;
تفریح و سرگرمی

قابل توجه نوابغ ریاضی:اگر 2+2=2، 3+6=3، پس 8+8=؟ چیست!؟

آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی: آیا می توانید این معمای ریاضی منطقی را حل کنید؟ اگر 2+2=2، 3+6=3، پس 8+8= چیست؟ این بازی فکری جذاب را کاوش کنید، جایی که پازل ها توانایی های شناختی شما را آزمایش می کنند و به گسترش آنها کمک می کنند. اگر استعداد کشف چنین معماهایی را دارید، از شما دعوت می کنیم تا در این چالش منحصر به فرد شرکت کنید.

آیا می توانید این معمای ریاضی منطقی را حل کنید؟ اگر 2+2=2، 3+6=3، پس 8+8= چیست؟با مجله خبری چشمک و آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی همراه شوید.

پازل هایی که نیاز به تفکر جانبی دارند چالشی لذت بخش است. برای کسانی که از پازل‌های پیچیده لذت می‌برند و راه‌حل‌های آن‌ها را حل می‌کنند، به آنها پیشنهاد می‌شود. درگیر کردن ذهن خود با این اسرار می تواند به عنوان وسیله ای برای از بین بردن استرس و خستگی باشد. انبوهی از توهمات، معماها و معماها در انتظار کاوش هستند. سعی کنید مواردی را حل کنید که علاقه شما را جلب می کند و به مغز شما تمرینات بسیار مورد نیاز را ارائه می دهد. نگاهی به پازل زیر بیندازید.

شاید بپسندید: آیا خانمای فضول راست میگن و آدمی رو که متهم کردن یک مرد هست!؟

پاسخ آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی

آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی

معماهای ریاضی با ارائه سناریوهایی که مستلزم استفاده فعال از مهارت های حل مسئله است، خوانندگان را مجذوب خود می کند. این پازل ها با دقت طراحی شده اند تا تفکر انتقادی را تحریک کنند، تجزیه و تحلیل اطلاعات ارائه شده را تشویق کنند و به کاربرد خلاقانه اصول ریاضی برای رسیدن به راه حل ها کمک کنند.

تصویر نمایش داده شده در بالا دارای یک سوال ریاضی است و باز کردن اسرار آن به شناسایی الگوی پنهان حاکم بر عناصر آن بستگی دارد. با این حال، یک عنصر فوریت به این تلاش گره خورده است، زیرا رمزگشایی منطق پشت الگو باید به سرعت انجام شود. این چالش پاسخ‌های شناختی سریع و مهارت‌های تحلیلی دقیق را می‌طلبد، همه در یک چارچوب زمانی محدود. غلبه بر این کار مستلزم توجه دقیق به جزئیات و مشاهده دقیق اجزای درون تصویر است.

افرادی که تیز هوشی دقیق و چشم تیزبین برای جزئیات دارند، به خوبی برای مقابله با آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی آماده هستند.

شاید بپسندید: در تصمیم‌گیریها محتاطی یا جسور!؟ | فقط بگو در نگاه اول چی دیدی؟

آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی

شاید بپسندید: اگه باهوشی بگو، اشتباه تصویر فوتبالیست های خانم چیه!

.

.

.

.

شاید بپسندید:حکایت ضرب المثل چوب توی آستین کردن!

 

.

.

.

شاید بپسندید: توانایی محاسباتی خودت رو با حل این معادله ارزیابی کن!

پاسخ آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی

آیا توانستید به پاسخ دست پیدا کنید؟ این معمای ریاضی خاص چالش مهمی را ارائه می‌کند، و ما از شما دعوت می‌کنیم که با آن مقابله کنید و به دنبال راه‌حل باشید.

شاید بپسندید:با 1 حرکت و درست کردن معادله در کمتر از 10 ثانیه، اثبات کن خیلی نابغه ای!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: داستان مرد حکیم و دختر لجباز، حکایتی شنیدنی از ادبیات بی همتای فارسی!

پاسخ عدد 4 می شود. در واقع رابطه منطقی میان اعداد به شکل زیر است.

2+2 = 4 → √4 = 2

به طور مشابه

8+8 = 16  → √16 = 4

پس از آن، حل معادله را می توان به صورت زیر نشان داد:

8+8 = 4

شاید بپسندید: تفاوت های دو تصویر سفید برفی (پرنسس دیزنی) رو پیدا کنی، نابغه ای!

پاسخ آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی

امیدواریم از آزمون ریاضی برای شناسایی ضریب هوشی استفاده کرده باشید. می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مطالعه کنید.آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. چشمک را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید:تست هوش:اگر N=333، 444=T، 555=F باشد، 888=؟ چه حرفی خواهد بود؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: فقط باهوشا نامزد این خانم خوشکله رو بین این 3 نفر تشخیص میدن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: تست قدرت تمرکز: آیا می توانید خطای این تصویر را در کمتر از 5 ثانیه پیدا کنید؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: داستان شنیدنی عهد شب زفاف!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: تا چه اندازه منظم و مرتب هستی!؟ | فقط کافیه بگی چه جوری از خمیردندان استفاده می کنی!

 

شاید برایتان جالب باشد

حکایت پیاده و سوار، حکایتی جالب و شنیدنی از مرزبان نامه!

تست شخصیت: آیا فردی سخت کوش هستید!؟

اگر در یک نگاه حرف U را در میان حروف V پیدا کنی دقت و تمرکزت نمره اش 20 هست!

دیده و چشیده نمیشود،با دستان لمس نمیشود، اما همه جا هست و همه به آن نیاز دارند!

نوشته های مشابه

15 دیدگاه

  1. یکی دیگه از جواب ها عدد ۵۶ است
   راه حل:
   عدد اولی به توان ۲ منهای دومی
   ۲ به توان ۲ میشه ۴ و منهای ۲ میشه ۲
   ۳ به توان ۲ میشه ۹ و منهای ۳ میشه ۳
   ۸ به توان ۲ میشه ۶۴ و منهای ۸ میشه ۵۶

 1. جواب می‌توانست ۲ هم باشد ، با این استدلال ۲+۲=۴ جواب تقسیم بر عدد اول یعنی ۴÷۲=۲ و ۳+۶=۹ جواب تقسیم بر عدداول یعنی ۹÷۳=۳ و ۸+۸=۱۶ جواب تقسیم بر عدد اول یعنی ۱۶ ÷۸=۲

 2. سلام دوستان، لازم دیدم بگم راحت میتوان ثابت کرد که اگر فقط یک تناقض، مثلا یک مساوی دو یا دو مساوی چهار یا.. وجود داشت، اونوقت میتوان هرچیز عجیب و غریبی را ثابت کرد. برای مثال میتوان نشان داد یک مساوی ده، رادیکال دو مساوی پی مساوی هزار، و هرچیز و ناچیزی که به ذهن میرسد و نمیرسد.

 3. کلا اینجور سوالا بدترین سوالات و غیر ریاضی ترین سوالات هستن و نه تو دسته هوش قرار میگیرن و نه تو دسته ریاضی
  یه جورایی مث گل یا پوچه انقدر که جوابای مختلفی میشه ازش در اورد

 4. نمیشه گفت جواب طراح سوال درسته ۳+۶کجا رفت استدلال و روشهای زیادی میشه کار برد و خیلی جواب درست در اورد

 5. دقیقا
  مثلا من و این اقا از دو تا الگوی مختلف به یک جواب رسیدیم اما خود سایت به یه جواب دیگه ببینید اینطور معادلات ممکنه چندیدن جواب داشته باشه پس زیاد به نظرم اهمیت ندید چون پایه و اساس محکمی هم در راه حل هاش نداره

 6. خب جواب 8 هم می تواند درست باشد هرکس می‌تواند طبق روال خود جمع و تفریق یا ضرب و تقسیم یا جذر بگیرد. 2+2 می شود 4 حال این عدد را منهای عدد دوم که 2 هست بکنیم می شود 2. با این روش، عبارت دوم جمع 3 و 6 می شود 9، منهای عدد دوم یعنی 6 می شود 3. در مورد عبارت سوم، 8 + 8 می شود 16، حال عدد حاصل منهای عددد دوم یعنی 8 می شود 8. به هرحال، این هم یک نوع محاسبه و راه حل است!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هشت =

دکمه بازگشت به بالا