;
تفریح و سرگرمی

چشات تیز باشه تو یه نگاه چهره های مخفی را پیدا می کنی!

تست قدرت بینایی با چهره های مخفی: پازل های تصویری و تست هایی که در آن تصویر یا تصاویری درون یک تصویر مخفی می شوند بسیار سرگرم کننده و جالب هستند. این تصاویر به تصاویر توهم نوری نیز معروف هستند. بسیار از آنها بسیار خلاقانه و منحصر به فرد طراحی شده اند و باعث می شوند که شما بیشتر دقت کنید و سلول های خاکستری را مجبور به فعالیت کنید. البته که مسلم است این دقت کردن چیز خوبی است. یک تمرین کوچک برای مغز شما هرگز چیز بدی نیست. بخش سرگرمی چشمک امروز هم با یک تصویر توهم نوری جالب در خدمت شماست. تست قدرت بینایی با چهره های مخفی را انجام دهید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذراید.

برای انجام این کار، سعی کنید از محدودیت های تمرکز خود عبور کنید. این به شما امکان می دهد واضح تر ببینید و ناهماهنگی ها را راحت تر تشخیص دهید. برای متمرکز کردن توجه خود، خود را منزوی کنید. قرار دادن خود در مکانی ساکت و دور از شلوغی و صداهای مختلف به شما کمک می کند تا افکار خود را جمع کنید.

شاید بپسندید: چیستان: نام دو شهر که سه حرف اول آن، نام دو حیوان شکارچی و شکار است!

تست قدرت بینایی مرد و چهره ها

این تست نیز از تست های جالبی است که برای مدتی کوتاه تمرکز و دقت شما را به چالش می کشد. به تصویر زیر نگاهی بیندازید. می‌توانید بلافاصله چهره مردی را ببینید، اما در این تصویر، چهره های بیشتری مخفی شده اند. شما باید بتوانید این چهره ها را در کمتر از ده ثانیه شناسایی کنید.

اگر آماده هستید یک نفس عمیق بکشید. چشمان خود را ببندید برای چند ثانیه و سپس با دقت به تصویر ذیل نگاه کنید. برای دیدن و پیدا کردن چهره ها شما فقط 10 ثانیه وقت دارید. اگر در کمتر از ده ثانیه چهره ها را شناسایی کردید، شما دارای قدرت تمرکز و بینایی بسیار خوبی هستید.

شاید بپسندید: اگه همه تفاوت های تصویر ساحل استوایی را در 40 ثانیه پیدا کنی، دقت و تمرکزت 20 هست!

تست قدرت بینایی با چهره های مخفی

شاید بپسندید: ضریب هوشی ات رو با پاسخ به این سوال ریاضی محک بزنید!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

 

 

 

 

شاید بپسندید: دقت‌ات بالا و تیزبینی‌ات مثل عقاب باشه، تفاوتهای تصویر دخترک تو ساحل را پیدا می کنی!

پاسخ تست قدرت بینایی با چهره های مخفی

امیدوارم تا حالا چهره ها را شناسایی کرده باشید. اگر هنوز در یافتن چهره ها دچار مشکل هستید یک راهنمایی کوچک به شما می کنیم. شما باید به دنبال سه چهره مخفی باشید. اگر پیدا نتوانستید، می توانید برای دیدن پاسخ به پایین صفحه مراجعه کنید.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که ورزشکاران برای شکستنش جایزه می گیرند!؟

.

.

.

احتمالاً بپسندید: یکی از جاده ها را انتخاب کن تا بگم در مسائل مختلف راحت تصمیم میگیری یا نه!؟

 

 

 

 

شاید بپسندید: اگه میخای بفهمی درونگرا هستی یا برونگرا به تصویر نگاه کن و بگو اول چی دیدی!؟

پاسخ تست قدرت بینایی با چهره های مخفی: باید اعتراف کنم که این توهم چهره های پنهان مرا  نیز تا اندازه زیادی گیج کرد. من خیلی سریع دو تا از چهره های دختر را پیدا کردم، اما سومی را نتوانستم به راحتی پیدا کنم. در نهایت آن را پیدا کردم، اما سومین مورد کمی طول کشید تا آن را بیابم. چهره های مخفی دقیقا در این قسمت تصویر حضور داشتند. ایا شما قبل از دیدن پاسخ، سه چهره پنهان را در این توهم پیدا کردید؟ برای شما چقدر طول کشید؟

شاید بپسندید:یکی از این زنبورها را انتخاب کن تا بفهمی آیا در زندگی استرس داری یا نه!؟

پاسخ تست قدرت بینایی با چهره های مخفی

احتمالاً بپسندید: قاتل تصویر را پیدا کنی دست شرلوک هولمز رو در باهوشی از پشت بستی!

امیدوارم از تست قدرت بینایی با چهره های مخفی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید:حکایت خرگوش پير و دسته فيلها!

 

 

 

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

 تیز و زبل باشی تو 5 ثانیه عدد 89 رو پیدا می کنی!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید:   اگه تو یه نگاه گربه سیاهگوش تصویر را پیدا کردی چشات مثل شاهین تیزه!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: اگه پرنده های استتار شده میون برف رو تو تصویر تشخیص بدی، چشات مثل شاهینه!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید:چیستان: کدام حیوانی است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: چیستان: دو مادر و دو دختر در یک خانه مشغول آشپزی هستند اما سه نفر در خانه حضور دارند؛ چطور ممکن است؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: چقدر خودت یا اطرافیانت رو می شناسی، با انتخاب یکی از این پرنده ها نکات جالبی رو می فهمی!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:کدوم یکی از این افراد اولویت دارند که درمان شوند!؟ | پاسخ تان نکات جالبی را درباره تان روشن می کند!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: حکایت مرد نابینای نکته سنج که قماربازان شهر را ضربه فنی کرد!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: آیا میتونی در یک نگاه قاتل را شناسایی کنی!؟

شاید برایتان جالب باشد

حکایت ملانصرالدین و زن ایده‌آل!

یه چشم تیزبین میتونه، دخترک سبز رو بین آدم فضایی ها پیدا کنه!

چیستان: کدام دو شهر است که بخش اول اسم آن هم نام خاک است!؟

اگه نابغه ای در 10 ثانیه معادله غلط تصویر را اصلاح کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا