;
تفریح و سرگرمی

راست مغز هستید یا چپ مغز | در تصویر زن جوان دیدید یا پیرزن!؟

تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی. مغز انسان بر اساس طرز رفتار و تفکر به دو دسته راست مغز و چپ مغز تقسیم می شود. طبق تحقیقات انجام شده، بیشتر آدمها تنهااز بخش کوچکی از پتانسیل واقعی مغز خود استفاده می کنند. بر همین اساس همواره بخشی از مغز ما قابل رشد است. اگر حدود کل ظرفیت مغز ما تعیین می شد، این وضعیت تغییر نمی کرد، زیرا اندازه گیری بخش قابل رشد مغز متفاوت است. توسعه و بهره برداری کامل از پتانسیل مفاهیم متفاوتی هستند.

شاید برایتان جالب باشد: حکایت شنیدنی هم پیاز را خورد هم چوب را هم پول داد!

تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی

ویژگی های راست مغز

افراد راست مغز جزء افرادی هستند که خلاقیت بالایی دارند . الگو های فکری در آن ها به احساسات وابسته است. این افراد انسان های خوب و فیلسوفی هستند. بعضی از ویژگی های کلیدی این افراد شامل موارد زیر است:

 • بخش خلاق مغز ما لوب سمت راست است.
 • مغز راست با مسائل بینایی و شنوایی سر و کار دارد.
 • انسان ها از سمت راست مغز خود در شهود خود استفاده می کنند.
 • در همان زمان، لوب سمت راست مغز، سمت چپ (ارگان) بدن را کنترل می کند.
 • او از طریق دیدن و شنیدن یاد می گیرد.
 • رویاهای سورئال، با معانی استعاری سروکار دارد.

شاید بپسندید: اگر مداد مخفی را بین هویج ها پیدا کنی قدرت دیدت مثل شاهینه!

ویژگی های چپ مغز

این نوع از مغز یک مغز تحلیلی می باشد. افراد چپ مغز عموماً هدفمند ، منظم و دارای فکر انتقادی هستند و ویژگی های زیر در ذهن آن ها وجود خواهد داشت:

 • بخش منطقی مغز ما لوب چپ است.
 • او در عملیات ریاضی مهارت دارد.
 • او رابطه علت و معلولی را به خوبی برقرار می کند و مهارت تفکر تحلیلی دارد.
 • با کلمات، اعداد و نمادها سروکار دارد.
 • لوب چپ مغز بر سمت راست (ارگان) بدن نظارت دارد.

حال که ویژگی های هر دو را فهمیدیم امروز با یک تست جالب با شما هستیم….

شاید بپسندید:تست هوش: شیرینی پز قاتل را شناسایی کن!

روش انجام تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی

برای انجام این تست کافی است به تصویر ذیل نگاه کنید. در تصویر شما با یک تصویر روبرو هستید. شما باید تعیین کنید در نگاه اول چه تصویری را دیدید؟

شاید بپسندید: انتخاب یکی از این درخت ها می تواند، بخشی از شخصیت شما را افشا کند!

تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

می توانید برای دیدن جایگاه دو چهره به  پایین صفحه مراجعه کنید. اگر با دیدن این تصویر و در همان نگاه اول چهره پیرزن را مشاهده و شناسایی کردید شما راست مغز هستید.  باشید، قطعا در نگاه اول، تصویر پیرزن را شناسایی می کنید.

تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی

 

.

.

.

.

.

.

.

اما اگر  اگر چپ مغز باشید در نگاه اول، تصویر زن جوان را مشاهده خواهید کرد.

 

شاید بپسندید: اگه تفاوت دو تصویر مادر و کودک را پیدا کردی، حتماً بخاطر دقت بالات اسپند دود کن!

تست راست مغزی و چپ مغزی5

مفهوم راست-چپ مغز در تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی

تصور کنید شخصی که با دست راست خود می نویسد سعی می کند با دست چپ بنویسد: دست چپ انعطاف خود را در نوشتن از دست داده است زیرا سال هاست برای نوشتن از آن استفاده نمی شود. در حالی که مداد را با دست راست خود می گیریم، می توانیم به طور فعال از اشیایی مانند خط کش و مربع با دست چپ خود استفاده کنیم. وقتی می خواهیم برعکس عمل کنیم، متوجه می شویم که نمی توانیم از مربع با دست راست به خوبی استفاده کنیم. به عبارت دیگر، می بینیم که دست ها و بازوهای ما در واقع مکمل یکدیگر هستند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. موضوع راست مغز-چپ-مغز نیز مشابه است.

استفاده نکردن از مغز به هیچ وجه برای یک فرد سالم دور از ذهن است، اما می توان از سمت راست یا چپ مغز بیشتر استفاده کرد. اعتقاد عمومی بر این است که وضعیت ایده آل استفاده از هر دو طرف به طور متعادل است، زیرا مغز راست و چپ مغز دارای ویژگی های مکمل هستند. درست مانند مثالی که برای بازوهای خود آوردیم: قسمت مورد استفاده مغز ما (راست-چپ) کاربردی می شود و عملکرد آن افزایش می یابد. قسمت کمتر استفاده شده تنبل می شود.

عملکرد دو نیمکره با هم

طبق نظر کلی، مغز چپ خلاق تر و هنرمندانه تر است، در حالی که مغز راست سازمان یافته تر و منطقی تر است. هنگامی که در گوگل برای این سوال جستجو می کنید “آیا راست مغز غالب است یا چپ مغز”، می توانید پست های بی پایانی را در این زمینه پیدا کنید، آزمایش هایی که نشان می دهد کدام نیمکره مغز شما غالب تر است و بنابراین چه نوع فردی هستید.

اما علم واقعی می گوید چیزی به نام کار غالب راست مغز یا چپ مغز وجود ندارد. در یک مطالعه دو ساله که در سال 2013 در ژورنال PLOS One منتشر شد، محققانی که مغز بیش از 1000 نفر را مورد بررسی قرار دادند، هیچ تفاوتی را بین افرادی که هر یک از نیمکره های مغز در آنها غالب بود مشاهده نکردند. اما درست است که بین دو نیمکره مغز تفاوت وجود دارد. نیمی از مغز شما ممکن است بر دیگری غالب نباشد، اما این یک واقعیت است که مغز به دو قسمت چپ و راست تقسیم می شود. اگرچه این دو نیمکره یکسان نیستند، اما کاملا شبیه هم هستند. یعنی معاملاتی که در یک نیمه اتفاق می افتد در نیمه دیگر نیز رخ می دهد.

 

امیدوارم از تست تصویری راست مغزی و چپ مغزی امروز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:یک پر جغد را انتخاب کنید تا ویژگی های پنهان شخصیتی خود را بفهمید!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:چشات تیز باشه 10 تفاوت دو تصویر دخترک گلفروش را پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه اشکال تصویر کشاورز را در یک نگاه تشخیص بدی نابغه ای!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: اشتباه منظره زیبا را در یک نگاه تشخیص بدی در باهوشی دست کمی از هرکول پوآرو نداری!

 

 

 

شاید برایتان جالب باشد

اگر یوزپلنگ در کمین غزال ها را پیدا کنی چشمات مثل شاهین تیزه!

تست قدرت دید: چهره مخفی تصویر را پیدا کنید!

اگر قدرت دیدت مثل عقاب باشه پلنگ تصویر را شناسایی می کنی!

شتربان کجاست | اگه دقت و تمرکزت بالا باشه، پیداش می کنی!

احتمالاً بپسندید:تست روان شناسی: یکی از حیوانات را انتخاب کن تا بهتر با نگرانی هایت آشنا بشی!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا