را تشخیص بده!!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

کدوم راننده باعث و بانی تصادف رانندگی بوده!؟ | مرد جوون یا زن جوون!؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

جالب خواهد بود: سعی کنید برای اثبات دقت و تمرکزتون تو 10 ثانیه اختلافات تصویر اژدها رو پیداشون کنی!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

جالب خواهد بود: کدومیکی از این خانم خوشکلا به نسبت دیگری پولدارتره!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدام حیوان را اگر برعکس کنید قرمز می شود!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: کدوم یکی از این خانم خوشکلا نامزد بیمار روی تخت هست!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

برایتان جالب خواهد بود: اگه فکر می کنی خدای ریاضیاتی با جابجایی 1 چوب کبریت، یه معادله صحیح درست کن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید:  چیستان: آن چیست که متعلق به شماست، اما افراد دیگر هم از آن استفاده می كنند!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید برایتان جالب باشد

داستان ضرب المثل کار امروز را به فردا مینداز!

میخای بفهمی بینایی‌ات مشکلی نداره باید تو یه نگاه گل متفاوت رو شناسایی کنی!

اگه هوش کارآگاهی داری، سریع بگو که کدوم یکی از این دو تا زن میتونه قاتل باشه!؟

آیا به محیط اطراف دقت کافی داری؟ | کافیه بگی با نگاه اول به تصویر، چی دیدی تا به جوابت برسی!؟

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. ادمین گرامی من به عدد ۹۹ رسیدم اما از راه دیگه
  ۱۵=۹+۶
  ۲۷=۱۵+۱۲
  ۵۱=۲۷+۲۴
  ۹۹=۵۱+۴۸
  یعنی عدد که در رابطه اول جمع شده با عدد معلوم را در هر مرحله دو برابر میکنیم و چنانچه مرحله بعدی وجود داشت ۱۹۵=۹۶+۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =

دکمه بازگشت به بالا