;
آداب و رسوم

7 چیزی که برای شما در ایران غیر عادی است اما در بعضی کشورهای دیگر کاملاً عادی است!

مسائل باورنکردنی در جهان: بیش از ۱۹۰ کشور در سرتاسر کره زمین وجود دارد که هر یک از فرهنگ منحصر به خود برخوردارند. با وجود باورهای کلیشه ای که شاید درباره ی فرهنگ برخی کشورها وجود داشته باشد، حقایق زیادی هم هست که تنها با یک تجربه دست اول در کشوری جدید می تواند به آن ها دست یافت. در ادامه با بخش آداب و رسوم مجله خبری چشمک همراه باشید و مسائل باورنکردنی در جهان را مطالعه کنید.

مسائل باورنکردنی در جهان

مهمترین مسائلی که از نظر شما غیر عادی است، اما در بعضی کشورهای دیگر کاملاً عادی است در این موارد خلاصه می شوند:

شاید بپسندید: جنجالی ترین و خطرناک ترین فستیوال های جهان که در موردش نمی دانستید!

۱- نگهداری ماهی شب عید در وان حمام

مردم اسلوواکی رسم ویژه ای برای شام کریسمس خود که با ماهی کپور درست می شود، دارند. آن ها از چند روز پیش از درست کردن شام، ماهی کپور زنده را در وان حمام خانه که آن را پر از آب کرده اند نگه می دارند. این کار به پاکسازی دستگاه گوارش ماهی کمک می کند چون ماهی کپور در اعماق دریا زندگی و از همه چیز تغذیه می کند. به همین دلیل، اهالی خانه در این مدت به حمام نمی روند، مگر آنکه بخواهند وان حمام را با یک ماهی شریک شوند!

شاید بپسندید: زیباترین زنان دنیا: ۸ ترفند جادویی زیبایی از کشورهایی که زیباترین زنان دنیا را دارند!

مسائل باورنکردنی در جهان

۲- ممنوعیت پوشیدن مایو در سونا در آلمان

اگر یک روز به آلمان رفتید، از دیدن زنان و مردان برهنه در سوناهای عمومی تعجب نکنید. برای آلمانی ها این امری کاملاً عادی است. در این کشور، پوشیدن مایو در سونا ممنوع است اما زنان و مردان می توانند باهم به سونا بروند.

شاید بپسندید: تبدیل شخصیت های کارتونی به انسان واقعی + نتایج فوق العاده جالب و زیبا است!

۳- مسابقه با جایزه قرص پنیر بزرگ در انگلستان

«مسابقه پنیرغلتانی تپه هیل» که حالاً رسماً در دسته ورزش های خطرناک قرار دارد، یک مسابقه است که در آن شرکت کنندگان از یک تپه ۱۸۳ متری به دنبال یک قرص پنیر بزرگ به طرف پایین می دوند. نظریات مختلفی درباره ی منشأ این مسابقه مطرح شده است. برخی می گویند این مسابقه در گذشته روشی برای تعیین حق استفاده از چراگاه دور تپه هیل بوده و برخی هم معتقدند صرفاً مناسکی در رابطه با قدرت باروری بوده.

احتمالاً بپسندید: عکس عقد مجری چادری تلویزیون لو رفت + استایل عجیب او و همسر تاجرش!!

۴- خوردن ماهی گندیده در سوئد

از قرن شانزدهم میلادی تاکنون، شاه ماهی نمک سود و تخمیر شده دریای بالکان جزئی از فرهنگ غذایی سوئدی ها بوده است. این ماهی پیش از تن شدنش، تحت یک فرآیند تخمیرسازی ۲ ماهه با آب نمک قرار می گیرد. در نتیجه ی این تخمیرسازی، ماهی بوی تندی مانند تخم مرغ گندیده می گیرد.

تصاویر دیدنی از پیری ستارگان فوتبال با کمک هوش مصنوعی!

خوردن ماهی گندیده در سوئد

۵- وسایل حمل و نقل عمومی رایگان در اوکزامبورگ

لوکزامبورگ اولین کشور در دنیا است که خدمات حمل و نقل عمومی آن رایگان است. اگر بخواهید از فرست کلاس ِ قطارهای داخلی استفاده کنید یا قصد عبور از مرز به سوی آلمان، فرانسه یا بلژیک را داشته باشید، تنها به یک بلیت نیاز دارید.

۶- رنگ آبی در چراغ های راهنمایی و رانندگی ژاپن

در ژاپن چراغ های راهنمایی و رانندگی در ابتدا طبق قوانین راهنمایی و رانندگی بین المللی، رنگ سبز داشتند. با این حال، در متن قوانین راهنمایی و رانندگی ترافیکی ژاپن برای اشاره به چراغ سبز رنگ راهنمایی و رانندگی از کلمه ی Ao (آبی) به جای کلمه ی Midori (سبز) استفاده شده بود. Midori در زبان ژاپنی کلمه ی نسبتاً جدیدی برای توصیف رنگ ها است، به همین دلیل تا پیش از آن از این کلمه نشده بود. زبانشناسان ژاپنی خواستار تصحیح این اشتباه شدند و دولت ژاپن راه حلی برای آن پیدا کرد.

مسائل باورنکردنی در جهان

آن ها استفاده از آبی ترین طیف ممکن از رنگ سبز را برای چراغ های راهنمایی و رانندگی اجباری کردند تا هم بتوانند کماکان از کلمه ی Ao استفاده کنند و هم از قوانین بین المللی تخطی نکرده باشند. بنابراین، علیرغم آنچه به نظر می رسد، چراغ های راهنمایی و رانندگی در ژاپن، رنگ آبی – سبز دارند.

۷- در ایتالیا بعد از ۱۱ صبح دیگر کاپوچینو نمی خورند

ایتالیائیها، کاپوچینو را معمولاً صبح ها می خورند. صبحانه ایتالیایی معمولاً مختصر با طعمی شیرین است و شیر زیاد درون کاپوچینو به خودی خود یک وعده غذایی کوچک محسوب می شود. غلظت کاپوچینو حجم کم محتویات صبحانه را جبران می کند.

مسائل باورنکردنی در جهان

احتمالاً بپسندید: راز زنان مصری که در ۵۰ سالگی، پوست ۲۵ ساله دارند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا