;
خانواده و زناشوییزندگی

روش های بهبود روابط عاطفی: ۵ روشی که امسال رابطه عاطفی شما را بهبود می بخشد

روش های بهبود روابط عاطفی: بسیاری از ما با شروع سال جدید تصمیم می‌گیریم تغییراتی در زندگی‌مان ایجاد کنیم یا کارهای تازه‌ای انجام بدهیم. اما در چند هفته‌ی اول سال، همه چیز فراموش می‌شود و بسیاری از قول‌هایی را که در ابتدای سال به خودمان داده‌ایم، از یاد می‌بریم و هیچ‌وقت به آنها عمل نمی‌کنیم. اما چطور می‌توانید سال متفاوتی برای خودتان و همسرتان به‌وجود آورید؟

برایتان جالب خواهد بود: محبوب بودن: ۷ رفتاری که باعث می‌شود همیشه محبوب باشید و دیگران بیشتر به شما احترام بگذارد!

یک روش اساسی برای بهبود روابط در سال جدید این است که انتظارات همسرتان را بشناسید و به‌تدریج با تغییر رفتارتان، مشکلات را حل و فصل کنید. در واقع ایجاد تغییر در خودتان بسیار آسان‌تر از تغییر دادن دیگران است. این اصلاحاتِ تدریجی و نامحسوس در رفتارتان، می‌تواند تغییراتی واقعی در زندگی‌تان ایجاد کند. در این مطلب خانواده و زناشویی می‌خواهیم ۵ راهکار اساسی برای بهبود رابطه‌ی عاطفی را برای‌تان بگوییم.

بیشتر بخوانید: تصور مردها از روابط عاطفی: ۶ نکته در مورد روابط عاطفی مردها که زن‌ها نمی‌دانند!

۱. بیشتر به همسرتان توجه کنید

گاهی از دنیای مجازی دل بکنید و در واقعیت با همسرتان گفت‌‌وگو کنید. به تغییراتی هرچند جزئی مانند یک مدل موی جدید توجه کنید. گاهی کمی مکث کنید، به همسرتان نگاه کنید و از او بپرسید: «امروزت چطور بود؟» یا روزت رو چطور گذروندی؟

روش های بهبود روابط عاطفی، بعضی از زوج‌ها اصلا بلد نیستند درست از هم سؤال بپرسند. برای مثال ممکن است خانمی به‌محض اینکه همسرش به خانه آمد از او بپرسد: «چیزهایی رو که سفارش داده بودم خریدی؟» اما هیچ‌وقت نمی‌پرسد: «روز خوبی داشتی؟» همین سؤال ساده می‌تواند تغییرات زیادی ایجاد کند، اما خیلی‌ها چندان اهمیتی به آن نمی‌دهند.

شاید بپسندید: عشق واقعی چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توان اطمینان یافت که عشق واقعی‌ را یافته‌ایم + ۲۶ ویژگی

۲. به‌اندازه‌ی کافی از همسرتان قدردانی کنید

از همسرتان حتی برای کارهایی که به‌صورت روزانه انجام می‌دهد، تشکر کنید. بگذارید همسرتان بداند که شما متوجه هستید او چقدر در خانه یا محل کارش زحمت می‌کشد. از همسرتان به‌دلیل خلاقیتی که در بهبود شرایط خانه یا دکوراسیون آن یا برای مراقبت از والدین‌تان دارد یا به این دلیل که با دوستان قدیمی‌تان مهربان است، تشکر کنید. توجه به این موضوعات و قدردانی از محبت‌های کوچک شریک زندگی‌تان بسیار مهم است.

روش های بهبود روابط عاطفی، اینکه چقدر زندگی سختی داشته‌اید اهمیتی ندارد، اگر بتوانید به همسرتان بگویید: «از اینکه همدیگرو پیدا کردیم سپاسگزارم» یا حتی «وقتایی که همه‌چیز برامون سخته، از اینکه با همیم احساس خوبی دارم» به ایجاد تغییرات مثبت می‌انجامد.

بیشتر بخوانید: تست فوق العاده جالب و جذاب شوهر شناسی + امتیاز شوهر خوب

روش های بهبود روابط عاطفی

احتمالاً بپسندید: مردان با چه زنانی ازدواج نمی‌کنند: زنانی با این ۱۰ ویژگی مناسب ازدواج نیستند!

۳. به تفاوت‌های‌ یکدیگر احترام بگذارید

شاید اینکه همسرتان عاشق برنامه‌های ورزشی تلویزیون است یا زمان‌های زیادی را با دوستانی که شما خوش‌تان نمی‌آید می‌گذراند، شما را ناراحت کند. شاید از اینکه همسرتان دوست دارد مدام والدینش را ببیند خوش‌تان نیاید. ممکن است شما یک فرد منزوی باشید اما شریک‌تان فردی با خصوصیات اجتماعی باشد.

روش های بهبود روابط عاطفی، یک راه‌حل دوستانه این است که به همسرتان اجازه بدهید حریم خودش را داشته باشد و برای سازش و توافق پیش قدم شوید؛ این کار می‌تواند به تغییر شرایط کمک کند. به همدیگر این فرصت را بدهید که با حضور یا بدون حضور یکدیگر و بدون مشاجره به کارهای اجتماعی بپردازید.

احتمالاً بپسندید: چرا شوهرم حرفاشو بهم نمیگه +  ۶ راه حل ساده و موثر!

اگر همسرتان نیاز دارد در کنار فرد خاصی باشد، به خواسته‌‌اش احترام بگذارید. اگر همسرتان شخصی منزوی است، اصرار نکنید که همراه شما از تمام فعالیت‌های اجتماعی لذت ببرد. به‌عنوان مثال اگر شخصی عاشق تنهایی و سکوت است اما همسرش به جشن و شادی علاقه دارد، می‌توانند با هم به توافق برسند.

روش های بهبود روابط عاطفی، درصورتی‌که رفتن به جایی خیلی مهم باشد می‌توانند با هم به مهمانی بروند و هیچ شکایتی نکنند. در غیر این صورت می‌توانند با هم صحبت کنند و هرکس در جایی باشد که خوشحال است. برای مثال یکی به مهمانی برود و از آن لذت ببرد و دیگری در خانه و در آرامش باشد. این کار می‌تواند به تداوم زندگی کمک کند و به‌مرور زمان نزدیکی و علاقه‌ی شما به یکدیگر بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: مردی که قصد ازدواج ندارد: ۷ نشانه که مرد مورد علاقه تان قصد ندارد با شما ازدواج کند!

۴. باهم بودن را در اولویت قرار دهید

روش های بهبود روابط عاطفی، ممکن است وجود بچه‌ها، کار یا فعالیت‌های شخصی آن‌قدر برای زوجین مشغله ایجاد کند که به‌ندرت زمانی را برای باهم بودن پیدا کنند. تمام تلاش‌تان را بکنید تا باهم بودن را در اولویت بالاتری قرار بدهید و پیامدهای شگفت‌انگیز آن را ببینید. قبل از اینکه فرصت باهم بودن را به‌دلیل کار یا بچه‌ها از دست بدهید کمی فکر کنید. زمان‌هایی که با یکدیگر تنها هستید، می‌توانید یک رابطه‌ی عالی شکل بدهید.

شاید بپسندید: عادت های اشتباه زنان: ۱۴ عادت اشتباه زنان که زیبایی و جوانی شان را نابود می کند!

ساعت مشخصی از شب‌ها را برای با هم بودن درنظر بگیرید. می‌توانید یک شب با همسرتان بیرون بروید و او را شگفت‌زده کنید یا حتی اگر خیلی کار دارید لااقل می‌توانید بعضی‌وقت‌ها با یکدیگر تنها باشید. زوج‌هایی هستند که با وجود مشغله‌ی کاری زیاد و همچنین تعداد فرزندان زیاد، باز هم زمان‌هایی از روز را برای باهم بودن اختصاص می‌دهند.

روش های بهبود روابط عاطفی، می‌توانید در کنار کارهایی که دارید به‌مدت نیم تا یک ساعت بعد از صرف شام در کنار هم باشید و قهوه بنوشید و هیچ چیزی مثل تلفن یا بچه‌ها نباید در این زمان اختلال ایجاد کنند. این کار یک رابطه عاطفی کوچک در میان یک روز پرمشغله و یک تعهد واقعی برای هردو نفر است.

احتمالاً بپسندید: دلیل شکست رابطه عاطفی: ۱۰  دلیلی که باعث شکست خوردن رابطه عاطفی می‌شود

روش های بهبود روابط عاطفی

احتمالاً بپسندید: اشتباهات در زندگی زناشویی: این ۵  اشتباه در زندگی زناشویی ممکن است به طلاق منجر شود!

۵. می‌توانید با روش‌های ساده و خاص عشق‌تان را بیان کنید

در زمان و مکانی غیر‌منتظره به همسرتان بگویید: «دوستت دارم». برخی از کارهای خانه را که همسرتان از انجام‌شان بیزار است، انجام بدهید. بچه‌ها را گردش ببرید تا همسرتان گاهی با خودش یا دوستانش تنها باشد. او را در آغوش بگیرید یا با یادآوری چیزهایی که برایش مهم‌اند، به‌سادگی عشق‌تان را به او نشان بدهید.

شاید بپسندید: فحاشی کودکان: با فحاشی و بد زبانی کودک مان چه کنیم + ۷ راهکار موثر

روش های بهبود روابط عاطفی، آهنگی را که می‌دانید خیلی دوست دارد دانلود کنید، روزها یا تاریخ‌های مهم (مثل تاریخ تولد یا سالگرد ازدواج‌تان) را یادآوری کنید. با انجام کارهای جزئی غافلگیرش کنید. این موارد به او نشان خواهند داد که من به تو فکر می‌کنم و می‌دانم چه چیزی دوست داری یا به چه چیزی نیاز داری. برای من بسیار مهم هستی و با وجود فراز و نشیب‌های زندگی، واقعا دوستت دارم.

بیشتر بخوانید:

دلایل شکست روابط عاطفی: به این ۵ دلیل روابط عاطفی بیشتر شکست می خورند

 به دست آوردن قلب مرد: با این ۹ ترفند جدید قلب مغرور ترین مردا رو هم به دست می یاری!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا