;
خانواده و زناشوییزندگی

تصور مردها از روابط عاطفی: ۶ نکته در مورد روابط عاطفی مردها که زن‌ها نمی‌دانند!

تصور مردها از روابط عاطفی: آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که آشنایی و ایجاد رابطه برای مردان چه شکلی دارد؟ بسیاری از زنان فکر می‌کنند که آشنایی و شروع رابطه برای مردان آسان است، چون آنها در روابط عاطفی در موضع قوی‌تری قرار دارند. ولی چه باور کنید و چه نه، مردان نیز در ایجاد رابطه‌های عاطفی آسیب‌پذیر هستند و ممکن است با همان مشکلاتی روبه‌رو شوند که زنان در زمان آشنایی و شروع رابطه دارند.

درک مسائلی که مردان در روابط عاطفی با آنها مواجه می‌شوند، موجب می‌شود به شریک زندگی‌تان نزدیک‌تر شوید و بهتر بتوانید او را درک کنید و مسائل و مشکلات مربوط به آشنایی و ایجاد رابطه برای‌تان آسان‌تر شود. در این مطلب بخش خانواده و زناشویی ۶ نکته درمورد مردها را بیان می‌کنیم که اغلب زن‌ها از آنها آگاه نیستند.

بیشتر بخوانید: چرا مردها نمی گویند دوستت دارم؟ + دلایل و راهکارهایی برای درک ابراز علاقه عملی آنها!

۶. مردها به‌راحتی نمی‌توانند توجه زن‌ها را به خود جلب کنند

زن‌ها به‌راحتی می‌توانند تعریف‌وتمجید یا توجه عاشقانهٔ مردها را به دست بیاورند. این را می‌توان در کامنت‌های زیر پُست‌های زنان در شبکه های اجتماعی مشاهده کرد. بیشتر زن‌ها به‌خوبی می‌دانند که می‌توانند توجه مردان را به خود جلب کنند، البته اگر تمایلی به جلب‌توجه آنها داشته باشند. هر زن این قدرت را دارد که درخواست مردها را بپذیرد یا رد کند؛ ولی همیشه همین حالت درباره مردها صادق نیست.

تصور مردها از روابط عاطفی، مردها به‌ندرت موردتوجه زن‌ها قرار می‌گیرند، به‌ویژه اگر اعتماد به نفس بالایی نداشته باشند یا چندان خوش‌قیافه نباشند. حتی وقتی با زنی آشنا می‌شوند یا ازدواج می‌کنند نیز به‌ندرت توجه عاشقانهٔ او را به دست می‌آورند؛ چون این خودِ آنها هستند که باید به طرف مقابل توجه عاشقانه نشان دهند و ابراز علاقه و عشق کنند.

احتمالاً بپسندید: مردی که قصد ازدواج ندارد: ۷ نشانه که مرد مورد علاقه تان قصد ندارد با شما ازدواج کند!

تصور مردها از روابط عاطفی

احتمالاً بپسندید: اشتباهات در زندگی زناشویی: این ۵  اشتباه در زندگی زناشویی ممکن است به طلاق منجر شود!

۵. مردها بیشتر از زنان خطر شنیدنِ جواب رد را می‌پذیرند

تصور مردها از روابط عاطفی، براساس عرف اجتماعی معمولا این مردان هستند که وقتی به زنی علاقه‌مند می‌شوند، باید پیش‌قدم شوند و از او درخواست ازدواج کنند. یعنی مردان بسیار بیشتر از زنان، تحمل شنیدن جواب رد را دارند. قراردادن خود در معرض پذیرش یا رد دیگران به اعتمادبه‌نفس بالایی نیاز دارد.

تصور مردها از روابط عاطفی، این مسئله بیان‌کردنِ درخواست ازدواج را برای مردانِ بدون اعتماد به نفس بالا یا کاریزما مشکل می‌کند. بنابراین اگر حس کردید که مرد موردعلاقه‌تان دودل است و نمی‌تواند از شما درخواست کند که با هم بیرون بروید، خودتان پیش‌قدم شوید و پیشنهاد بیرون‌رفتن را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: دلایل شکست روابط عاطفی: به این ۵ دلیل روابط عاطفی بیشتر شکست می خورند

۴. مردها درک شهودی بالایی ندارند

مردها به‌خوبیِ زن‌ها نمی‌توانند ذهن طرف مقابل را بخوانند یا نشانه‌های اجتماعی را درک کنند. آنها در درک زبان بدن یا ایماواشاره‌ها توانایی بالایی ندارند. بنابراین اگر از مردی چیزی می‌خواهید، مستقیما به او بگویید؛ چون تلاش برای فهماندن آن با ایماواشاره شما را به جایی نمی‌رساند. توانایی برقراری ارتباط و فهماندن منظور خود در آشنایی و رابطه اهمیت بسیار زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: نشانه های عدم علاقه مرد به زن: این ۱۲ رفتار مرد ثابت می کند که او دیگر شما را دوست ندارد!

تصور مردها از روابط عاطفی

احتمالاً بپسندید: مردان با چه زنانی ازدواج نمی‌کنند: زنانی با این ۱۰ ویژگی مناسب ازدواج نیستند!

۳. مردها تصور می‌کنند ایجاد رابطه برای زن‌ها بسیار آسان است

تصور مردها از روابط عاطفی، بسیاری از مردها عقیده دارند تنها چیزی که یک زن برای شروع رابطه و آشنایی با مردان نیاز دارد، زیبایی ظاهری است. آنها فکر می‌کنند زن‌ها برای یافتن مرد ایدئال‌شان باید فقط خود را زیبا و آراسته کنند. آنها تصور می‌کنند که صرفا زیبایی و جذابیت ظاهری موجب می‌شود که زن خواستگارهای بسیاری داشته باشد. به همین دلیل، بیشتر مردها فکر می‌کنند، زن‌ها به‌راحتی می‌توانند فردی را برای خود پیدا کنند.

شاید بپسندید: عشق واقعی چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توان اطمینان یافت که عشق واقعی‌ را یافته‌ایم + ۲۶ ویژگی

۲. مردها به‌شدت زیر فشار جامعه قرار دارند

تصور مردها از روابط عاطفی، مردان جوان معمولا تحت فشار هم‌سالان خود قرار می‌گیرند تا با دخترها رابطه برقرار کنند، پیش از اینکه برای این کار آمادگی پیدا کرده باشند. بیشتر مردم به مردانی که توجه زن‌های زیادی را به خود جلب می‌کنند، به چشم قهرمان نگاه می‌کنند.

تصور مردها از روابط عاطفی،  در مقابل، افراد خجالتی و ناتوان در برقراری ارتباط با زن‌ها را بی‌عرضه و بی‌دست‌وپا می‌دانند. مردهایی که نمی‌توانند توجه زنی را به خود جلب کنند، احساس شرمندگی می‌کنند. آنها باید نخستین گام را برای ملاقات و آشنایی بردارند؛ یعنی باید بیشتر از زنان خطر جواب رد شنیدن را بپذیرند.

شاید بپسندید: روش های بهبود روابط عاطفی: ۵ روشی که امسال رابطه عاطفی شما را بهبود می بخشد

تصور مردها از روابط عاطفی

احتمالاً بپسندید: دلیل شکست رابطه عاطفی: ۱۰  دلیلی که باعث شکست خوردن رابطه عاطفی می‌شود

۱. مردها از سنین جوانی، پیام‌های متضادی درباره خواسته‌های زنان دریافت می‌کنند

مردها از سنین جوانی نصیحت‌های فراوانی درباره رابطه عاطفی از دیگران می‌شنوند. بسیاری از این نصیحت‌ها هم متناقض‌اند. آنها پیام‌های متضادی را از دوستان، والدین، رسانه‌ها و حتی سایر دخترها دریافت می‌کنند.

احتمالاً بپسندید: چرا شوهرم حرفاشو بهم نمیگه +  ۶ راه حل ساده و موثر!

روابط عاطفی

احتمالاً بپسندید: به دست آوردن قلب مرد: با این ۹ ترفند جدید قلب مغرور ترین مردا رو هم به دست می یاری!

تصور مردها از روابط عاطفی، این تضاد و تناقض می‌تواند موجب سردرگمی مردان جوان شود؛ چون باید خودشان نیازها و خواسته‌های زنان را بفهمند و درک کنند. این سردرگمی موجب می‌شود که آشنایی و ایجاد رابطه برای کسانی که تجربه‌ای در این زمینه ندارند، ترسناک‌تر به نظر برسد!

بیشتر بخوانید:

خاطرات پایان رابطه عاشقانه: پس از پایان یک رابطه عاطفی با خاطرات آن چه کنیم؟

محبوب بودن: ۷ رفتاری که باعث می‌شود همیشه محبوب باشید و دیگران بیشتر به شما احترام بگذارد!

شاید بپسندید: عادت های اشتباه زنان: ۱۴ عادت اشتباه زنان که زیبایی و جوانی شان را نابود می کند!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. سلام این مطلب که گفتید همه چیز آن ، درباره همه صدق نمی کند‌ الحمدلله.
  اگر ممکن است عکس و مطالبی که در سایت می گذارید از لحاظ انسانی و اسلامی رعایت شده باشد مثلاً حجاب و عفاف

  1. خب شما از نظر اسلامی دامنتو از گناها پاک کن و به تصاویر بی حجاب نگاه نکن نکنه انتظار داری توی تصاویر با پرده بین زن و مرد فاصله بدنو زنه نقاب بپوشه تا از نظر اسلامی و عقاید مریضتون مورد تایید واقع بشه؟

   1. سلام مریم خانم

    حیا و عفت، یک مسعله دوطرفه س
    وبسایت ها مسولیت سنگین تری در این خصوص دارن، البته که افراد هم ملزم به رعایت هستن

    عفت فقط در بحث پوشش نیس، مثلا یکی از مصادیقش، عفت در کلام هست که شما رعایت نکردی…

    بهرحال رعایتی که کاربر m مدنظرشون هست، انتخاب تصاویری با بانوان پوشیده تر است نه سانسور و دیوار کشی

    پیشنهاد میکنم زاویه دیدتون رو تغییر بدین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا