;
خانواده و زناشوییزندگی

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند + ۱۰ دلیل جالب که نمی دانستید!

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند: وقتی به کسی ابراز عشق میکنید و می گویید « دوستت دارم »، بدترین اتفاق ممکن این است که از او هم انتظار داشته باشید این جمله را به شما بگوید یا آن را امتیاز ویژه ای برای شما حساب کند. برخی از افراد از مهارت کافی برای ابراز علاقه به همسر خود برخوردار نیستند و همیشه ابراز احساسات برای آنها کار دشواری است .

برای دوام ازدواج مهم ترین و اساسی ترین چیز عشق بین زن و شوهر است اما خود عشق هم برای دوام آوردن، نیاز به ابراز شدن دارد که برای خیلی از زوجین سخت است. دشواری در ابراز عشق از سوی همسران دلایل زیادی دارد که در این بخش از خانواده و زناشویی برخی از این دلایل را برسی می کنیم و سپس به چگونگی ابراز عشق برای این دسته از افراد می پردازیم.

بیشتر بخوانید: متولدین این ماه ها عاشقان و دلباخته های زیادی دارند!

۱.نداشتن مهارت کافی در ابراز احساسات

یکی از شایع ترین دلایلی که بسیاری از زنان و مردان نمی توانند در ابراز عشق نمودن موفق باشند این است که آنها از مهارت کافی برای ابراز کردن احساساتشان برخوردار نیستند.

بیشتر بخوانید: اینطوری هم شام بخور، هم لاغر شو + ۴ راز لاغری آسان!

۲.ابراز نکردن عشق به علت باور های نادرست

در جامعه ما باورهای نادرستی وجود دارد که جلوی ابراز عشق نمودن ما را می گیرد و متاسفانه این باورها بسیار ریشه دار هستند .نمونه اول باورهایی غلطی هستند که ریشه در فرهنگ عمومی جامعه دارند مانند اینکه مرد به این دلیل ابراز احساسات نمی کند که فکی می کند همسرش در آینده از رفتار او سوء استفاده خواهد کرد .

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند، نمونه دوم باورهای غلطی هستند که ریشه در دوران کودکی فرد دارند مثلا در این مورد فرد در کودکی از سوی والدین خود طرد شده و به او هیچ گونه توجهی نشده است بنابراین فرد در زندگی مشترک دوست ندارد احساساتش را بروز دهد تا آسیب نبیند.

احتمالا بپسندید: جذب شوهر با ارسال پیامک به این ۱۰ روش خاص!

۳.ابراز نکردن عشق به دلیل بی توجهی همسر

برخی از افراد به این دلیل از ابراز عشق خودداری می کنند که همسرشان ذوقشان را کور کرده است.احتمالا آنها در زندگی مشترک به همسر خود ابراز عشق نموده اند اما با بی توجهی یا توجه منفی همسرشان روبرو شده اند و به همین دلیل ابراز محبت آنها نسبت به همسرشان رفته رفته کاهش یافته و کمرنگ شده است تا جایی که دیگر به ابراز علاقه نمی پردازند.

احتمالاً بپسندید: ۱۰ بهترین جمله انگیزشی که زندگی انسان های بزرگ تاریخ را تغییر داده!

۴.عملکرد عاشقانه به جای ابراز کردن عشق

ابراز عشق برخی از افراد به صورت کلامی نیست و به صورت رفتار و عمل بروز می کند . این افراد در زندگی مشترک به همسر خود ابراز علاقه نمی کنند و معتقدند که او باید از روی رفتار و عملکردشان به میزان عشقشان پی ببرد.

شاید بپسندید: فراموش کردن خاطرات بد با ۱۱ روش عملی و ساده!

۵.تصمیم بگیرید

اگر در ابراز عشق به همسرتان بی استعداد هستید و دوست ندارید اینگونه بمانید . به اراده و پشتکار زیادی برای ایجاد یک تغییر مثبت در خودتان نیاز دارید .شما می توانید در این راه از مشاور کمک بگیرید تا این مسیر را با خیالی آسوده تر طی کنید و یا از یک یادداشت راهنما استفاده کنید و در آن پایداری و تعهد خود نسبت به تصمیم تان را بنویسید و آن را همیشه همراه داشته باشید.

احتمالا بپسندید: خجالت و کمرویی: با ۵ راهکار ساده از شرش خلاص شو!

۶.مطلع کردن همسر از تصمیم گیری

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند، همسر خود را از تصمیمی که گرفته اید مطلع سازید تا در این راه به شما کمک کند و نادانسته این تغییر شما را با بی ذوقی جواب ندهد زیرا این کار اراده شما را تضعیف می کند و شما را از ادامه راه باز می دارد.

بیشتر بخوانید: چگونه عشق به همسرم را با تغییر شرایط زندگی حفظ کنم؟

۷.آغاز ابراز عشق با کارهای ساده

از کارهای ساده ای مانند دیدن عکس های خاطره انگیز برای بیان احساستان شروع کنید بدین صورت که درباره احساسی که در زمان گرفتن هر یک از عکس های خاطره انگیزتان داشته اید با همسرتان صحبت کنید و سپس از احساس حال تان نسبت به زندگی و همسرتان صحبت کنید.

احتمالا بپسندید: رژیم لاغری یک ماهه: با این روش آسان در یک ماه به وزن دلخواهت می رسی!

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند

۸.کشف همسر

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند، برای اینکه بدانید همسرتان کدام روش از ابراز عشق را می پسندد او را کشف کنید و بدانید که برداشت او از عشق چیست . آیا دوست دارد که به او به صورت کلامی محبت شود و جمله «دوستت دارم» را بشنود ویا ابراز عشق از طریق لمس شدن را می پسندد . آیا او دوست دارد عشق را به چشم خود ببینند. بعد از دانستن اینکه همسر شما جزء کدام دسته از این آدم ها است ابراز عشقتان راحت تر خواهد بود.

شاید بپسندید: کاهش وزن و لاغری با ساده ترین راه ها در طب سنتی

۹.ابراز عشق به یک شیوه خاص

یکی از شیوه های ابراز احساسات به همسرتان ، برقرای تماس لمسی با همسر و نوازش اوست حتی اگر شما فردی لمسی نباشید شاید او ابراز عشق را به این شیوه بپسندد.

۱۰.یادگیری زبان بدن

چرا مردان نمی توانند ابراز عشق کنند، روی هماهنگ کردن دل و زبانتان حسابی کار کنید و حالات بدنی تان را با آهنگ دلتان هماهنگ کنید زیرا اگر همسرتان بین کلام شما و حالت صورت یا بدنتان تناقضی ببیند متوجه آن خواهد شد و همه زحمات شما به باد خواهد رفت.

بیشتر بخوانید: دلسردی همسر: این ۶ رفتار باعث دلسرد شدن و دوری همسرتان می شود!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

بیشتر بخوانید: ۸ مهمترین نشانه که نشان می دهد همسر و شریک زندگی خوبی دارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا