;
تازه هاترفندهای زندگی

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با ۷ ترفند ساده!

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی:  عسل از خواص درمانی بسیار زیادی برخوردار بوده و نقش پیشگیرانه قوی نیز ایفا می‎کند. اما اهمیت زیادی دارد که قادر به تشخیص عسل طبیعی از تقلبی بوده و حتما عسل کاملا طبیعی میل نمایید. این چالشی است که بسیاری از ما حین خرید عسل با آن روبرو هستیم و گاهی اتفاقا به اشتباه به تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی می‌پردازیم.

در ادامه مطلب ترفندهای زندگی به روش‌های تشخیص عسل طبیعی با آب یا تشخیص عسل طبیعی با چوب کبریت و غیره می‌پردازیم که هر یک به نوعی می‌توانند کارآمد باشند. به این صورت می‌توانید از خرید عسل طبیعی مطمئن بوده و خواص حداکثری آن را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: اگر به شیر گرم، عسل اضافه می کنید با خواندن این مطلب این کار را متوقف می کنید!

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

۱. تست طعم عسل

نخستین گام در تشخیص عسل طبیعی از تقلبی که باید به آن اشاره کنیم، طعم خاص عسل طبیعی است. به واقع زمانی که عسل طبیعی را می‌چشید، یک طعم خاص و منحصر به فرد از عطر گل در آن احساس می‌شود که عسل‌های تقلبی و مصنوعی فاقد آن هستند. در حقیقت یک روش قطعی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی چشیدن طعم آن است و در صورتی که عسل تنها مزه شیرینی داده و خبری از عطر گل و گیاه در آن نباشد، باید مهر تقلبی بودن بر آن بزنید.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، با تست کردن طعم عسل می‌توانید به تشخیص عسل طبیعی از تقلبی بپردازید. در صورتی که طعم گل و گیاه با عسل همراه باشد، به احتمال زیاد این عسل طبیعی است.

با تست کردن طعم عسل می‌توانید به تشخیص عسل طبیعی از تقلبی بپردازید. در صورتی که طعم گل و گیاه با عسل همراه باشد، به احتمال زیاد این عسل طبیعی است.

شاید بپسندید: 12 علت و راز شادی مردم کشورهای اسکاندیناوی با وجود سرمای فراوان!

احتمالا بپسندید: صفر تا صد آموزش کاشت زنجبیل در گلدان | مثل آب خوردن در خانه زنجبیل بکارید!

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

۲. تست بوی عسل

شما می‌توانید با بوییدن عسل نیز تشخیص اصلی یا تقلبی بودن آن را انجام دهید. عسل‌های طبیعی دارای رایحه گل و گیاه هستند که عسل‌های تقلبی و مصنوعی از آن‌ها بی‌نصیب خواهند بود. برای انجام این تست، کافی است که درب بسته بندی عسل را باز کرده و از نزدیک آن را ببویید.

شاید بپسندید: دعایی که چهره را زیبا و جذاب می کند!

احتمالا بپسندید: قوت غالب فطریه چیست

۳.سنجش میزان غلظت

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، در تشخیص عسل طبیعی و تقلبی باید به میزان غلظت عسل نیز توجه داشته باشید. عسل‌های طبیعی خیلی زود در دهان آب خواهند شد، اما این در خصوص عسل‌های تقلبی فرق می‌کند و شکر زیاد موجود در آن‌ها، غلظت بیشتری به وجود می‌آورد.

۴. تست حل شدن در آب

شما می‌توانید با استفاده از ترکیب عسل و آب، به تشخیص عسل طبیعی و تقلبی بپردازید. کافی است که یک قاشق عسل را در یک لیوان آب بریزید. اگر عسل به سرعت حل شد، باید گفت که با یک محصول تقلبی روبرو هستید.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، با ریختن مقداری عسل در یک لیوان آب، میزان حلالیت آن را بررسی نمایید. عسل طبیعی به راحتی در آب حل نخواهد شد.

شاید بپسندید: ۱۱ چیزی که هرگز نباید با صابون بشویید

احتمالا بپسندید: ماجرای کامل حکایت عجیب آشنایی شمس و مولانا!

۵. تست آتش

یک کبریت را روشن کرده و در ظرف عسل بیندازید. اگر شعله‌ور شد، با عسل طبیعی روبرو هستید. اگر شعله خاموش شد، عسل روبروی شما مصنوعی است.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

۶. تست نان

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، کافی است که مقداری از عسل را روی نان (به ویژه نان تست) بزنید. عسل طبیعی بلافاصله خود را گرفته و باعث سفت شدن نان نیز خواهد شد، اما عسل مصنوعی به نان رطوبت رسانده و آن را نرم خواهد کرد.

احتمالا بپسندید: تهیه لیمو عمانی بدون تلخی در خانه با آموزش کامل+خیلی ساده است!

جالب خواهد بود: فراری دادن مورچه ها با این ادویه خوشبو!

۷. تست تخم مرغ

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، برای انجام این تست، یک قاشق عسل را در زرده تخم مرغ خام بریزید و مخلوط نمایید. اگر زرده تخم مرغ، شکل زرده تخم مرغ پخته را به خود گرفت، باید گفت که عسل شما طبیعی است.

بیشتر بخوانید: آسان ترین درمان سرفه با ترکیب جادویی موز و عسل + فرمول

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: بزهای غشوک: ویدیوی خنده‌دار از بزهایی که با کوچکترین ترس، غش می کنند!

بیشتر بخوانید: با این روش های ساده، خودتان در خانه میوه های مختلف را خشک کنید!

احتمالا بپسندید: بدترین جای خانه برای نصب مودم وای فای!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا