;
تفریح و سرگرمی

اگه باهوشی باید تو یه نگاه، چیزی که این تصویر کم داره رو شناسایی کنی!

سوال هوش تصویری اتوبوس: یکی از بیماری هایی که امروزه سلامتی روحی و روانی بشر را به خطر انداخته است بیماری ضعف حافظه و فراموشی است. پژوهشگران معتقدند که شرایط مختلفی همچون تغذیه و نیز عدم تحرک جسمی و مغزی در بوجود آمدن فراموشی نقش اساسی دارند. ورزش، تغذیه مناسب و نیز انجام بازهای فکری می تواند تا اندازه زیادی از ابتلا به بیماری فراموشی جلوگیری کند. تست ها، پازل ها و سوالات هوش در افزایش عملکرد مغز، نقش مهمی ایفا می کنند.

سوالات هوش تصویریی و معمایی می توانند منطق و توانایی شما را در توجه به جزئیات افزایش دهند و سلامت مغز شما را تضمین کنند.  در عین حال این معماها و سوالات هوشی به شما این فرصت را می دهد که مانند شرلوک هلمز معروف باشید و منطق و توانایی خود را در توجه به جزئیات کوچک بررسی کنید. ما در مجله خبری چشمک برخی از جذاب ترین بازی ها، پازل ها و معماهای تصویری را برای شما انتخاب کرده ایم تا در مورد آن فکر کنید و نقش کارآگاه را بازی کنید.امروز نیز با سوال هوش تصویری اتوبوس با بخش سرگرمی مجله خبری چشمک همراه باشید و تلاش کنید در یک نگاه آن را رمزگشایی کنید.

شاید بپسندید: حکایت جالب و شنیدنی حاکم نیشابور و کشاورز بیچاره!

سوال هوش تصویری اتوبوس

آیا شما نیز از طرفداران معماها، سوالات و پازل های تصویری هستید؟ اگر پاسخ مثبت است، شما جای درستی هستید. ما به توانایی های شما اعتماد داریم و مطمئن هستیم که می توانید آزمون تصویری امروز را که با نام سوال هوش تصویری اتوبوس در مجله اینترنتی چشمک منتشر شده را با موفقیت رمزگشایی کرده و به این ترتیب اثبات کنید که یکی از بهترین ها هستید.

برای اینکه بتوانید این معمای تصویری را حل کنید، فقط 5 ثانیه فرصت دارید، ما مطمئن هستیم که می توانید رکورد جدیدی را ثبت کنید. شما در تصویر سوال هوش تصویری اتوبوس تعدادی شهروند را مشاهده کنید در یک فضای عمومی حضور دارند. یک نگاه تیزبین می تواند کمبودی که در این تصویر وجود دارد را شناسایی کند!؟ به نظر شما جای چه چیزی در این تصویر دیده می شود؟ به یاد داشته باشید که سوال هوش تصویری اتوبوس و آزمون های مشابه برای کمک به تمرین ذهن افرادی است که جرات حل آن را دارند. در پایان مطلب سوال هوش تصویری اتوبوس، ما پاسخ تصویری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تنها باید “حالت کارآگاهی” خود را فعال کنید تا آنچه که در تصویر وجود ندارد را پیدا کنید.

شاید بپسندید: دقت‌ات بالا و تیزبینی‌ات مثل عقاب باشه، تفاوتهای تصویر دخترک تو ساحل را پیدا می کنی!

سوال هوش تصویری اتوبوس

شاید بپسندید: داستان جالب کشاورز فقیر و بد بیار!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

 

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چیستان: کدام شهر است که اگر حرف اول آن را برداریم، نام یک غذای خوشمزه می شود!؟

پاسخ سوال هوش تصویری اتوبوس

برای ارائه پاسخ به سوال هوش تصویری اتوبوس باید از قدرت ادراک و منطق خود به خوبی استفاده کنید. اگر نتوانستید به پاسخ قطعی برای سوال هوش تصویری اتوبوس برسید می توانید بیشتر به تصویر نگاه کرده و پاسخی مناسب ارائه دهید.

شاید بپسندید: یکی از آدم رباها همسر مرد اسیره، به نظر شما کدومیکی است!؟

.

.

.

احتمالاً بپسندید:حکایت خرگوش پير و دسته فيلها!

 

 

 

 

پاسخ سوال هوش تصویری اتوبوس: اگر دقت کنید شما در تصویر می بینید که زن حامله و پیرزن در وسیله حمل و نقل عمومی ایستاده اند و تعدادی جوان بر صندلی نشسته اند. آنچه که در این تصویر وجود ندارد، جوانمردی است! نظر شما چیست؟ خود را به اشتراک بگذارید!

شاید بپسندید:ضریب هوشی ات رو با پاسخ به این سوال ریاضی محک بزنید!

پاسخ سوال هوش تصویری اتوبوس

احتمالاً بپسندید: آیا میتونی در یک نگاه قاتل را شناسایی کنی!؟

امیدوارم از سوال هوش تصویری اتوبوس استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید:  5 تفاوت موجود میان دو تصویر اسب را در 15 ثانیه پیدا کنید!؟

 

 

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

 تیز و زبل باشی تو 5 ثانیه عدد 89 رو پیدا می کنی!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید:   اگه تو یه نگاه گربه سیاهگوش تصویر را پیدا کردی چشات مثل شاهین تیزه!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: حکایت وزیر نادان دهقان دانا، مرد فقیری که راز پادشاه را فهمید!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید:چیستان: کدام حیوانی است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: چیستان: دو مادر و دو دختر در یک خانه مشغول آشپزی هستند اما سه نفر در خانه حضور دارند؛ چطور ممکن است؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: چقدر خودت یا اطرافیانت رو می شناسی، با انتخاب یکی از این پرنده ها نکات جالبی رو می فهمی!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل توبه گرگ مرگ است!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: چیستان: من یک حیوان آبزی هستم؛ قسمت دوم اسم من نام یک ساز است، من چه هستم!؟

شاید برایتان جالب باشد

اگه میخای بفهمی درونگرا هستی یا برونگرا به تصویر نگاه کن و بگو اول چی دیدی!؟

چشات تیز باشه تو یه نگاه چهره های مخفی را پیدا می کنی!

چیستان: نام دو شهر که سه حرف اول آن، نام دو حیوان شکارچی و شکار است!

اگه همه تفاوت های تصویر ساحل استوایی را در 40 ثانیه پیدا کنی، دقت و تمرکزت 20 هست!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دو =

دکمه بازگشت به بالا